Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy 11hetes...

Miért van az, hogy 11hetes nagy babám éjjel (kb éjféltől) 2 oránként kel enni, nappal meg jol elvan? Lent részletesen.

Figyelt kérdés

nagy baba, már több mint 6kg. nappal elvan 2,5-4orát két evés közt. este fürdetés után mikor evés után leteszem(olyan f8kor kb)alszik egy nagyobbat(4-5órát)s onnantól kb 2oránként kel. igaz h nem várom meg mig sir, hanem mikor már eléggé fötör s hallom h szaporán veszi a levegőt(szuszakol ahogy én mondom) akkor kiveszem s mellre teszem (részben mert nem akarom hogy a tesoját felkiabálja).van hogy odaveszem már 3körül magam mellé ha nagyon fáradt vagyok, s kb reggel 7ig össze-vissza rendszertelenül szopizik kicsit, pár korty s visszaalszik.(oránként v féloránként nem tudom mert kicsit zombi vagyok akkor)

elég fárasztó...anyukám szerint egy ekkora nagy babának már akár fel se kéne kelnie éjjel enni, vagy max egyszer s itt is olvasom hogy 2-3hónapos babák kb végigalusszák az éjszakát. törödjek bele h ez van, van valamit másképp kéne csinálnom?


2012. máj. 6. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy max. hányszor kell kelnie. Minden baba más, az én fiam 1 éves, és még egyszer eszik éjjel...

Lehet, hogy igazából nem is éhes, csak felületes alvásszakaszban van, úgyhogy én a helyesben nem tenném rögtön mellre, csak akkor ha felébred és nyűglődik.

2012. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
lehet h ilyenkor REM fázisban van.ha fötör s nyökög akkor szoktam kivenni, nem az első mozgásra-pisszanésre.de a szeme ilyenkor is csukva van. a nagyobbik anno külön szobában volt, lehet h ő is csinált ilyent, csak nem hallottam.a pici most mi ágyunk mellett van, azért h mielőbb el tudjam látni, ne ébressze a 2évesemet.lehet h megprobálok várni kicsit többet. van h cumit adok neki,azzal elvan pár percig de utána ujra elkezd fötörni azért is gondolom h enne már...
2012. máj. 6. 14:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy fötör?


Egyebkent igen, ahogy az elso irja, ikyenkor rem fazisban van, ha hagyod, akkor max. 10 perc es megint mellyen alszik. En sem veszem ki a lanyom. O 4 honapos es babybayben van mellettem. A fiam, aki ket eves meg a masik oldalamon alszik.

2012. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a babám hason alszik,még sokszor a mózesben is babakocsizáskor. (ahogy anno a bátyja is:D)

a fötrést ugy értem hogy ide-oda forgatja a fejét(gyorsan nem percenként),jár keze-lába, s közben nyökörög.:)

oké ma megprobálom hagyni, amig sirni nem kezd. csak olyan aktiv, meg nyöszörög, hogy nekem ugy tűnik mint aki ébred és szeretne valamit:)

2012. máj. 6. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8 hónapos lesz, de még mindig egyszer szopizik éjszaka és legalább 2-szer kéri a cumiját is.

Emlékszem, hogy 11 hetes kora körül jobban aludt, mint most, mármint kevesebbszer ébredt fel. Igaz ő 3 hetes korától külön szobában alszik, mert míg mellettem volt, minden apró moccanásra, szusszanásra felébredtem és teljesen kimerített.

Szerintem ne tedd ennyiszer mellre, mert ezt fogja megszokni. És ahogy írod is, nem éhes mert akkor rendesen szopizna, hanem csak komfort-cicizik. Kínáld cumival, de csak ha már felébredt. A babák igenis vissza tudják altatni magukat, de nagyon könnyű őket megébreszteni is.

Az én kisfiam is sokszor mocorog, vagy felnéz alvás közben , de nem szoktam odamenni, mégis sokszor előfordul a délutáni alvás esetében, hogy pl. anyósom rögtön odaugrik, hogy gügyögjön neki és persze ezzel frankón fel is ébreszti... Lehet ha nem érezné, hogy rögtön mocorogsz neki, akkor visszaaltatná magát.

2012. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
... ja és az én kisfiam is "fötört" ahogy te mondod, de egyszer csak elhagyta. Doktornőnk szerint azért csinálta mert a monoton mozdulat megnyugtatja, altatja. (Vannak gyerekek akik, ütögetik a fejüket... hát inkább csak fötörjön.) :)
2012. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Avery ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy ne etesd meg, csak ha felkel és enni kér.

Az én babám is nyugtalanul alszik sokszor, ez nem baj. (Aztán van, hogy meg se' mozdul, csak szuszog. :))

De ha tényleg és határozottan enni kér 2 óránként, akkor persze adj neki. :)

2012. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!