Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Visszahozhatom meg azt az...

Visszahozhatom meg azt az allapotot hogy annyitejem legyen mint regebben?

Figyelt kérdés

6 hos a babam eddig csak szopizott soha semmi mast nem kapott. Most nemreg beteg volt keveset evett, es talan emiatt talan masert de mintha az esti tejci mar keves lenne neki. Mostanaban mar nem fejtem nem volt ertelme mert a fagyasztott tejet nem eszi meg.

Most viszont lesz par alkalom mikor hoszabb idore anyura kell biznom es nem tudok egyszerre mar sokat fejni neki, max kb 60ml-t.

Csinalhatom azt hogy osszeontom tobbszor lefejt adagokat?

Meg azt is szeretnem elerni hogy este se maradjon ehes.

Hozzataplalni is elkeztunk de ha kap delelott gyumit ahhoz mar nem is ker cicit utana.

Meg valami: a vedonom ajanlotta hogy irassak fel estere sinlacot hogy ne maradjon ehes es ne keljen enni tobbszor ejszaka (atlag3-4szer kel de csak eszik es alszik visza) . Ez mind szep es jo, de ettol nem megint csak csokkeni fog a tejem? Vagy jo lesz neki tenyleg valami taplalobb mar?


2012. márc. 7. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is az esti szopi kiváltásától nem feltétlenül fog egy (valószínűleg) fogzó, mozgásfejlődő és a szeparációs szorongáshoz közelítő gyerek jobban aludni, nagy esélyjel csak a tejed csökken majd tőle, jól látod. A tejmennyiséget gyakoribb mellre tétellel lehet növelni. A tejtermelés bámulatosan alkalmazkodik az igényekhez, igaz, lefelé könnyebben megy, mint felfelé, vagyis ha a betegség miatt kevesebbet szopizott, több idő kell a mennyiség visszahozására, de nem lehetetlen az ügy, sőt! :)

A babák ebben az életkorban azért is kelnek tbbször éjjel, mert nappal "nem érnek rá" enni, túl sok az érdekes dolog körülöttük és ezt a kiesett mennyiséget pótolják éjjel, így nagyon valószínű, hogy a tápszer mellett is kelne.

Ha nem tudod szoptatni, mert másra kell bíznod, akkor is mindenképp fejj 3 óránként, hogy a tejtermelés megmaradjon! Anyatej-összeöntés persze lehetséges, ha előre lefagyasztod, nem napokig a hűtőben gyűjtögeted. De arra is fel kell készülnöd, hogy mivel a fejéshez már nincs hozzászokva a melled, nehezebb lesz fejned, lassabban jön majd vagy tbbet kell dolgoznod vele.


Amit javaslok:

Próbáld meg késő délután akár óránként is mellre tenni, hogy ezzel tejet szaporíts estére és szoptass éjjel is. Ezek az esti-éjjeli szopik a legjobb tejszaporítók. HA felkelni macerás, vedd magad mellé az ágyba (ha nem zavar, hogy odaszokik melléd) vagy pár napra költözz be a szobájába, míg sikerül felszaporítani a tejet. NAp közben is kínálgasd, hátha akkor nem "felejt el enni", illetve szoptasd félálomban, amikor nem vonja el semmi a figyelmét ):

2012. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi igazabol a helyzet az hogy mar igy is nagyon sokat mellre teszem de ahogy irod minden mas erdekesebb neki. Eszik o sokszor de akkor mindig keveset. Es nem tudok egyszerre sokat beletukmalni. Az ejszakazasba beletorodtem igazabol, kelek es megyek hozza mikor kell szeretnem ha a kisagyat szokna meg, nem a mienket. Csak jo lenne ha meg tudnek szoptatni jo darabig csak felek hogy igy ne, sikerul ha o meg ilyen keveseket eszik (80-90gr/ szopizas ) es meg majd jon a hozzataplalas is. Probalom akkor a fejest 3 orankent. Kivancsi leszek sikerul e.
2012. márc. 7. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, de a gyakori mellretétel mellett egyél és pihenjél is sokat. Összeöntés lehet, az azonos hőmérsékletű tejeket össze lehet önteni, de nem mindegyik baba issza meg a fagyasztott-felengedett tejet.

Ennyi idősen én azt csináltam, hogy kapott de. gyümölcsöt, du. főzeléket, utána meg "ivott" anyatejet, nem kapott vizet vagy teát kb. 8 hós koráig. Igen, kevesebb lett a tej, de még elég volt neki. Én éjjel szoptattam, de már nem ilyen gyakran.

A kisebbik gyerekem meg sokkal kevesebbet szopott, mint a másik, 10 perc után abbahagyta, pedig volt tej. Ő a rendes kaját szerette, bár 7 hós koráig kizárólagosan szopott, addig nem fogadott el mást.

2012. márc. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem méregetni már feleseges, hiszen van elég tejed, nem fejlődött volna ilyen szépe, ha nem lenne, egyszerűen lehet, hogy neki ilyen kevés az evési igénye. Az én lányom pl 170-eket evett 1 hónaposan, aztán később inkább többször kevesebbet. Volt, hogy óránként kelt éjjel és midig "rendesen" evett, nem csak kortyolt párat.

A hozzátáplálásánál arra figyelj, hogyha a tejed meg szeretnéd tartani, hogy mindig először szoptasd meg és csak utána kínáld étellel. Nem gond, hogyha akár 1-2 hónapig is csak pár falatot fogad el, mert így tényleg az ő igényei szerint történik, tudja majd szabályozni. Egy idő után rájön majd, hogy az is evés és egyre kevesebbet fog szopni.

Bár az is elképzelhető, hogy ugyanannyit szopik majd mint most, de egyre többet eszik, a lényeg, hogy ha sokáig szeretnél szoptatni, ne elválszd, vagyis havi 1 étkezést kiváltsatok úgy, hogy először eteted és utána teszed mellre, hanem pont fordítva, hogy a tej maradjon a fő tápláléka. :)

2012. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!