Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogínygyulladásra milyen...

Fogínygyulladásra milyen homeós szert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nő a bölcsességfogam és begyulladt, a félig kinőtt fogam alig látszik ki. Fáj tőle a fülem, torkom, fogaim. Tegnap voltam fogorvosi ügyeleten, ahol leecsetelték, de nem sokat segített, antibiotikumot nem írtak, azt mondták első körben próbáljuk a nélkül lehúzni a gyulladást különben nem szoptathatok. Jégakkuval hűtöm a gyulladást, corsodyllel öblögetek, ecsetelem, gyógyszert utoljára tegnap de 11-kor mertem bevenni(1 rubophen),de nem sok a változás.

Eszembe jutottak a homeopátiás szerek, de nem értek hozzájuk. Ilyet találtam a neten: mercurius solubilis, apis mellifica 15 ch. Melyiket vegyem meg rá, vagy ezeken kívül van más is? Szoptatás alatt lehet őket szedni? Gyakorlatilag gyulladáscsökkentő kellene.

Ezt így már sokáig nem bírom, kénytelen leszek antibiotikumot felirtani, ha így megy tovább. A válaszokat előre is köszönöm.



2012. márc. 26. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szekfűszeg- syzygium aromaticum

Illóolaja a legjobb természetes fájdalomcsillapító és baktérium ölő. Hatása rögtön érezhető a fájó fogra téve vattacsomón vagy fültisztító pálcikán. Ha nincs olaj kéznél, a szekfűszeg mag rágása is enyhülést hoz de elzsibbaszja az egész szájat és ínyt.


Fokhagyma-allium satívum

Nyers fokhagymacikk megtörve és a fogra, ínyre téve enyhülést de azzal együtt rossz szájszagot is biztosít.


Kurkuma-curcuma longa

Gyulladáscsökkentő, baktérium ölő hatású, sok fogkrémben, szájöblítőben használatos. A kurkuma por pici vízzel pasztaszerű péppé keverve és a fogra téve jó fájdalom csillapító.


Orvosi székfű vagy kamilla-matricaria recutita

Teája szájöblítőként gyulladás csökkentő, előnye hogy a begyulladt ideget is csillapítja.


Házipatika recept fogfájásra és gyulladásra:

Használható 3-4 alkalommal naponta amíg a fogorvos tudja fogadni és kezelni a fájós, begyulladt fogat.


½ teáskanál aranysáfrány por(hydrastis canadensis)

1 csepp szekfűszeg olaj

2 csepp kamilla olaj


Adja az illóolajokat és annyi vizet az aranysáfrány porhoz hogy krémszerű pasztát kapjon. Tegye rá ujjbegyével vagy fültisztító pálcikával a fájós fogra és az ínyre. Nem helyettesíti a fogorvost de enyhíti a fájdalmat és csökkenti a gyulladást amíg a fogorvoshoz eljut aki kezelni tudja a fogat.

2012. márc. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Már voltam fogorvosnál, rám bízta a gyulladáscsökkentést, ha visszamegyek antibiotikumot ír fel, de akkor nem szoptathatok. Amíg bízom benne, hogy itthon meg tudom oldani, nem akarok visszamenni.

Ha lemegy a gyulladás a szájsebészeten fogják kihúzni.

2012. márc. 26. 08:15
 3/8 anonim ***** válasza:

A homeopátiához nem értek, bocsi. De az antibiotikum és a szoptatás nem zárja ki egymást! Vannak olyan antibiotikumok, amik mellett teljes biztonsággal lehet szoptatni. Érdemes lenne szoptatási tanácsadóval felvenni a kapcsolatot telefonon (www.ibclc.hu), hogy a doki által javasolt antibiotikum mennyire megy át a tejbe.

1-1 paracetamol (pl. Rubophen) vagy ibuprofen (pl. Algoflex)tartalmú fájdalomcsillapítót is nyugodtan bevehetsz.

2012. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az elég gáz, ha egy fogorvos a szoptatós anyukára "bízza" a gyulladáscsökkentést. ez kb. olyan mintha a terhesség alatt se érdekelné, pedig ugye akkor nagyon odafigyelnek-állítólag.....

Na mindegy.Valószínűleg kimondottan homeós gyógyszertárakban értenek ehhez, tudnak segíteni.. Nekem anno(bár terhes voltam) kétféle homeósat ajánlott a doki, az egyik az atropa belladonna volt, a másik meg a hepar sulfur (mindkettő 30ch asszem)

De az is igaz, hogy vannak antibiotikumok, amiket szoptatás alatt is lehet. Azt is szedtem (más okból) és szoptattam mellette. Ha nagyon súlyos a dolog, érdemesebb ezzel próbálkozni.

2012. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg annyit tennek hozza, hogy van sok olyan antibiotikum, ami mellett termeszetesen lehet szoptatni. En szules utan kozvetlenul is szedtem ot napig masodik babammal, elsonel szules kozben is kaptam infuzioban. Ha valakinek mellgyulladasa van, akkor is antibiotikumot kap es sokszor kell emellett szoptatnia, hogy minel jobban kiuruljon a mell. Szoval ha csak emiatt nem mertel antibiot feliratni, akkor ez nem akadaly.
2012. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a teafaolajos (pár csepp 1 dl langyos-meleg vízben) öblögetést. Ne nyeld le. Nekem bevált.
2012. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta már megoldódott.
2012. ápr. 4. 11:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor jó. :)


Majd legközelebb próbáld először ezt.

2012. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!