Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti meddig szoptattatok?

Ti meddig szoptattatok?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem, és nem is időszerű, de nehezen tudom megérteni azokat, akik 1-2 éves gyerekeket még szoptatnak. Egyébként fél éves korig határozottan támogatom, viszont egy egy éves gyerek már jár és beszél, szóval nem olyan baba formájú. Én nagyon furcsának érzem és némiképp gusztustalannak is. Egy éves koromból van is néhány emlékem, és utálnám ha emlékeznék arra, ahogy anyám mellét szopogattam. Pedig jó vele a viszonyom. Vélemény?
2012. márc. 9. 18:17
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
62%
A fiam 16 hónapos koráig szopott. Azért szerintem 1 éves koráig fontos, mert ha előbb abbahagyod, akkor tápszert kellene kapnia. Egy éves korától viszont a ciciről át lehet térni a normál étkezésre és nem kell egyéb dolgokkal etetni a gyereket.
2012. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
engem biztos nem szoptattak egy évig, de soha nem kaptam tápszert. bébiételt sem, csak főzeléket, és baromi egészséges voltam, most is az vagyok
2012. márc. 9. 18:23
 3/44 anonim ***** válasza:
Csak a véleményemet írtam le. A mostani ajánlások szerint fél évesen kezded el egyáltalán a hozzátáplálást, ami azt jelenti, hogy egy két hónapig gyümölcsöt adsz a gyermeknek, aztán a főzelék stb. Tehát 1 éves koráig simán kitolódik. Régebben nem így volt. Már korábban elkezdték, mivel a tápszerek nem voltak olyan jó minőségűek. Azért elég sok cikk szól róla, hogy miért is érdemes tovább szoptatni, mint fél év. Ja és egy egy éves gyerek épphogy jár és általában még nem beszél. :)
2012. márc. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Na most megkérdeztem anyukámat, négy hónapos koromtól kaptam főzeléket, nyolcadik hónap után tejet már egyáltalán nem.
2012. márc. 9. 18:29
 5/44 A kérdező kommentje:
nem beszél de majdnem. az már egészen emberformájú. én meg tápszer nélkül is elvoltam
2012. márc. 9. 18:30
 6/44 anonim ***** válasza:
Ha Te így érzed jónak, akkor nincs miről beszélni. Amikor majd lesz gyermeked, úgyis úgy csinálod, ahogy neked jól esik. Majd még addig, úgyis lesznek változások és valószínűsítem a véleményed is változhat még addig.
2012. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
Azért íme egy cikk, amit érdemes elolvasni: [link]
2012. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Ezzel a cikkel 100 %-ig egyetértek. Nem is mondtam mást. Én is nagyon támogatom a szoptatást, csak arra voltam kiványcs, nem érzitek-e furcsának, amikor egy évesnél idősebb gyerekeket szoptatnak. Mondjuk főleg két éveseket, Mert az is gyakran elfordul. És szerintem túlzás.
2012. márc. 9. 18:42
 9/44 anonim ***** válasza:

én egy éves koráig terveztem,és addig is szoptattam.a fiam elmúlt három hónappal egy éves,hogy járni kezdett,beszélni meg még nem tud egy egy éves.Egy éves koráig feltétlen kell a szoptatás,vagy tápszer,mert ekkor még napi fél liter tejalapú táplálék javasolt.Ráadásul a betegségek ellen is véd ,a fiam nem volt beteg addig,amíg szoptattam,utána meg havonta.

én azt mondom,hogy max. 1,5 év,utána már nekem is gusztustalan,főleg egy 2-3 éves,aki már valóban beszél,és ki van nyílva a kis értelme

2012. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
egy éves korig, mert akkor még könnyű elválasztani. Szerencsém volt, mert az első magát választotta el, mikor terhes lettem a picivel, a 2. gyerek meg nem is szeretett annyira szopni, elfogadta, hogy ennyi volt. Viszont fél éves korukig elég volt a csak anyatej.
2012. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!