Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kisbabám 2 hetes nagyon...

A kisbabám 2 hetes nagyon nehezen büfizik és mikor nem sikerül a büfi csuklik sokat! Ez baj? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2012. máj. 10. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden baba sokat csuklik, még akkor is, ha könnyen tud büfizni. Ez leginkább a szülőket zavarja hisz a babák már megszokták odabenn. Ilyenkor tedd vissza egy picit szopizni, mert a ritmusa megnyugtatja és elmulik a csuklás. Adhatsz neki 1-2 kiskanál vizet is. Van aki citromlevet ajánl, de az 6 hós kora alatt nem javasolt a savassága miatt.
2012. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem baj. Az én babám 3,5 hónapos és még mindig sokszor van, hogy büfizik, de az egyáltalán nem baj.

Amit tehetsz, hogy lehetőleg minél tovább büfiztesd a babát függőleges pozícióban minden evés után.

2012. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitok
2012. máj. 10. 11:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Majd kitapasztalod hogyan tud a te babád büfizni és most a 4. héten jöttem rá. Én nem a vállamra teszem hanem nekem háttal fogom és simizem a pociját csak így tud.
2012. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Nekünk is sokszor csuklik mióta csak megszületett, pedig rendesen meg szoktam büfiztetni. Mi citromlevet adunk neki, de igazából nincs gond a savasságával, mert éppen egy cseppet kap, amit le sem nyel, a savanyú íztől meglepődik, és rögtön megszűnik a csuklás. :) Nekünk ez jött be.
2012. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a vállamon szoktam büfiztetni, és szerencsére nálunk sikerült hamar. De van hogy békésen elvan, ringatom a kezemben, aztán egyszer csak jön a büfi. A kaki meg a puki jött nehezebben, az csavarta a hasát, de a tornáztatás az Infacol segít. A csuklás ellen meg még a kórházban megkérdeztük: meg kell egy kicsit szoptatni. Én mindig így csinálom, és mindig el is múlik hamar.

7 hetes Kisfiú anyukája

2012. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én semmi pénzért nem adnék neki citromlevet, még csak most alakulnak a dolgok az emésztőrendszerében, nem sikálnám le citromlével :(


Pedig rengeteget csuklott az én Fiam is, de a legtöbb esetben azt jelezte, hogy fázik. A cicire tevés is segít, ahogy előttem már írták.

2012. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rengeteget csuklott a babám. Pár napos volt, büfizni nem tudott, és csuklott. Na mondja anyám, adjak neki 2 csepp citromlevet, segít neki. Kezdő anyuka lévén megfogadtam a tanácsot. A fiam elkezdett hányni, én meg jól megijedtem, hogy mi lesz itt... (az óta se hallgatok anyámra) de végül minden jó lett, mert megvolt az első nyugodt éjszakánk, ugyanis a büfi nem bántotta a hasát. De most így visszagondolva nem adnék neki... A csuklás normális, büfizik, és azt visszanyeli, általában ez szokta okozni a babáknál. Ahogy nő, majd úgy csökken a csuklások száma. :) Őt nem zavarja.
2012. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!