Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptassam majd a...

Hogyan szoptassam majd a kisbabamat? Mert van egy kis gond!

Figyelt kérdés
22 eves vagyok osszejott egy baba minek nagyon orulok! egy problema van most a 7 dik honapbam vagyok es nagyon kicsi a mellbimbom! Mindenki mondja hogy nem fogom tudni szoptatni ez miatt! ez igaz? Vagy van valami segedezkoz erre mert nagyon megijedtem es nagyon nem szeretnem!
2012. ápr. 13. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor elképzelhető, de mindenképp próbálkozni kell! Esetleg szerezz be előre egy pár bimbó kiemelőt, ez segíthet a problémán. Általában a kórházban még akkor megmutatják, hogyan kell.
2012. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp próbáld meg, ha mégsem sikerülne sokféle bimbo kiemelőt lehet kapni, pl. gyógyszertárban, nagyobb bababoltokban.
2012. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A bimbókiemelő a befordult mellbimbóhoz való. Egyébként nem kell aggódnod. Pici mellbimbóból is lehet szoptatni. Van azon luk:-). Ha nem szakember mondja, akkor ne izgasd magad emiatt!
2012. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond a szoptatás, csak azért mert kicsi a mellbimbód.

Ugyanis az a lényeg akkor kapja be jól a baba a mellet, ha szinte az egész bimbóudvart bekapja. Ha csak a bimbó végén cumizik akkor szopizni sem tud megfelelően. Ezért mondják úgy, hogy amikor a baba nagyon nagyra nyitja a száját akkor kell a cicit a szájába tenni.

Na jó kacifántosan írtam le, de remélem érthető... bocsánat ha mégsem...

2012. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ertem ne aggogy! amugy koszonom mindenkinek! meg varok egy par valaszt! vagy esetleg meg valaki volte igy mint en?
2012. ápr. 13. 15:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon kicsi a mellbimbóm (sőt, a mellem is), de 6 hónapig gond nélkül szopott a gyerek. Megoldotta, jött belőle annyi, amennyi kellett. Ne aggódj!:-)
2012. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Hát akkor én megnyugtatlak hogy nem lesz semmi gond. Nekem sem voltak hatalmasak a mellbimbóim és mégis már majdnem 7 hónapja szoptatok! Nyugodj meg nem lesz gond! A babócád majd szépen amikor elkezdi szívni automatikusan megdagad majd...szépen átalakul majd a formája olyanra hogy a picidnek megfeleljen és szépen tudjon belőle szopizni. Egyébként is van még 2 hónapod és addig is változhat még az alakja!

Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok neked!

2012. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
koszonom!
2012. ápr. 13. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon kicsi és rövid a mellbimbóm. Ráadásul a lányom úgy akart szopni, hogy hátrapöndörítette felfelé a nyelvét, úgyhogy az istennek sem akart összejönni a szopizás. A Csöpi bimbóvédő oldotta meg a gondot. Hosszú a cumirésze és üvegből van a "kerete". 3-4 hét alatt ezzel megtanítottam, hogy ne húzza hátra a nyelvét, majd elhagytuk, mint segédeszközt. 26 hónapig szoptattam.

Ez az: [link]

2012. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon pici a mellbimbóm,és a mellem is! De a baba nem csak a mellbimbót hanem a bimbóudvart is bekapja! Előre ne aggódj! Szerintem a biztonság kedvéért vigyél a kórházba bimbóvédőt,mert a fiam csak azzal tudott szopizni, kislányom viszont minden gond nélkül nélküle is :)
2012. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!