Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt közületek, aki az első...

Volt közületek, aki az első gyermekét nem tudta szoptatni rendesen (vagy csak alig-alig), de a másodikat igen?

Figyelt kérdés
Az elsőnél komoly gondjaink voltak. Most a másodikat várom és nagyon reménykedem benne, hogy ezúttal sikerül.
2012. ápr. 10. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Az elsőnél totál béna voltam feszült ideges nyugtalan,szerintem még csak jól sem raktam cickóra.2 hónapig szopizott,de az utolsó 3 hétben közben sétálva ringattam és én is bőgtem meg ő is.Megváltás volt a tápszer.

A másodiknál meg egyszerűen mellre vettem és úgy is maradtunk 7 hónapig.Akkor már kevéske volt a tej és tetszett neki a kanalazás,elutasította a mellemet.Most 14 hónapos,de még mindíg van tejcsi a jobb mellemben.Igaz be nem kapná,de akkor is imádom még az emlékét is a közös összebújós cumizós szopinak.:)

2012. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm!


Első kislánya a kezdetektől kapott tápszeres kiegészítést, talán 3 max 4 hónapos koráig kínlódtak a szoptatással, mire végleg feladták.


Most, a kisfia lassan 9 hónapos, és tápszert csak akkor lát, mikor a nővére issza. Most nagyon jól megy nekik a szoptatás!


Barátnőm annyit mondott, hogy most "nem tesz semmit a szoptatásért". Vagyis: az elsővel már szülés előtt rágörcsölt nagyon a dologra, mindenféle homeo bogyókat szedett már előre, szóval túlzottan ráállt erre a dologra, és aztán ez visszájára fordult.

Most nem szedett semmi, úgy volt vele, hogy lesz ahogy lesz, és olyan lazán megy most neki a szoptatás, hogy ezt még remélni se merte!

2012. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mint az elötte szolok! az elsőnél az állandó rástresszelés miatt nem ment tuti...az elejétől kapott potlást,5hós korban hagytuk el teljesen a szoptatást de a végén már csak napi1x egy kicsit szopizott...

most ugy álltam hozzá h lesz ami lesz, nem idegelem magam a nagy is felnőtt tápison..a kicsi 7hetes s csak szopizik(eddig), remélem igy is marad!

2012. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én!!! A nagyobbik 8 hetesen tápszert kapott, egy darabig még működött felesben, aztán feladtam. A csapból is az folyt, hogy szoptatni kell, meg a tápszer hátrányai, meg az egészséges anyatejes babák. Totál ki voltam bukva, hogy nekem nem megy. A másodiknál úgy jöttem haza a kórházból, hogy dokival azonnal felírattam a tápszert, úgy voltam vele biztos ami biztos legyen otthon, a másik is makk egészséges én még egyszer nem idegelem magam...és meglepő módon 8 hónapja szopik a kicsim és minden oké:)
2012. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mik voltak a gondjaitok? Csak ha publikus persze.
2012. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hazajövetel után indult meg a tejem. A kórházban még semmit sem szopott. Nagyon besárgult, állandóan aludt, még 5 hetesen is emiatt hordtam vissza.

Vérömleny volt a fején, ez fokozta a sárgaságot, és az aluszékonyságot.

Minden szoptatásba belealudt, 10-20 ml-t evett naponta. Fejtem, de üvegből sem evett többet 40 ml-nél. Majdnem kórházba kerültünk az etetési nehézségek miatt.

Ekkor már tápszert adtam neki pótlásként és továbbra is fejtem.

10 hetesen kiderült, hogy egész testét érintő hypotóniája van, az arcizmai, szájizmai olyan gyengék voltak, hogy egyszerűen nem bírt szopni, nem volt szívóereje. A cumisüveget sem tudta a szájában tartani, folyt mellette mindenfelé.

3 hónaposan kórházba kerültünk, a hypotónia okát vizsgálták. Az MRI-től kezdve mindenen végighurcolták és ez nekem annyira betett, hogy elapadt a maradék tejem is. Hónapokig nagyon lassan gyarapodott a súlya. Most már 3 éves és minden rendbejött sok-sok tornával.

De bennem olyan mély nyomokat hagyott, hogy csak reménykedni tudok a következő szoptatásom sikereiben, hiszen úgy érzem, hogy őt is tudtam volna szoptatni, ha ezek nem jöttek volna sorban.

2012. ápr. 10. 21:51
 7/8 xStefix ***** válasza:

Ó, nagyon együttérzek veled! Főleg, mert az enyém is középsúlyos hipoton volt, csak a mi szopinkat egy szerencsés véletlen (bimbóvédő) korán megmentette. Ezen túl aztán voltak gondjaink nekünk is, mert rossz volt a szopis gyakorlatom, de kértem/kaptam segítséget, úgyhogy megoldódott végül a gond.

Hm, szerintem próbáld meg nem emészteni magad emiatt. Sajnos minden körülmény ellenetek játszott, de biztos vagyok benne, hogy amit megtehettél akkoriban, azt megpróbáltad. Nem tudom, tudtad-e, hogy lett volna segítség... de mindegy, ne is gondolj már erre, mert ezek már elmúltak. Csak magadnak ártasz, ha téped magad, viszont se a gyerkőcödnek, se másnak nem lesz jobb.

Viszont, ha lesz még babád, akkor már most rá tudsz készülni a következő szoptatásra is. Bármilyen rosszak és fájóak is a tapasztalataid az elsővel, jól fel tudod mérni, hogy legközelebb mit és hogyan csinálj majd másként (nem a hipotóniára gondolok, mert az remélhetőleg nem ismétlődik meg, hanem pl. az informálódásra). A rossz dolgokban is van mindig jó: a tapasztalat.

Nekünk ugyan jól alakult végül, de én is ugyanígy álltam/állok hozzá és rengeteget profitáltam belőle.

Kitartást neked! :)

2012. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányom tök béna volt, akárhogy akármit csináltam egyszerűen nem állt rá a szája, nem kellett neki. Kinlódtunk majdnem 3 hónapig, addig gyakorlatilag be voltam zárva a lakásba (nyár közepén, vagyis egész nyáron), mert örökké valóság volt, hogy jól lakjon, ha nem pedig megunta a nyammogást ordított az éhségtől, jött a fejés, kanalazás, poharazás, nekünk igazán megváltás volt áttérni cumisüvegre. Bár azzal sem volt valami ügyes, 1 óra helyett fél óra alatt lakott jól.


A fiam az első perctől kezdve nagyon ügyesen szopizott, eleinte bimbóvédővel, mert befele fordulnak a bimbóim, de 5 hét után azt is elhagytuk, 6 hónapig kizárólag anyatejes volt, 11 hónaposan ő döntött úgy, hogy abba hagyja!

2012. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!