Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan hagyjuk abba a szopizás...

Hogyan hagyjuk abba a szopizást? Elmúlt 2 éves a kisfiam. Már csak az elalvásoknál kéri és éjszaka. Nem cumizik.

Figyelt kérdés
Mondtam Neki, hogy anyának fáj a cicije, meg hogy alszik a cici, de sajnos nem segít.Kevés is a tejem. Éjjel is felébred szopizni sokszor.Nem annyira kellemes már a szoptatás. Már nem akarom.Persze most lehet rosszakat gondolni, de nem tudom mi legyen a következő lépés. A mese nála nem segít.Nagyon cicifüggő. Apasszam el a tejem, hátha akkor nem kéri? Tudom, rengeteg az ilyen kérdés, át is néztem őket, de válaszra nem leltem.

2012. márc. 5. 11:05
 1/9 anonim válasza:
Én bekentem fokhagyma krémmel és azt mondtam elromlott a cici. 2 éves és 4 hónapos volt. Volt sírdogálás 2 napig, de kismama voltam muszáj volt. Eljött a mama és a kisfiam azzal fogadta: Szegény cici elromlott!!! Akkor én sírtam. Most jön a fekete leves, ami miatt szívtunk, semmilyen fokhagymás ételt nem eszik meg azóta sem.:((( Ja! És a mai napig úgy alszik el, hogy simogatja a cicit, és leellenőrizte, hogy nem romlott-e még el Huginak. Megmondtam neki, hogy bekentem a cicit, hogy leszokjon, azt mondta nem haragszik, de Huginak ne kenjük be, mert nagyon rossza szagú.
2012. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a fokhagyma nem drasztikus? Vagy más nincs? Citrom vagy egyéb fűszer? Bazsalikom? :D Igazából látom rajta, hogy nem a tejciért szopik már... hanem csak úgy. De sajnálom is hogy ennek így kell lennie, de kimerültem. A hajam hullik és a szervezetem kész van. Szóval össze kell szednem magam. Pedig elevitet is szedek... Nem akarom hogy lelkileg bármiféle problémája lenne. De muszáj elkezdeni, mert ha megy oviba, akkor aztán megszívtam. Mert ott nincs cici... és jobb előbb. Nem?
2012. márc. 5. 11:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk tesó tervezés volt, így muszáj volt abbahagynom, mert nem jött meg rendszeresen a menszim. Én annyit csináltam, hogy pohárban adtam neki a langyos tehéntejet vagy a kakaót. Simán átszokott egy hang nélkül. Elalvás előtt, őt megelőzve ajánlottam neki a tejet és így szóba se került a cici. Utána meg már végigaludta az éjszakát és reggel kakaóval ébresztettem.
2012. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a tejet és a kakaót nem issza meg..tök érdekes, de ha kinyomom a tejemet és meglátja, elkezd kiabálni, hogy fúj,fúj, töröld le. Szóval fél a tejtől :) na de akkor is.. nem tudom mi legyen :( segítsetek.
2012. márc. 5. 17:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj tejjel. Más is lehet, amit szeret, az a lényeg, hogy ne akkor kínáld neki, amikor cicit kér, hanem próbáld megelőzni, hogy ne is kérje.
2012. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És az elalvásnál? Hogy legyen? Mert a cumisüveget utálja, csak pohárból iszik.. semmi olyan kedvence nincs ami helyettesíthetné a cicit. Próbáltam már a játékaival, a mesével, de nem jártam sikerrel. Csak cicin alszik el. Vagy mondjuk ha nincs benne semmi , nem is biztos hogy kéri?
2012. márc. 5. 18:38
 7/9 Higgany válasza:

Anyu úgy szoktatta le tesómat hogy rá tett egy-egy sebtapaszt és azt mondta tesómnak hogy azt mondta a doktor bácsi hogy mostmár nem szabad mert ,,valami kamuszöveg''.

2 és fél éves volt 4 nap után már nem hiányzott neki!

2012. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Firesnake válasza:
Az én fiam két éves múlt, két hete szokott le.Teljesen megértem az érzéseidet,én ugyanígy éreztem. Fájdalmas volt már, kellemetlen, így minden alkalommal (ahogy te is csináltad) elmondtam neki hogy mit érzek. Nem érzelmi zsarolásként, csak őszintén. Kértem, hogy hagyjuk abba, mert anyának nem esik már jól. Figyelt is, és egyre rövidebb ideig szopizott. Azért kínáltam vízzel is ilyenkor, mert többnyire csak szomjas volt. Itt lépett a képbe apa, a megmentő, akivel kialakított egy új lefekvési procedúrát, énekléssel, vicceskedéssel amúgy apásan.. :) A vége felé már alig várta, hogy jöjjön az apás rész, míg végül rólam már meg is feledkezett.. Kb egy-másfél hónap alatt teljesen önszántából elválasztotta magát, vagyis játékra, énekre cserélte az elalvós szopit.
2012. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanabban a cipőben járok,mint te...

Elképzelésem sincs,mi lenne a jó megoldás,az én 2 éves fiam is cicifüggő,ha alvásról van szó.

Utoljára azt a tanácsot kaptam,hogy adjam oda a fiam a nagyszülőknek 1 hétre... Hát ez nekem nem megy.

Arra lennék kíváncsi,hogy amióta kiírtad a kérdést,sikerült-e kíméletes módszerrel leszokni a szopiról?

2012. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!