Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hónapos, szívesen szoptatom...

11 hónapos, szívesen szoptatom még, de szeretném csökkenteni, ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés

9 hónapos koráig CSAK szopott. Már eszik, de még mindig követeli a mellet napi 7-szer kb. Így: este mellen alszik el, 22 órakor szopik, hajnalban szopik, reggelire szopik (ezért szinte nem is eszik mást), 11-kor alváshoz megint szopik, de van úgy, hog ébredés után is addig sír, míg nem kap, és nem kell neki más! Úgyhogy az ebéd kitolódik eléggé, nem is eszik túl sokat. Uzsonnára megint szopni akar, így pár kanál joghurtnál többet nem is fogad el. Rendesen vacsorázik tejpépet.

Én szívesen szoptatom, de szerintem ennyi szopihoz már egy kicsit nagy. És nem lelkizik, hanem jó mennyiségeket szopik, érzem is, hogy van tejem rendesen. De már több mást is kéne ennie. Nem válogatós, csak kis mennyiségeket eszik. Nem is egy nagy baba, ezért hízhatna is.

Mit javasoltok, hogyan szoktassam egy kicsit kevesebb cicizésre?


2012. máj. 9. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, hogy ennyit szopizik. Sőt, igazából az sem baj, ha egy baba 1 évesen csak szopik. Úgyhogy ha nem zavar, akkor én még hagynám. A tejben van elég tápanyag neki. :)

(Az én babám is hasonlóan volt, kb. 14 hónaposan kezdett el nagyobb mennyiségeket enni.)

2012. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem gond ha ennyit szopik, kizárólag és sokáig szoptatott gyerekeknél teljesen normális ha csak másfél éves kora körül kezd érdemben enni. Ha fejlődik szépen, akkor nem gond.

Ha neked már fárasztó, akkor vannak lehetőségek:

próbáld meg darabos, falatos ennivalóval kínálni(BLW).

Kezdd el az "unalomszopikat" kiiktatni. Ha délelőtt vagy délután kéri a cicit, ajánlj fel számára vonzó más alternatívát az evésre,(falatokban alma/ banán/ kkölesgolyó...)

Ilyenkor játékkal/ sétával sem elterelhető a figyelme? Próbáld ki, hogy séta közben tízóraizik, uzsonnázik.

2012. máj. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezek szerint ez normális még? Mert azt hallom, ilyenkor 1-2-szer szopnak már a babák. Darabosat is eszeget, kiflikarikákat, banánt. Miénkből is kér, érdekli.

A kint evést mindenképp megpróbálom ma az uzsival! kint nem kér cicit különben, csak itthon idejön, lehúzza a melltartómat, és mondja, hogy "mamma", és akkor kínálhatok bármit, ha már be van indulva...

2012. máj. 9. 14:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, normális:).

Kitől hallod az 1- 2 x- i szopit? Ahol én hallom, ott a sokáig igény szerint és kizárólagosan szoptatott babák 11 hónaposan általában ennél(az 1- 2- nél) többször szopiznak:). Tehát nem mindegy, honnan jön az infó;)!

2012. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérlek ne pontozzatok le, nem kötekedés képen kérdezem, de nekem védőnő, doki is azt mondta csak 6 hónapos korig legyen csak cici aztán szépen fokozatosan vezessem be az ételeket. De azt is mondták egy éves korig napi 3-4 cicizés azért feltétlenül legyen még. Te miért "csak" most kezdted a hozzátáplálást? Nem lehetséges, hogy ezért nehezebb egy kicsit?
2012. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

5. válaszoló: én is csak 8 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, mert mi BLW-módszerrel csináltuk, és annak feltétele, hogy ülni tudjon a baba. Az egy tévhit, hogy 6 hónaposan el KELL kezdeni a hozzátáplálást. Ugyanis van olyan baba, aki 6 hósan még nem érett rá. Vagy nem fogadja el. És attól semmi baja nem lesz, hogyha később kezdődik a szilárd étel bevezetése, mert az anyatej alkalmazkodik a baba igényeihez, vagyis van benne ilyenkor is elég vitamin, tápanyag.

2012. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, hogy tudjon ülni a baba. Ezzel teljesen egyetértek. Így már nekem is sokkal érthetőbb, hogy az a 6 hónap nem minden babánál ajánlott.
2012. máj. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6 hónaposan kezdtem hozzátáplálást, nulla eredménnyel. 2-3 hónapig gyakorlatilag semmit nem evett, nem utasította el, csak két kanál volt az adagja. Amikor ülni tudott, én is adtam neki darabkákat, de az sem kellett. Elmúlt nyolc hónapos, amikor az első fél(!) deci kajáját megette. Végig feljődött azért, szerencsére.
2012. máj. 9. 21:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi 19 hónapig ciciztünk, még a végén is reggel, este. 11 hónaposan kb 5-6 szor szerintem. Bár nálunk annyiban volt más a helyzet, hogy 5 hónapos kora körül már nagyon érdeklődött, hogy mi mit eszünk. Sokat számít szerintem, ha jóízűen eszel előtte valamit. De persze gyereke válogatja. Azt gondolom nem kell erőltetni, persze azért egy két dolgot nem árt, ha kap az anyatej mellé, gyümölcs, zöldség, husi, tejpép, kifli, ilyesmi. Én is próbáltam azt betartani, amit a védőnő mondott, hogy időszakosan egy-egy szopit ki kell váltani kajcsival. Hát lassan, de bejött. Még annyi, hogy nálunk a ciciről való elterelés fő lényege az volt, hogy ne legyen nagyon testközelbe a baba. Bár ezt nehéz megoldani. Le kell foglalni, de én mindig adtam neki, ha kérte, akár elalváshoz, akár, ha nyűgös, ők ezt tudják, hogy mikor van szükségük rá.
2012. máj. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bejött a szabadtéri uzsonnázás:)?
2012. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!