Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem szeret/szeretett...

Aki nem szeret/szeretett szoptatni annak mi az oka?

Figyelt kérdés
kort is írjatok légyszi
2012. márc. 29. 13:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

ez szokott lenni az oka: fáj,

undorodik a szoptatástól,

félt,hogy csúnya lesz utánna a melle


én csak az első hetekbe utáltam,mert nekem is fájt,és rossz evő volt,és állandóan éhes ezért,sokszor a cicin lógott. de aztán belejöttünk mindketten és az első babám 1,5éves koráig,most a második 11 hós és még szopizik


(29)

2012. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerettem volna szoptatni,de nem tudtam,mert az egyik mellbimbóm befelé forduló volt, ezért bimbóvédővel próbálkoztam úgy 1 hónapig,de az nem vált be. Aláment a levegő,leesett ,kifolyt mellette, szóval gyötrelem volt. Áttértem a fejésre,ami elég kimerítőnek bizonyult 3 óránként,de 7 hónapig legalább anyatejet evett a kislányom.

22

2012. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
szia!Érdekes a kérdésed,biztosan nagy port kavar majd:)Én 29 évesen szültem ikreket,de sajna nem nagyon indult be a tejem.Volt,de kevéske,főleg kettő babának.Ezért iszonyú sszenvedés volt mindhármunknak,amíg próbálkoztunk.nem tudom miért,lehet a tej mennyisége miatt,de iszonyú fájdalommal is járt.Ezért nekem nincsenek túl jó emlékeim és biztosan sokan lepontoznak,de megkönnyebbülés volt,amikor 2 hónap után teljesen elapadt a tej és már csak tápszert adhattam nekik.nem illik visszakérdezni tudom,de vajon miért tetted fel a kérdést?
2012. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű. Mert fájt. Első babám hiába volt jól mellen hónapokig csillagokat láttam szoptatáskor.

Aztán mikor megindultak a fogai, harapott, mindig résen kellett lenni mikor készül harapni:(

Azért mindezek ellenére 5 hónapig csak szopott és 1 éves koráig szopott. Nem is volt túl sok tejem, mindig fejnem kellett, szenvedni küzdeni hogy elég legyen neki, akármit is ettem-ittam...

A második babámnál nem fájt, ő "csak" harapott mikor úgy gondolta kedve. Irtó nehéz úgy ellazulni hogy tudod bármikor fájdalom érhet...őt is 1 évig szoptattam.

Ez hogy elcsúnyul a mellem nem jutott eszembe.

2012. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nekem eleve nagyon érzékeny a mellem, ehhez jött egy végtelenül izgága baba, ha nem jött a tej, az volt a baja, ha túl sok, akkor meg az, csapkodott, karmolászott,ráadásul mindig evés közben dolgozott a gyomra és 3hós koráig nagyon hasfájós volt, rugdosott, sírt szopi közben, amikor nagyobb volt, piszkálta az arcomat, amikor elkezdett mászni, akkor volt hogy szopizás közben négykézláb állt, miközben nem engedte a mellbimbómat, ragozzam? 9hónapos korától nem nagyon érdekelte a cici, 11hós korában addig harapdált, míg megértettem hogy ezt talán nem kell már erőltetnem tovább.Azóta vígan issza a tejet cumisüvegből az ölemben, mozdulatlanul, a saját tempójában és elmerülünk egymás tekintetében amire eddig nem volt példa, mert ficánkolt.Azt gondolom megtettem minden tőlem telhetőt. 29éves anyuka
2012. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
a 4 es vagyok első babámnál 26 éves voltam a másodiknál 28. Most vagyok 30. s még hozzátenném, hogy csecsemősnővér, védőnő, gyerekorvos, szoptatási tanácsadótól is mind tanácsot kértem, a szopis tanácsadó ki is jött hozzánk hátha azért fáj mert rosszul teszem mellre a babát és nem! Jól volt mellen mégis fájt, és nem volt lenőtt nyelve se.
2012. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
a 4 es vagyok, bocsi igen ez is volt nálunk is amit az 5 ös írt konkrétan véres volt néha a mellkasom mert csak úgy maradt nyugton a cicin ha karmolászta a nyakláncomat és a bőrömet...
2012. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert végtelenül tisztelem azokat az anyukákat akik mindent megtesznek annak érdekében hogy tudják szoptatni a babájukat...és azért mert a mai napon nagyon kiakadtam valakin, az illetőnek alítólag a foga fájt és beszedett valami erős gyógyszert hogy ne kelljen tovább szoptatni mert neki nehéz volt felkelni éjszaka akár 3-szor is, persze 1 nap allatt el is apadt a teje., hát én ezen totál kiakadtam és nem értem meg egyáltalán.Az egy dolog hogy így neki kényelmesebb de akkor is...
2012. márc. 29. 13:42
 9/22 anonim ***** válasza:
én a 3.vagyok.Igen,van ilyen,én is találkoztam éppen egy hasonlóval.A csaj állítása szerint annyi teje volt,hogy csak úgy dőlt a melléből.Aztán azt mondja másnapra csak úgy elapadt neki.Mondom én ilyet még nem is hallottam,erre kimegy az erkélyre és kér egy cigit valakitől.Na itt nálam be is igazolódott a gyanúm,tuti direkt hagyta abba a szoptatást.3 hetes volt akkor a babája.Nekem nincs azzal bajom,ha egy nő bevállalja,hogy ezért-vagy azért nem akar szoptatni.Csak ne hazudjon!
2012. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én szoptattam a nagyot 13 hós koráig, a kicsit 11 hós koráig. Iszonyúan untam már a kicsivel, de azért kitartottam. Nem is szeretett annyira szopni, mint a nagy, vékony is volt, a hozzátáplálással lett csak jó étvágya.

Nekem nem fájt, nem gyulladt be, csak untam, de a táp drága lett volna, tej meg volt, úgyhogy szoptattam.

2012. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!