Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anyatej? Tobbi lent

Rossz anyatej? Tobbi lent

Figyelt kérdés

3 hete szoptatok, es harom napja a kisfiam szoptatas utan hanyt, tobbszor is.

Azota hiaba teszem cicire szopizik, de fel ora es ujra ehes. Lefejni is max. ketszer tudom egy nap.

Mindenre odafigyeltem amire csak lehet, eves, sok folyadek, pihenes amennyire csak lehet, de egyszeruen mar nem ertem mi lehet ez. Max fel orat alszik.

Lehetseges hogy mar nem eleg taplalo a picimnek az anyatej, vagy valami baj lehet vele?

Ma lefejtem, es ket mellbol osszesen 180ml jott le- eteteskor ezt akartam oda adni a fiamnak mivel cicibol mar alig akar szopizni- de 10 ml-t evett csak belole, tobbet nem.

aki tud valami jo tanacsot szivesen fogadom

elore is koszonom a valaszokat


2012. ápr. 9. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
ez nagyon kevés nem volt a tejed véletlenül átlátszó szinű? ugy értem h nem elég sűrű lehet h ezért nem lakik vele jol a pici nálunk legalábbis ez volt a baj h alapbol nem volt tejem két melböl 20 ml jött ki és átlátszó volt nem táplált
2012. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:
100%

Ha átlátszó, attól nem rossz - akkor az valószínűleg csak a tej első része, ami hígabb.


Kérdező, ha jól értem, pár napja, amióta hányt a babád szopi után, azóta gyakrabban kér szopizni. - A hányást tudod, miért volt? Illetve van ennek még most is valami jelentősége, vagy csak annyi, hogy csak azóta érzed úgy, hogy gond van?


3 hetesen van egyébként egy növekedési ugrás, ilyenkor normális, hogy nagyon gyakran szopizik a baba és emiatt kevesebbet alszik. Ha eddig nem tetted, legalább most szoptasd őt igény szerint (azaz gyakran, ahogy ő jelzi), hogy fel tudjon szaporodni a tejed.

A tejed mindig megfelelő összetételű, sose nem tápláló, úgyhogy ezt gyorsan felejtsd is el. ;)

Az, hogy fejsz, nem baj, de úgy olvasom a soraidból, hogy néha üvegből is eteted a babádat - ennek viszont a cumizavar a kockázata, aminek talán már vannak is jelei nálatok (lásd nem akar szopizni)... Nem biztos, hogy mindenképp kellene neki pótolnod, vagy fejve adni az anyatejet; de ha mégis, azt ne üvegből tedd inkább, nehogy még nagyobb gondot csinálj magatoknak.

És végül, az, hogy nem tudsz fejni, alapból nem baj. Ez idővel normális szokott lenni, amikor beáll a tejmennyiség - de ha most valamiért éppen kevesebb lenne (pl. a fenti ugrás miatt), akkor meg pláne természetes, hogy nem tudsz már mit kifejni szopi után. Ilyen szakaszokban sem létszükséglet a fejés, ha elég gyakran szoptatsz, de persze ártani nem fog, ha ragaszkodsz hozzá.

2012. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy van, ahogy Stefi írja. Az ember teje a baba igényeire alakul, nincs olyan, hogy "rossz" tej vagy nem tápláló tej. Egyszerűen csak az eleje könnyebben emészthető, vizesebb, a vége viszont sűrű, nyúlós, mint a főzelék. Ha lefejed és másnap megnézed, látod, ahogy a zsír kiül a tetejére, az a hátsó tej. Ezért is megtévesztő a fejés, mert egyszerűen képtelenség olyan tehcnikásan fejni, ahogy a baba szív, így nagy esély rá, hogy a hátsó, zsírdúsabb tej benn marad fejésnél - aminek egyébként a mennyiség csökkenése is lehet a következménye. A tartós szoptatás nélküli fejés így apadáshoz vezethet.


Ha pótolnod kell, akkor csakis két mellből szoptatás után tedd fecskendővel vagy pohárból, ne cumisüvegből, nehogy cumiavar alakuljon ki, de én is csak azt tudom javasolni, hogy az elkövetkező 3-4 napban ha kéri a babád, akár egész nap szoptasd, akár óránként is! Így egyrészt felszaporítod a tejet, másrészt a testkontaktusotok is növekszik. Az együtt töltött idő nyugtatólag, pihentetőleg hat a babádra.

Azt írod, nem alszik, ez nem jelenti azt, hogy nem lakik jól. Az én lányom pl annyira igényelte a közvetken kapcsolatot velem, hogy csak úgy tud tt elaludni, ha rajtam, mellettem feküdt. Nagyon kicsi még a gyermeked, természetes, hogy sokat szopizna s sokat lenne a kezedben. Próbáljatok meg pár napig teljes szimbiózisban lenni, meglátod, jó hatással lesz a tejtermelésre és az alvási szokásaira is :)

2012. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!