Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen vitamint szedjek...

Milyen vitamint szedjek szerintetek szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Eddig elevitet szedtem, de nagyon drága. 6 hós a kislányom és hulla fáradt vagyok. A hajam is el kezdett hullani, hogy 2-3 hete nem szedem az elevitet, pedig rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszek. Nektek mi vált be?
2012. máj. 17. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
én Mg+Ca +cINKET SZEDEK.egy dobozban 90 db van napi egyet veszek be kb 2000ft és 1000mg c vitamint.
2012. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hajhullás normális szülés után, szoptatás alatt, az majd helyreáll, nem tudsz vele mit tenni.

Ami terhesség alatt a hormonok miatt nem hullott ki, az most ki fog sajnos.

Szedj Gravidát az olcsóbb.

2012. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

El kéne menned egy vérképre.

Nálam egyből kijött, hogy vasat kell szednem. Két hét szedés után érezhetően visszatért az erőm. Egész szoptatási időszakban szedtem.

2012. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első babámat két évig szoptattam, miközben iszonyatosan erős menzeszeim is voltak - a végére már szinte napi szinten fájt a fejem, amíg egy véletlen (vakbélgyulladás:-)) folyamán kiderült, hogy nagyon alacsony a hemoglobinom, teljesen vérszegény voltam. Nekem is vastablettáktól állt helyre a vérképem (a fejfájás is normalizálódott egyből). Így a második babámnál már eleve nem hagytam abba a terhesvitamint, bár csak kétnaponta szedem (Elevit vagy Gravida, ami épp akciós) és kombinálom vastablettával (DM saját márkás). A védőnő amúgy a kalciumot is ajánlotta, mert a fogaim is teljesen tönkrementek (lehet, hogy nem csak a szoptatástól). Az Elevitben nagyon sok vas van, én arra szavazok, bár persze drága és a legjobb elvileg ugye a természetes vitamin...De gondolj arra, hogy a baba is megkapja a tejen keresztül a sok ásványi anyagot, stb. (Az én második kicsim minden erőfeszítésem ellenére is alig fogadta el a gyümölcsöket/zöldségeket, szinte egyéves koráig alig evett az anyatejen és tejpépen kívül mást, nálam ez is motiválta, hogy szedtem a vitaminokat...Mert pláne télen azért nem tud az ember olyan változatosan táplélkozni...)
2012. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség 26.hete óta van vashiányom, de ez az első 2 terhességemnél is ugyanígy volt.

Azóta vasat szedek. A doki most 2 dobozzal is felírt, így bőven jut még a szülés utáni időszakra is belőle, mert most 35 hetes vagyok.

2012. máj. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor azt hiszem maradok az elevitnél!
2012. máj. 18. 07:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Szép hogy szeded az Elevitet, de egy VÉRKÉP ellenőrzésre mindenképp menj el!!

Ha vérszegény vagy (ami nem olyan meglepő ebben az időszakban), akkor az Elevitben vagy más multivitaminban levő vasmennyiség khmt. se ér!

Nekem 3 hónapig napi 2 Neo Ferro Folgammát kellett szednem, és ennek is mint írtam, csak két hét után érkezett meg a hatása, onnantól egyre csökkentettem és 20 hónapig szedtem...

2012. máj. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hétfő kérek is labor papírt és elmegyek! Köszönöm még egyszer! :) Szép napot kívánok!
2012. máj. 18. 07:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Én terhesség alatt Hipp Natalt szedtem, meg Calcium+D vitamint és vasat a végén, mert vérszegény lettem. Szülés után most is még szedem a vasat, és szerintem kell is, mert néha alig bírok felkelni, pedig átalusszuk az éjaszakát. A terhesvitamint nem lehetett kapni, de most újra van, megint fogom szedni, már rendeltem is. A Calciumot nem szedem már, de olvastam az egyik korábbi válaszban, hogy azt is érdemes.

2 hónapos Kisfiú anyukája

2012. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!