Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van aki azért hagyta abba a...

Van aki azért hagyta abba a szoptatást, mert mindentől megfájdult a baba hasa?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen! A nővérem mndkét babájánál abba kellett hagynia a szoptatást, mert a gyerekek nem híztak, folyamatosan fájt a hasuk, és a végén csupa kiütésesek lettek. Egy zsák kivizsgáláson voltak, "tejérzékenységet" állapítottak meg, és hogy a gyerekek nem kaphatnak anyatejet, mert szinte mindentől megfájdulhat a hasuk, és kiütésesek lehetnek, vagy a nővérem csak bizonyos kajákat eszik (ez kb 2-3 féle kaja lett volna) ő mérlegelt, és inkább a tápszert választotta amit az orvosa is szorgalmazott.Évekig csak szója tejet ihattak, sem csokit, sem lisztes dolgot nem ehettek. Ma már minden rendben van velük 8 évesek. (ikrek)
2012. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak azért mert fáj a baba hasa, nem kell abbahagyni a szoptatást! Az előző válaszoló esetében, persze ez volt az ésszerű, de ha nálad olyan dolgok nem állnak fenn mint az előzőnél, csak azért nem kell abbahagyni. Az én lányom 3 hónapos koráig hasfájós volt, bármit ettem, sőt olyan is volt hogy egész nap nem mertem enni semmit, de akkor is fájt neki. Szóval, ez mind a baba gyomrának fejlettségétől, érzékenységétől függ. Nagyon sok kismama átéli ezt! Van amelyik baba, ha bármit eszik anya akkor sem fáj a hasa. Egyszóval, ha a babának nincs fejlődési rendellenessége, refluxa, akkor nem indokolt abbahagyni! Ez csak egy átmeneti időszak, kitartás kell hozzá!!!!!!
2012. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, előző vagyok! Azt elfelejtettem még odaírni, hogy hogyha nagyon aggódsz, kérj a gyermekorvostól egy teljeskörű kivizsgálást hogy nem-e valami rendellenesség miatt fáj-e a pocakja! De ez lehet abból adódóan is, hogy sok levegőt nyel a szopás alatt, akkor viszont érdemes lenne egy szoptatós tanácsadóval beszélni, vagy lehet hogy a védőnéni is megtudja mutatni. Nem tudom abbahagytad-e már a szoptatást, de ha igen akkor fájlalja még a pociját?
2012. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is az a helyzet, ami az elsőnél, de én szoptatok. Tej-, tojás, csonthéjas és szójamentes diétát tartok, nem egyszerű, de kivitelezhető. PErsze hatalmas lemondást igényelt eleinte, viszont a lányom közel 13 hónap diéta után (15 hónapos) szopi mellett, hozzátáplálva is szépen gyarapszik. PErsze midneki maga dönt, hogy mennyit tud bevállalni, sokszor feladtam majdnem én is. De nagyon szeretek szoptatni :)
2012. ápr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen abbahagytam, azóta nincs semmi gond, nem fáj a hasa és szépen fejlődik. Nehéz volt a döntés, de így már látom, hogy jól tettem. Köszi mindenkinek.
2012. ápr. 27. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!