Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös felügyelet esetén ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös felügyelet esetén ha a feleségem elviszi a gyerekeket tudnom kell-e róla hogy hova és visszahozhatom-e, ha ő nincs ott?

Figyelt kérdés

Válunk. A gyerekeket a bíróság közös felögyelet alatt hagyta.

Jeleztem a feleségmnek, hogy a hétvégén el akarom vinni a gyerekeket a nagymamájukhoz, mert névnapja lesz. Erre közölte hogy nem vihetem őket sehova, mert ő akarja elvinni őket. Mikor kérdeztem hogy hova, azt mondta, hogy azt nem köti az orromra. Tudom hogy elvihetem őket a hozzájárulása nélkül is, de ott fogom hagyni őket egy fél napra, mert nekem más dolgom is lenne, így nem leszek végig velük.

Kérdés, hogy jogilag hogy van ez? Köteles-e az egyik szülő bejelenteni a másiknak, ha elviszi a gyereket magával, hogy hova viszi? Ha az egyik fél elviszi a gyereket valahova, akkor köteles-e végig velük lenni? Ha nem, akkor elhozhatja-e a másik fél? Ha igen, akkor hogy jut be az ingatlanra, ahol a gyerekek vannak, ha nem engedi be őt a tulajdonos?


2010. okt. 13. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Tipikus esete a bírosagi hulyesegnek. Ilyen esetekben a kozos felugyelet nem megoldas, mert a szulok nem tudnak megegyezni semmiben, aminek vegül a gyerek issza meg a levet. Elvileg oda viheted a gyereket ahova akarod es a feleseged is, de a masik szulot informalni koteles mindkettotok. Jobb lenne, ha megprobalnal leulni beszelni vele es ertelmes megoldast talalni, mert igy tonkreteszitek a gyerekeiteket.
2010. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem köteles, csak "illik".

Ne a gyereken bosszúlkodjatok, ők semmitől sem tehetnek.Mindkét szülőnek ugyan olyan joga van elvinni a gyereket bárhová, országhatáron belül.Mindkét nagyszülőnek is, és bármely családtagnak, barátnak akivel eddig tartották a kapcsolatot.

Ha nem tudtok megegyezni, akkor kérj a gy.jóléti hivatalban segítséget.Kapcsolattartásal kapcsolatban.

Ha elviszed valahová a gyereket, akkor csak annyit "kell"mondanod, hogy ekkeor meg ekkor program van a gyerekkel itt meg itt.De mindezt "csak"azért, hogy tudja merre van a gyerek.És ez visza felé is így kell működjön.De látom, ez eléggé problémás lersz nálatok.

Nem is lesz könnyű menet, ha nem tudtok felnőtt módjára megegyezni.

2010. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ostoba lehet a kérdés, de... ha elviszi a gyereket és nem szól a másik szülőnek, hogy elviszi, hogy hova, kivel, meddig, mikor... akkor az nem gyerekrablás kategóriába esik? én tuti hogy ha nem tudnám felhívni, ha nem kommunikálna, ha nem tudnánk megegyezni, akkor azonnal rendőrséghez mennék...
2010. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Koteles informalni a masikat, ugyanis ha elviszi a gyereket valahova a masik tudta nelkul, az gyerekrablasnak is minosulhet sajnos.....
2010. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem gyerekrablás, mert joga van elvinni, hisz közös a felügyelet.Egyébként is csak akkor minősül jogilag gyermekrablásnak, ha rád van bízva, tehát tied a kizárólagos felügyelet és mégis elviszi, vagy közös esetén, ha kiviszi őt az országból engedélyed nélkül.

Ha te érte mégy és nem engednek be, nincs jogod semmihez, hisz jogilag nála is lehet, az más kérdés, hogy ti nem tudjátok megbeszélni a dolgokat.Egyébként inkább próbáld meg nem elmérgesíteni a viszonyt.

2010. okt. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem gyerekrablás, hanem kiskorú elhelyezésének megváltoztatása. De egyébként ebben az esetben még az sem lenne, mivel közös felügyelet esetén egyforma jogokkal rendelkeztek. Viszont ha ez nem megy - és úgy látszik nem megy - akkor mégiscsak jobb lenne a hagyományos elhelyezés, legfeljebb ha normalizálódik a viszonyotok, nem kell szigorúan betartani. Amúgy meg igen érdekes lenne, ha csak az egyik nagyszülőpárnak lenne joga egyedül maradni a gyerekkel, a másiknak meg nem. Mert akkor az lenne a korrekt, ha a gyereket nevelő szülő soha nem bízná rá a saját szüleire a gyereket, még annyi időre sem, amíg mondjuk továbbképzésen van vagy pl. szülői értekezleten, hiszen akkor a gyereket nem nevelő szülőnek is joga lenne elvinni a gyereket ugyanazzal az indoklással, hogy a nagyszülővel van és nem a szülővel. Ez már annyira szőrszálhasogatás szerintem. Mert természetesen, ha a szülő minden láthatás alkalmával "lepasszolja" a gyereket a nagyszülőknek, akkor a másik fél jogosan háborog. De ha nyáron egy hetet a nagyszülőknél tölt a gyerek, az miért felháborító, a teljes családban élő gyerekekkel is előfordul.
2010. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na itt kell ennek azonnal veget vetni. Mondd meg a felesegednek, hogy ez nem igy mukodik, a kozos felugyelet nem azt jelenti, hogy neki a gyerekre elojoga van. Mondd meg neki kerek perec, hogy vagy normalisan felnott modjara meg tudtok egyezni, amihez a tisztesseges normalis hangnem is hozzatartozik (mert igenis jogod van normalis valaszt kapni arra a kerdesre hogy hol lenne a gyerek, es az oaltala javasolt program miert is fontosabb ezesetben a tiednel), vagy a kozos felugyelet nem mukodik, mesz a birosagra, es akkor majd ok eldontik hogy mittudomen hetfo-szerda-pentek tied, kedd-csutortok-szombat ove, vasarnap meg paratlan het-paros het, es viszlat.
2010. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a dolog azért nem egyszerű, mert semmiben sem lehet vele dűlőre jutni. Az már fél siker, ha egyáltalán hajlandó válaszolni és meghallani amit mondok. Normális hangnemben fél éve nem sikerült vele beszélnem. Rezsit, törlesztést, semmit nem fizet. Már voltam a gyámhivatalban, a családsegítőnél de tehetelenek. A védelembe vételt megtették, kértem a gyermekjóléti szolgálattól mediátort, de lepasszolta őket, mondván nem ér rá. Az ügyvédje meg minden marhasággal bujtogatja. Csak a pénzről szólt a kapcsolatunk utolsó pár éve, akkor kellettem csak, amikor megvettem azt, amit akart, és fizettem mindent. Totál telhetetlen lett. Megelégeltem, de sosem csaltam meg. Pokol volt amit eddig átéltem, de mivel úgy hazudik, mint a vizfolyás (kért emelt összegű családi pótlékot egyedülállóságra hivatkozva, elhíresztelte a rokonságban hogy verem őt, holott csak ő pofozott fel, én sosem bántottam, stb.), állandóan nekem kell magyarázkodni. Persze a dolgot meg húzza, mindenre azt mondja, hogy majd a bíróság eldönti. Én meg azt mondom, hogy nem a bíróságnak kellene döntenie abban, hogy melyik kiskanál kié. A bíróság pedig mindemellett totál nőpárti, már az is óriási eredmény, hogy elutasították a kérelmét a gyerekek nála történő elhelyezésének ügyében, de hát sikerült hazugságon fognia a bírónőnek is.

Viszont a kérdés továbbra is fennáll, és nem a szokásokra lennék kiváncsi, hanem a konkrét törvényi lehetőségekre, mert azzal nem vagyok kisegítve, amit a bírónő is mondott, hogy oldjuk meg egymás közt.

2010. okt. 13. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudom nehez, de a gyerek erdekeben meg kell probalnod kozos nevezore jutni az anyukaval. Maskepp nem fog menni hidd el.
2010. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg valami: ha az anyuka ellened uszitja a gyereket es ezt be tudod bizonyitani,akkor jo esellyel megkapnad a felugyeleti jogot is. Ha az egyik szulo a masik szulot semmibe veve beszel rola es lealacsonyitoan beszel a masikrol, az bizony konnyen odavezethet hogy elveszik tole a gyereket. Nem tudom mi volna jobb, de leginkabb az, ha valahogy az anyuka megertene, hogy a gyereket ki kell hagyni a hadakozasbol.
2010. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!