Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez tényleg igy van? Fogyás/spo...

Ez tényleg igy van? Fogyás/sport szoptatás alatt-részlet lent.

Figyelt kérdés

elég sok sulyfeleslegem van, terhesség alatt is jött fel amiből maradt, s gondoltam nem drasztikusan de azárt nekiállok diétázni+mozogni egy kicsit. beirtam a googleba h sport szoptatás alatt s az első (nem gagyi) cikkben ezt olvastam:


"Ha a sportolást fogyási szándék vezérli, tartsuk szem előtt, hogy szoptatás idején nem tanácsos havi két kilogrammnál többet fogyni egyszerre. A méreganyagok ugyanis a zsírszövetben raktározódnak, s hirtelen fogyás esetén a véráramba, és így az anyatejbe is eljutnak."


na de mi az 2kg egy hónap alatt? kb nem érdemes nekiállni, mert ha az ember komolyan csinál vmit annál tuti több megy le, főleg ugy hogy tényleg van bőven felesleg...első a babám és a szoptatás, ezek szerint ki kell várni a szoptatási időszak végét a fogyóval/sporttal?


2012. máj. 9. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kivárom a szoptatás végét, mert én amiatt aggódom nehogy elapadjon a tej. Úgy tervezem, hogy 1 éves kora után elkezdem a mozgást.
2012. máj. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam szoptatni, de próbálkoztam a fiam 8 hetes koráig.

Valamikor a 3. hét környékén neki akartam állni egy kicsit edzeni és mondta a dokim,hogy ne, mert így sem jön a tej, a mozgástól meg lehet,hogy ennyire sem fog!

Azóta már lement 20 kg kb. 3 hónap alatt, de még sajnos van kb. 15!

2012. máj. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nezz utana a Norbi update-nek. Nem fogyokura, hanem eletmod. Csak az idopontokat kell betartani. Nem muszaj a termekeit venni. En szoptattam a lanyomat sokaig, 20 kg-ot szedtem fel, szules utan szepen le is ment.
2012. máj. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tej véletlenül sem apad el a mozgástól, az pedig semmi bajt nem csinál, ha ésszel minden nap mozogsz és közben odafigyelsz, mit eszel. A kicsinek semmi baja nem lesz, a méreganyagok felszabadulása nagyon drasztikus fogyókúra esetén valóban létező probléma, de normál ütemű fogyás mellett nem az.

Kisbaba mellett a legjobb, ha nem edzőterembe indulsz, hanem naponta legalább fél, inkább egy órát mozogsz szabad levegőn, leginkább élénk séta, lassú kocogás az, ami segít. Ezt babával együtt is csinálhatod, berakod babakocsiba és már indulhattok is. Az egyik legjobb fogyasztó az aerob körülmények között, fél óránál hosszabb ideig végzett testmozgás, vagyis az előbb említett élénk séta. Emellett iktasd ki az étrendedből amennyire lehet a finomított cukrokat, ne fogyassz túl sok szénhidrátot, jön a nyár, neked kedvez, egyél friss gyümölcsöket, zöldségeket, főzelékféléket és igyál meg napi legalább két és fél liter tiszta vizet, felejtsd el az üdítőket, még a bolti gyümölcsleveket is.

Ezzel a módszerrel olvadni fognak lefelé rólad a kilók és a babának sem származik semmiféle hátránya belőle.

üdv: egy szakedző

2012. máj. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mozogj bátran.

Méregteleníteni nem szabad, mert úgy átmegy a méreganyag a tejcsibe. (pl léböjtkúrát ne csinálj, amíg szopik a baba, ezzel várd ki amíg elválasztod)


Nekem a 6 hetes kontrollon mondta is a doki, hogy kezdjek el hasizmozni, mert a hasizom totál leépül(t) a terhesség alatt.


Azért olyan erős mozgásba ne fogj, hogy durva izomlázad legyen, mert akkor a tej íze megváltozhat.

2012. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én olyan életmódot élek, hogy terhesség alatt és szülés után egyből rengeteg mozogtam, jöttem-mentem, lement minden fölösleg egy hónap alatt, és nem hogy nem apadt el a tejem, hanem kész tejcsárda vagyok... szerintem nem árthat a mozgás!
2012. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!