Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan válasszam el?

Hogyan válasszam el?

Figyelt kérdés

Cicifüggő a lányom, mindig is igény szerint szoptattam, de most már 19hós és terhes ez számomra. Persze nem az összes cicit szeretném elhagyni, mert elalváshoz még igényli, de a napközbenieket úgy érzem, meg kellene ritkítani. Próbálkoztam már azzal, hogy itatom, de amikor rátör a ciciláz, nem fogadja el az innivalót. Cumisüvegből nem iszik, nem cumizik. Ha nem adok neki, akkor hisztizik, sír, kivárhatatlan ideig...egyszer megrágicsálta a mellem, akkor mondtam neki, hogy bibis.

Megértette, de akkor meg a másikra járt rá.

Ötletek? Tanácsok? Ki hogy csinálta?


2012. márc. 27. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem mindenkinek fog tetszeni a válaszom,de nekem csak a drsztikus elválasztás vált be.Próbáltam eleinte csökkenteni is,de nem ment,már ott tartottunk,ha meglátott öltözni,jött és elkapta a cicim,és engem is megharapott bizony néha.Szintén nem fogadta el néha a más innivalót,toporzékolt hogy cicizni akar,és a délutáni alvás is egy katasztrófa volt,sokszor annyit aludt amíg a cici a szájában volt,ha kihúztam felriadt és ordított.Bevallom már nem bírtam ezt idegekkel.Elaludni is csak úgy tudott,ha nem voltam itthon(suliba járok kéthetente)egész nap csak nyűgösködött,este óránként riadt szopizni.Egy ilyen másfél órás délutáni szopi után besokalltam,este bekentem citrommal,mondtam neki hogy megromlott a tejcsi,egyszer-kétszer megkóstolta,fintorgott,aztán nem kérte többet.Első este kétszer sírt utána,akkor nagyon nehéz volt megállni hogy ne adjam oda,de másnap már 3 órát aludt délután,és onnantól megszűnt az éjszakai 2-3 szopi is.Egyszer ébred,vagy egyszer sem,iszik pár korty vizet és alszik tovább.Ő az újját sem szopta soha,nem is cumizott,most annyi hogy cumisüvegbe kap egy kicsi vizet,azt rágcsálja elalvás előtt,simogatom egy kicsit,aztán kijövök és alszik.Nem gondoltam volna hogy ilyen könnyen fog menni a cicifüggó kisfiammal,de sokkal jobb így.

18 hónapos volt akkor,én úgy érzem megtettem mindent a szoptatásért,eddig bírtam,nincs lelkiismeretfurdalásom miatta hogy abbahagytam.

Egy kis kitartás kell a részedről az elején,aztán könnyebb lesz,igazából nincs már szükségük rá ebben a korban,inkább a lelki része csak,de nekünk nem változott a kapcsolatunk,ugyanolyan anyás,viszont elalszik apával ia ha nem vagyok itthon.

Bocsi ha hosszú lett,de így teljes a kép.

Sok sikert nektek is!

2012. márc. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez nagyon jó ötlet,én is ebben a cipőbe járok most,én egyszerüen nem adom oda,jó még csak 13 hónapos,de már nagyon fájt mindig ráharapott,volt már,hogy vérzett is,és most már kész vége nincs,éjjel felkelt hatszor is cicizni,most már csak kétszer adom oda neki éjjel,napközben egyáltalán nem.Én is nagyon sajnálom a babám,de ez már kibirhatattlan,félek egyszer tényleg leharapja.Türelem pár nap és el fogja felejteni.
2012. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom a drasztikus leszoktatás a megoldás.Ismerősöm gyereke 2,5 éves,mindig megsajnálja a gyereket,nem is tudja leszoktatni (vagy nem is akarja ki tudja) a gyerek pedig kihisztizi,ordítja magának.Keménynek kell lenned ha igazán akarod.
2012. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2 éves koráig szopott,kiborított már idegileg,hogy napközbe is kéri akárhol vagyunk és ha nem adtam,akkor hiszti,vergődés.Kellett neki hogy megnyugtassa.Egyszer csak besokalltam és nem adtam,aznap éjszaka a férjem a kocsiba aludt,mert neki dolgozni kellett mennie másnap és nem bírt aludni az ordítástól.Muszáj volt,mert ha halogatom még most is szopna.A sok sírásba úgy kifáradt,hogy elaludt cici nélkül,de onnantól már nem kérte.Helyette csőrös pohárba adtam neki éjszaka inni,az bevált.
2012. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!