Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért NE szoptassam sokáig a...

Miért NE szoptassam sokáig a babámat?

Figyelt kérdés

14 hónapos cicifüggő kisfiú anyukája vagyok, és szeretném a segítségeteket kérni a nagy döntés meghozatalában. Nagyon elfáradtam már a sok éjszakázástól (rengetegszer kelünk éjjel, szerintem általában a fogzás miatt cicizik annyit), egyébként együtt alszunk. Nagyon kényelmetlen ez, elgémberedve, fáradtan, kiszáradva ébredek és úgy érzem, fogytán az erőm.


Tudom, sokan elítélik vagy rossznak tartják a hosszú szoptatást,és most, hogy felmerült bennem az elválasztás gondolata, tőlük kérdezem, tudnak-e nekem érveket felsorakoztatni a szoptatás abbahagyása mellett? Az, hogy fáradt vagyok, egy dolog, de továbbra is a legjobbat akarom a babának... Szerintetek, miért nem jó a hosszú szoptatás? Szeretnék felelős döntést hozni, olyat, ami elsősorban a baba érdekeit helyezi előtérbe, nem a szülőkéit.


2012. jan. 1. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
a gyereked 1 éves kora után már semmi olyat nem tudsz neki az anyatejjel adni, ami miatt ki kellene készülnöd...
2012. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha beírod google-ba, hogy hosszú szoptatás előnyei, akkor bejön egy csomó minden, de ha beírod, hogy hosszú szoptatás hátrányai, akkor nem igazán jön be semmi. :)

Én nem vagyok hosszú szopi párti, mert szerintem nem vagyok igazi ősanya, és nincs is annyi türelmem, plusz úgy érzem a genetikám sem volt túl jó a szoptatáshoz (8 hónapig szoptattam). De nem tudnék neked hátrányt mondani a hosszabb szoptatással kapcsolatban, mivel 14 hónapos gyerkőcöd szerintem még nem olyan nagy, hogy bármi kirívó legyen abban, hogy szopizik. Lehet, pár hónap múlva önmaga mond le róla. Addig pedig anyai megérzéseidre hallgass, és bárhogy is döntesz, szerintem már most sok jót tettél a babádért.

2012. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Ha felmerültek benned kétségek, akkor se legyen már lelkiismeret furdalásod, mert ezidáig is valóban ügyesen eljutottatok, ügyesen kitartottál.

Ha valóban fáradt vagy, eleged van, unod, fájdalmaid vannak, akkor megpróbálhatod leszoktatni (amúgy egy cicifüggő gyereknél ez nem is olyan könnyű), vagy kitarthatsz még. Én azt mondom egyikkel sem teszel már rosszat!

2012. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

én 19 hónapos koráig szoptattam a kislányomat,mert szintén függő volt,de mi szigorúan külön aludtunk.


szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod,hogy elfáradtál és elakarod választani,mert nem párhetes babáról beszélünk.


de nagyon nem irigyellek,mert nagyon nehéz lesz-hiszen együtt is alszotok és amíg így van,addig nem is fogod tudni elválasztani.Bár én azt tanácsolnám,hogy még ne vond meg teljesen hanem fokozatosan csökkentsd.nyílván sírni fog érte,de próbáld meg elvonni a figyelmét.

2012. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Olvastam már tanulmányokat a hosszú szoptatás hátrányairól. Igaz,hogy már legalább féléve.

De ebben a korban már nincs szüksége az anyatejre a fiadnak,éjszakai evésre pedig egyáltalán nem. A gyomra soha nem tudja feldolgozni az ételt,mert nincs rá ideje.

Ebben a korban már mindent kell ennie egy babának. Nem azért cicizik,mert az anyatej kell neki,hanem mert megszokta,hogy cumizik.

Az sem helyes,hogy nem külön alszik. Egyikőtök sem tud nyugodtan aludni így. Később nem fogod leszoktatni róla,és még fáradtabb leszel.

Nem azzal teszel jót a babádnak,ha még tovább szoptatod,hanem ha rendesen eteted.

Csak ma divat a sokáig szoptatás. Nem a babának van szüksége az anya közelségére,hanem az anyukának a gyerekére.

2012. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Másodiknak: látom nem szoptattál olyan sokáig, viszont ha azt írod, hogy ennek ellenére támogatod a kérdezőt, akkor is hülyének néznek.

Azt hiszen utálom most már ezt a szoptatás témát, mert akárhogy is teszel valaki úgyis lenéz, még akkor is empatikus próbálsz lenni másokkal, és belátod saját hibáidat is.

Kérdező egyet tehetsz: a babád érdekét nézed, és nem hallgatsz az ostoba nagyvilágra, mert bárhogy is döntesz úgyis lehetnek benned kétségek, főleg ha képtelenek belátni az egyesek, hogy mások vagyunk és a babánk is más. Az igényeik is mások, az étvágyuk is más, minden más. Azt figyeld mit akar a babád, és te mit akarsz neki megadni. Minden más érv, le van tojva.

2012. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha kialszod magad, sokkal többet adsz nappal!

Én csak 17 hónaposan választottam el éjjelre a fiam, teljesen 25 hónaposan választotta el ő magát.

Éjszakai elválasztás után az éjszakai ébredések száma drasztikusan lecsökkent azonnal, fogzás idején is.

2012. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

21.04-es vagyok


Úgy választottam el, hogy azóta is együtt alszunk, a kiságya ott van a nagyágy mellett. Szóval lehet.

2012. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Indok: már nem bírod. És a saját érdekeidet is figyelembe kell venni. Plusz amúgy is szép teljesítmény, hogy eddig szoptattál, és a babádnak már nem ártasz azzal, ha elválasztod.


21:21-esnek: szerintem pedig te vagy gusztustalan, mert így beszélsz másokról, mások szokásairól. Fogadni mernék, hogy nincs gyereked. Ha pedig van, akkor nagyon sajnálom szegényt...

2012. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyan hosszan szoptatok,de az éjszakai leszokáshoz már tudok Nektek tippet adni!

Én 16 hós korában mondtam azt a lányomnak,hogy éjjel a cici is alszik mert nagyon fáradt,viszont ha kialussza magát reggel megint lesz bennetejcsi!

Megértette,nyafogott egy kicsit,de nem sírt!Másnapmég ébredt,de mondtam simogassa meg a cicit óvatosan nehogy felébredjen,mert nagyon fáradt!Ennyi volt aztán alvás!Ha fel is ébredtutána (ami már ritka volt)csak odabújt és aludt tovább!Mi is együttalszunk!2 éves még nappal szoptatom 2*,deegyáltalán nem teher,és az éjszakák már nagyon nagyonjók!


2 éves szopizó kislány és 22 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!