Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor vásárolni mentek...

Amikor vásárolni mentek szoktatok a baba kocsi aljába, hálós tárolójába pakolni vagy toltok még egy kocsit magatok mellett? Nem volt belőle konfliktus?

Figyelt kérdés
Ma az áruházban összevesztem a biztonsági őrrel, mert nem tudom a babkocsit tolni meg még a bevásárlókocsit is így a babakocsi aljába pakoltam, erre nekem esett hogy hogy képzelem, akkor ne jöjjek vásárolni ha nem tudom megoldani stb. Nagyon rosszul esett, mert így is alig tudok valamit elintézni gyerekkel akkor nehogy már a bevásárlást se tehessem meg, akkor miért nem biztosítanak kosarat is, de mondjuk az se jó mert abba is korlátolt mennyiségű élelmiszert tudok berakni meg amennyit elbírok egy kézzel, mert másikkal meg tolom a babakocsit. Jártatok már így?
2012. ápr. 25. 11:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Na én ezért jártam mindig kis boltokba ahol ott tudom hagyni a pénztárnál a kocsit míg gyorsan bevásárolok. vagy toltam a babakocsit és a kézikosarat vittem magammal.
2012. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Nem volt velem még ilyen, de én ahogy ismerem magam tuti úgy kiosztottam volna az őrt, hogy amit kap nem teszi ki az ablakba. Nem vagyok egy agresszív ember, de ami sok, az sok.

Én szerencsés helyzetben vagyok, mert nem egyedül kell megoldanom a vásárlást, de ha mégis vásárolnom kell akkor elég egy kosarat elvennem, mert nem pakolom tele.

Én is gondolkoztam már, mégis hogy gondolják, a babakocsit toló anyukának 8 keze van?

2012. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
itt nem volt kosár, nem tudom hogy az adott pillanatban nem volt, vagy egyáltalán nem tartanak, de nem volt csak kocsi.Sajnos nekem a nagybevásrlást is egyedül kell megoldanom és egy tej, üditő stb üvegek meg a napi élelmiszer azért van súlyuk és akkor ügye még kell szabad kezemnek lenni, hogy pl letudjam mérni a gyümölcsöt vagy a gyereknek van nyűgje akkor oda nyúljak, szóval elküldeném ezt az őrt gyerekkel vásárolni meg melegebb éghajaltra is. És ugye nem is autóval megyünk mert jogsim sincs, így elég küzdelem haza tolni amit vettem, szatyrokkal meg ami a kocsiba fér, nehogy már az üzletben is erőembert kelljen alakítanom. Felháborodtam.
2012. ápr. 25. 11:33
 4/25 anonim ***** válasza:
19%

A biztonsági őr csak a dolgát végezte. Ez kb. olyan, mintha vinnél magaddal egy kézitáskát, vagy egy szatyrot és abba pakolnád bele a vásárolt cuccokat. Tiltja a szabályzat és kész. A biztonsági őrnek pedig kötelessége téged erre figyelmeztetni.

Nekem eszembe nem jutott volna áruházba menni egyedül a babakocsis gyerekemmel. Ha olyan helyre kell mennünk, mindig úgy időzítettük a nagyobb bevásárlást, hogy a férjem is jött velünk. Egyikünk tolta a babakocsit, másikunk a bevásárlókocsit. Mert értelemszerű, hogy a kettő nem megy egyszerre. Mert nincs 8 kezünk.

Ha pedig kisebb bevásárlást kell végeznem, azt egyedül teszem és fogok egy kosarat a kezembe, meg közbe tolom a gyerkőcömet. Nehézkes, de megoldható.

A bolti lopások megelőzése érdekében van, hogy nem pakolhatsz saját táskába, ez esetben a babakocsiba addig, míg nem fizettél. Mert ezzel feltételezhetik, hogy lopni akarsz. Nyilván nem lopási szándékból csináltad így, de egy biztonsági őr nem lehet jóhiszemű.

Legközelebb vigyél magaddal segítséget és nem lesz ilyen.

2012. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván kedves utolsó neked nem jut eszedbe, hogy nem mindenki tudja megoldani, hogy a vásárlásoknál vele legyen valaki. Enni akkor is kell ha épp dolgozik a párod, vagy éppen nincsen párod, hanem egyedül vagy. Ha meg ez a szabály, akkor rakjanak ki kosarat, ne csak kocsit mert vannak olyan "felelőtlen" anyák, akik elmernek menni gyerekkel is a közértbe.
2012. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudom, hogy csak akkor vetheti a szemedre, ha el akarod hagyni az üzletet fizetés nélkül. Nálunk legalábbis így volt. Igaz az őrünk jobban figyelte azokat az anyukákat akik a babakocsiba pakolnak, de egyszer sem szólt rájuk, hogy ne tegyék. Írj be a panaszkönyvbe!

Nekem szerencsém van, mert együtt szoktunk menni vásárolni, így ebből nincs probléma.

2012. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ez nekem is probléma, de nem, nem használom, én szeretem megelőzni a konfliktusokat, ha van rá lehetőségem. Két bolt van nálunk, az egyikben van kézi, és húzókája is van, azzal megyek, a másikban nincs kézi, ezért kinyitom a babakocsi tetejét, és arra tudok pakolni minimálisat. Ezért ott keveset vásárolok.

Valahol szerintem is igaza van a biztonsági őrnek, hiszen tényleg a munkáját végzi, az már más kérdés, hogy ezt milyen stílusban tálalja. Ill. ez nem az ő hibája, hogy ilyen "fantasztikus" üzletpolitikával bír némelyik bolt. Nálunk egyébként az Aldi ilyen.

2012. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok.

Nem megbántani akartam a kérdezőt, mert tényleg nem lehet egyszerre babakocsit is és bevásárlókocsit is tolni. Csak rávilágítottam arra, hogy miért szólt be a biztonsági őr. Ha egyszer az a szabály abban az áruházban, hogy nem lehet belepakolni a babakocsiba, akkor nem lehet. Ezt vagy elfogadja az ember vagy nem. Az őr, csak a dolgát végezte. Ha nem szólt volna rá az anyukára, ő kapott volna egy szép kioktatást a vezetéstől, az biztos.

Valószínűleg vannak olyan helyek, ahol megengedik, de ez nem egy olyan hely volt.

Írtam én is, hogy több alkalommal jártam babakocsival bevásárolni, fogtam egy kosarat és megvettem az innivalót, ennivalót stb. Amit kisebb bevásárláskor megvesz az ember. Macerás, de meg lehet oldani.

Nagy bevásárlást meg az ember nem csinál minden nap, azért szerintem nincs olyan ember, aki 30 napból 30-at végigdolgozik reggeltől estig és ne tudna segíteni bevásárolni. Lehet segítség a férjen kívül egy jó ismerős, barát-barátnő, rokon, akárki.

2012. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
biztosan ,akkor hozzon egy kocsit és kérem tolja utánam , megmondtam volna hogy rendben utánam, iszkiri!!! Vagy vigyázzon a gyerekre de ha bármi baja lesz leperlem róla a gatyát is !
2012. ápr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is igaza van a biztonsági őrnek is és neked is.

Az mondjuk tényleg kifejezetten bunkó beszólás volt, hogy ha nem tudod megoldani akkor ne menj bevásárolni.


Nekem van saját kosaram, én azzal járok bevásárolni. Felteszem a babakocsira, a kasszánál kipakolok belőle aztán vissza. Ha pedig olyan helyre megyek ahol van kosár, akkor nem is viszem.

2012. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!