Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hós a babám, szopik, fája...

4 hós a babám, szopik, fája bal cicim,37 a lázam lehet ez mell gyulladás?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Annak néz ki, de ezt még sztem meg tudod oldani otthon. Tedd rá sűrűbben arra a melledre a babád, utána alaposan fejd ki, közben masszírozd. Ha érzel benne csomót akkor addig míg azt szét nem dolgozod, ha nem csomós akkor ott ahol fáj. De arra vigyázz, hogy a másik melledről sem feledkezz meg, mert akkor az is így jár.

Amúgy nem biztos, hogy az, én mióta szoptatok, már kétszer jártam úgy, hogy elkezdett fájni a mellem, belázasodtam, azt hittem a cicimtől, de kiderült, hogy benáthásodtam. Tehát nálam betegség előjele is a mellfájdalom.

2009. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"néhány édesanya melle nagyon teltté és feszülté válik amikor az anyatej mennyisége megnő.A mellgyulladás jele a duzzadt,forró,vörös és fájdalmas mell,ami a többletvérnek és tejnek köszönhető.Azonnal kezeljük a begyulladt mellet.Szoptatás előtt tegyünk rá meleget,óvatosan masszírozzuk a mellbimbó irányába,szoptassunk gyakran,minden 1,5-2órában,alkalmazzunk hideg borogatást az etetések között(mellbimbót ne érje)hogy visszaszorítsuk a gyulladást és a fájdalmat.Azonnali kezelés mellett a mellgyulladás nem tarthat tovább 12-48óránál.A duzzadt mell fájdalma jól enyhíthető,ha hűtőben tartott káposztalevéllel borogatjuk.Ha a baba nem tud ráharapni a mellre akkor fejjünk le belőle egy kicsit.Ha nem szopik a baba annyit hogy a mell kiürüljön,akkor le kell fejni."

Homeopátiás szerek nagyon jók rá.

2009. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hideg vizes borogatást nem ajánlom, mert attól elapad a tejed.
2009. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsónak: csak akkor apszt ha éri a mellbimbót,pont ezért írtam oda az előző válaszban.(amit írtam tapasztalat is sajnos)
2009. jún. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!