Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetek hogy ne "keményedj...

Mit tehetek hogy ne "keményedjen és csomósodjon" be a mellem a következő szoptatásig?

Figyelt kérdés
Lehet valamit rosszul csinálok, szeretnék tanácsot kérni. Szoptatás előtt kicsit átmaszírozom a mellem, mivel érzem, hogy az egyik tejcsatorna be van nagyon keményedve, és nagyon kellemetlen érzés, a kisfiam mégsem tudja teljesen kiszívni. Próbálom fejni is, de nem nagyon jön belőle szopi után semmi!! mit tehetnék hogy eltűnjön ez a keménység onnan? következő szoptatásra ugyanolyan kemény mindig! félek nehogy begyulladjon!
2012. máj. 24. 11:36
 1/4 xStefix ***** válasza:
100%

Minél gyakrabban szopiztass és fejd, ha szükséges. Akkor is, ha nem jön belőle semmi, fejd mondjuk 15-20 percig is, hátha újra beindul a tejleadás és akkor még jobban kiürül.

A masszírral csak óvatosan, mert visszafelé is elsülhet.. Én inkább forró víz alatti csapatást javaslok szopi/fejés előtt (de szószerint olyan meleget, amit csak elbírsz).

Ha mindenképp "masszírozni" szeretnéd, akkor lógasd lefelé és finoman simogasd a melled a bimbó irányába. De kifejezetten ne nyomkodd, gyömöszöld, mert azzal a környező szövetekbe nyomhatod a pangó tejet.

És ha szükséges, próbálj ki többféle szopis pózt is. Segíthet, ha a babád álla a csomó felé néz, akkor arról a részről erősebben fog szívni.

2012. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:
100%

Öm, ez, amit leírtam, csak a csomó eltüntetéséig érvényes egyébként.

Később, ha a csomó eltűnik, de a feltelés még egy ideig megmaradna, akkor is fejhetsz az adott melledből; de ekkor már ne fejd ki üresre. Csak akkor könnyíts majd magadon egy kicsit, ha érzed, hogy kezd feszülni és akkor is csak egy picit, hogy fellazulj. Ezzel visszább tudod venni kicsit a tejtermelést és így már nem fogsz keményedni.

2012. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a meleg víztől begyulladt, mert lévén gyulladásról volt szó (melyet elzáródott tejcsatorna okozott), még inkább hergelte. Ahogy rájöttem, hogy inkább hideget kell rátenni, javult sokat a helyzet (és nem csökkent tőle a tej, mivel épp az elzáródást javította meg). Érdemes a négykézlábon való szoptatást kipróbálni. Youtoub-ról meg a kézi fejést. Nálam az segített, hogy amíg négykézláb szoptattam a babát, addig a másikból kimasszíroztam a csomót. Elég macerás, de nekem bevált. Lecitin tabletta is segít. Valamint hagyj fel egy kicsit (ha addig ittál) tejcsináló csodákkal.
2012. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, ha gyulladás is van, akkor óvatosabban kell csapatni (ha jól esik, persze). A meleg vizet közvetlenül szopi előtt ajánlott, a hűvös borogatást pedig szopik között.

A többi tipp is jó. :)

2012. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!