Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon hámlik két hetes...

Nagyon hámlik két hetes kisbabám bőre. Ki van száradva a hasán és a kéz-és lábfejein. Minden fürdetés és mosakodás előtt bekenjük napraforgóolajjal a hajlatokat, de nem csak ott száraz a bőre. Mit tehetnék? Vagy elmúlik magától?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen elmúlik!Természetes dolog!De fürdés után nyugodtan kend be a gyógyszertári fürdetőkrémmel,amit a doki kiírt.Meg azzal is fürdess.(kozmetikus anyuka)
2011. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is így volt. el fog múlni.

gyógyszertári fürdetőt használj, utána szintén gyógyszertári zsíros testápolóval kend be (doki írja föl).

2011. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmúlik :) Az én lányomnak is ilyen volt a böre, a doki írt fel sensitive tápszert neki. Szerintem fölösleges volt, mert nem attól múlt el, hanem magától kb. 2 hónapos korára.

Ne aggódj, nem lesz baja!:)

2011. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű elmúlik majd magától is, de használj fürdetőkrémet, az is sokat segíthet vagy rendes babaolajat.

Nekünk a bőrgyógyász a Libobase krémet ajánlotta, recept nélkül is kapható és már babakorban is használható. Ez nagyon jó a száraz bőrre.

2011. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még annyit, hogy a babaolaj nem baj, mármint attól majd azért tud lélegezni a bőre, ugye? Meg ha bekenem, utána hagyjam szabadon egy kicsit a bőrét, vagy rögtön mehet rá a ruha? Akkor nem kenődik össze és lesz neki kényelmetlen?
2011. febr. 11. 10:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem azt mondta a védőnő, hogy elmúlik magától, de azért rá is segítettem. a Sanatopic testápolót ekcémás bababőrre fejlesztették ki, nálunk kb. egy hét alatt rendbehozta a problémát, azóta meg csak a gyógyszertári fürdetőkrémet és egy bio testápolót használunk.
2011. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én fürdés előtt bekentem gabi babaolajjal az egész testét,nem csaka hajlatokat,így nem száradt ki a bőre a víztől.Ahol nagyon hámlott,ott fürdés után is bekentem.
2011. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a kisfiammal, mi is úgy csináltuk, hogy fürdés ELŐTT kentük gyógyszertári babaolajjal a bőrét, csak speciális, külön kutyult gyógyszertári fürdetővel fürdettük és utána ugyancsak külön kutyult speckó testápolóval kentük az egész testét. Így is jó pár hónapig szenvedtünk vele.

Végül 10 hónapos korában kiderült, hogy tejfehérje érzékeny és a bőre az általam fogyasztott tejtől volt olyan csúnya. Mióta 100% tejmentes diétán van, azóta jött csak teljesen rendbe.

Ne haragudj, nem akarlak rémítgetni, remélem, hogy nálatok szó sincs ilyesmiről, csak én nagyon örültem volna, ha valaki annak idején felhívja erre a figyelmem, akkor kipróbáltam volna, hogy egy ideig nem eszem semmilyen tejterméket és akkor most talán nem kellene diétáznia a kisfiamnak...

2011. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!