Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen esetben indokolt a...

Ilyen esetben indokolt a bimbóvédő használata?

Figyelt kérdés
Kicsi a mellbimbóm, nem is emelkedik ki nagyon, a bimbóudvar viszont óriási, a babám nem tudja rendesen bekapni, párat szív rajta, és utána kilökdösi a szájából. Bimbóvédővel ügyesen szopizik, viszont nagyobb erőre van szüksége, félek így meg nem eszik annyit, mint védő nélkül enne.
2012. ápr. 30. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi perc alatt hozzászokik a bimbóvédőhöz, aztán az életbe nem kapja be a cicidet!

Én is így jártam... de a másodiknál már okosabb leszek.

Ahogy kihoztak a műtőből, (sürgősen meg kellett császározni)

a csecsemőgondozós nővérke ránézett a mellemre és azt mondta azonnal vegyünk bimbóvédőt.. én hülye hallgattam rá..

fejőgép úgy is kell ilyenkor..

azzal szívd meg, mielőtt szoptatsz, és akkor ki fog emelkedni szépen

utána meg már ha a baba 3 óránként szopizza, később már előtt nem lesz szükséged pumpára vagy fejőgépre ahhoz, hogy kiemelkedjen.

2012. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ugy kenyelmesebb neki is es neked is, akkor maradjon nyugodtan. A fiamat 7 honapig szoptattam vedovel, majd egyszer levettem es ugy is tudott szopizni. Egyebkent miert baj, ha raszokik a vedore a gyerek? Szopi elott forro vizben le kell mosni, ennyi macera van vele, no meg kapsz eft jol szopo csecsemot. Semmivel se szopik igy kevesebbet, ettol ne felj.
2012. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem hiába szívta ki a mellszívó vagy a bimbókiemelő, mire bekapta volna a baba, eltűnt a bimbó. Csak ezzel tudtam szoptatni, egyből ügyesen ment neki, egy éves koráig szopizott (közös elhatározásból hagytuk abba). De hogy indokolt-e, ahogy kérdezed, valószínűleg minden tanácsadó azt mondaná, hogy nem, mert vannak veszélyei.
2012. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Indokolt lehet, HA máshogyan nem sikerül jól/eléggé mellre tenned.

Én most épp nagytakarítok, úgyhogy nincs kéznél a szopis jegyzetem, de ilyen esetre is létezik többféle mellrehelyezési trükk ill. fogás, amivel segíteni tudod a rákapást. Addig is, szerintem nézz körül a www.lll.hu és a www.szoptatasert.hu (-> oktatóanyag) oldalakon, biztosan találsz valami hasznosat!

2012. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!