Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki 1 éves...

Van itt olyan, aki 1 éves kora körül elválasztotta a babáját, mert nem szeretett volna tovább szoptatni? Hogy ment?

Figyelt kérdés
Kérlek, most ne válaszoljatok olyanokat, hogy majd 2-3-4 évesen leválasztja magát, ha akarja, hanem olyan írjon, aki tényleg a kérdésemre tud válaszolni! Köszönöm!
2010. okt. 19. 09:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi 14 hónaposan fejeztük be teljesen. 6 hónapos kora után fokozatosan, havonta 1 szoptatást váltottunk ki. 1 éves kora előtt már csak reggel-este szopizott, de a reggeli szopi után 1 évesen elkezdett már tehéntejet is inni.

Olyan 13 hónaposan összeszedtem egy arcüreggyulladást, ami nem akart meggyógyulni. Muszáj volt elkezdenem az antibiotikumot, ami mellett azt mondta a doki, hogy napi 1 szoptatás belefér, de 2 nem nagyon. Így reggel elhagytuk a szopit, maradt csak az esti. Reggel azt hiszem már amúgy is én igényeltem inkább az összebújást, a lányom inkább ment a konyhába a bögre tejéért, szóval nem viselte meg a leállás. :)

Estére viszont nem soká már olyan kevés tejem maradt, hogy láttam, hogy szomjas marad után a lányom (ez a júliusi kánikulában volt ráadásul). Meg nekem is fizikailag már kellemetlen volt, hogy szívná, de annyi nem jön.

Így megpróbáltuk, hogy akkor este is tejet kap, kulacsból az ölemben. Simán elfogadta és nem kereste többet a cicimet.

Az első kulacsos este után másnap délre azért még kicsit megtelt a mellem, ezért kivételesen a déli alvás előtt megszoptattam, ugyanez még asszem 3 nap múlva is megtörtént. Így szépen magától el is apadt a tejem. Sem nekem, sem a kislányomnak, úgy vettem észre, nem okozott semmi problémát az elválasztás.


Remélem, nektek is hasonlóan gördülékenyen fog menni. :)

2010. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!