Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt melyik a...

Szoptatás alatt melyik a jobb? Hurok, vagy fogamzásgátló injekció?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kislányom, és kellene valami, de a huroktól idegenkedek, az injekciót pedig nem ismerem.Jövőhéten megyek dokihoz, és nem tudom eldönteni, melyik legyen.

Tapasztalatokat szívesen fogadnék. Köszönöm!


2009. jún. 26. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnék be semmi hormon cuccot. A spirál szerintem ilyenkor ideális lehet. Csak próbáld ki, hogy meg tudod-e szokni!
2009. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is, hogy nem tudom majd megszokni, meg állandó hasfájás, gyulladás, stb, és vetethetem le, és kifizettem több ezer forintot.
2009. jún. 26. 22:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen a kettőn gondolkotam. A spirál jó lenne. Az inekció is jó szoptatás alatt is használható. 3 havonta kell használni és nem is drága 1100 ft körül van. Csak a baj vele ,hogy ha valami mellékhatása kijőn azt sajnos 3 hónapig el kell viselni nincs ellenszer.Ezért döntöttem a spirál mellett.
2009. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Tudod, hiába mondják, hogy lehet használni, de mindent amit beviszel a szervezetedbe, abból kap a baba is. :( Én nem hiszek ebben!

Ha nem megy a hurok (bár jobban tartanak tőle, mint amilyen) még mindig dönthetsz másként!

Fordítva ez már nem igaz!

2009. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az injekciót nagyon nem ajánlom.Nagyon felborítja a hormonrendszeredet.Barátnőm egy hónapig nagyon erősen vérzett tőle,és a végén kórházban kötött ki.Ha mindenképpen valami hormonális cuccot szeretnél,akkor inkább tabi.De szerintem is a gumi a legjobb döntés.
2009. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
óvszerrel nem okés ?
2009. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én spirált fogok felrakatni.

Gyógyszert, meg amiket írtál nem akarok. Gumit utálom.

Egyszer már volt fent spirál 6 évig, nem volt gond vele.

2009. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindig mindenkit kérdezgetek, hogy melyik a jobb, és ma mondta egy orvos, hogy a spirált inkább ne, nagyon sok mindenkinek fertőzést okoz, akkor meg antibiotikum, stb, az sem ajánlott ugye szoptatás alatt. Ráadásul fogékony vagyok erős vérzésre, hasfájásra, a hurok meg ezt megerősitit.

Az injeckiót állítólag egyre többen használják, gyógyszerésszel is beszéltem, egyfajta hormont tartalmaz.

De még ezt eldöntöm. Kinek ez, kinek az a jó.

Köszönöm.

2009. jún. 27. 19:55
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

6 év alatt egyszer sem vilt ferőzésem a spirál miatt, a ciklusom beállt 28 napra.

2009. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!