Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt tudnátok...

Szoptatás alatt tudnátok ajánlani vény nélkül kapható fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Ezek mennyi hormont tartalmaznak mik a mellékhatások és az ára?
2012. máj. 14. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gumi, pharmatex hüvely tabletta. Olvass utánna, a pharmatexnek sok féle hüvelyi fogamzásgátló szere van, krém tabletta ...
2012. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a pharmatexek elég neccesek, nagyon nagy a besikerült babák aránya. a gumi sokkal megbízhatóbb

hormontartalmú gyógyszert nem adnak ki vény nélkül, de a nőgyógyász fel tudja írni.

létezik minimális hormontartalmú, amit szoptatás alatt is lehet szedni, nem jut eszembe a neve (mondjuk az se ad 100% védelmet, mivel ha pl a tejtermelés csökkenése miatt változik a szervezeted hormonszintje, máris hipp-hopp besikerülhet a baba)

2012. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én hormon mentes gyógyszert szeretnék
2012. máj. 14. 21:35
 4/11 A kérdező kommentje:
És spirál?
2012. máj. 14. 21:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
pharmatexet nem ajánlom,ha nem akarsz gyereket
2012. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

(a kérdésed elég megtévesztő, hisz megkérdezted h mennyi a hormontartalmuk...)


na de ha nem hormonos dolog, akkor spirál v gumi (mondjui spirálból is jobb a hormonadagolós... és míg szoptatsz, jó érzésű nőgyógyi nem rak fel spirált, mert a méhmozgások miatt nem feltétlenül úgy helyezkedne mint kell, valamint a szopi befejeztével változik a méhnyálkahártya is, és ez is kihathat a spirálra )

szóval inkább gumi

2012. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem először h mennyi hormont tartalmaz mert a minimális még elfogadható nem szeretnék tőle dagi vagy szőrös...stb lenni köszönöm azért a válaszokat és meg néztem a Pharmatex-et de az csak orvos javaslatával szedhető és azt is olvastam ha hormon mentes spirál ellenére is teherbe eshetek ez igaz?
2012. máj. 14. 21:54
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

tulajdonképpen bármilyen spirállal teherbe lehet esni, de a hormonadagolós azért - elvileg, és a statisztikák szerint is - biztonságosabb a simánál.

De míg szoptatsz, addig ez egyáltalán nem biztos (lásd fentebb), a szoptatás egyrészt rontja a hatékonyságot ( puritán módon akarok fogalmazni), másfelől meg azt is erősen befolyásolja,hogy a szervezet miképp képes befogadni az idegen eszközt. Nem szokás szoptatás alatt spirált felhelyezni, van aki megcsinálja, de a jobb érzésű dokik nem - és okkal!


a pharmatexeket meg tudod venni bármilyen patikában, senki nem fogja megkérdeni, hogy konzultáltál-e orvossal, de egyáltalán nem megbízhatóak, nagyon nagy a becsúszott babák aránya, csak akkor válsszátok ezt, hanem gond egy meglepi-baba...

Ha nem akarsz minimum-hormonos szoptatás alatt használható gyógyszert íratni, akkor vegyél gumit.

Amúgy ezek olyan nagyon kis dózisú gyógyszerek, hogy a szőrösödés/hízás stb elvétve fordul elő, már csak azért is, mert ha a szervezet kedvezőtlenül reagál, akkor lehet váltani egy eltérő összetételű készítményre, ami megfelelőbb az illetőnek. Nyilván a nem kerülhető ki a nőgyógyi itt sem, mint ahogy a szoptatás alatt felírható tabinál sem.

2012. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most hormonmentes spirált írattam...9 napos a második lányom,a 6hetesen teszi fel a dokim!


Azt mondtaa mirenát (hormonos) is lehet szopi alatt, de nem mertem bevállalni...Marad a lily gold!

2012. máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

vény nélkül nem kapsz spirált,gyógyszert, csak gumit a drogáriában.


bocs ez most poén: apósom szerinte algoflexet szoríts a térded közé, tuti nem leszel terhes ,é vény nélkül kapható

2012. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!