Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Célszerű-e megvenni a kicsi...

Célszerű-e megvenni a kicsi születése előtt a mellszívót vagy ráér utána is? És milyen legyen: elektromos vagy kézi? Érdemes használtat venni vagy inkább újat? Milyen márkájút ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Igaz még csak 27hetes vagyok, de azért gyorsan telnek a napok és ennél a dolognál elakadtam!!! Kíváncsi lennék mik a tapasztalatok, hogy érdemes-e megvenni előre vagy csak akkor, ha már szükség van rá?! Meg persze, hogy melyiket célszerű választani (elektromos vagy kézi)!!

Előre is köszönöm a válaszokat!! :)


2012. máj. 24. 13:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én kézit vettem, Canpol márkájút, és bár nem használtam sokat, de jó volt.

Amúgy előre megvettem, mert utólag ha kellett volna, akkor nem akartam már rohangászni babával együtt, vagy épp a férjemet küldeni, hogy vegye meg...bár ügyes, biztos tudott volna választani, de jó volt, hogy én választottam, megnéztem.

Nagyon keveset használtam, de ettől függetlenül jó, hogy volt, és nem kellett szülés után kapkodni.

2012. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen ez az, hogy én sem akarom az utolsó percre hagyni, de fölöslegesen sem akarom megvenni! :)

Ezért is érdekel, hogy mik a tapasztalatok ez ügyben!! :)

Köszönöm a választ!

2012. máj. 24. 13:23
 3/21 anonim ***** válasza:

Érdemes már a kórházba magaddal vinni,bár a legtöbb kórházban van!

Én valamilyen kézit vittem,de kipróbáltam az ottani kézi Aventes mellszívót is,és az is jó volt,bár a tejem nem indult be,de azért jobb ha van nálad!

2012. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
29%
Én megvettem! Már bánom, mert a 3.héten elment a tejem, és ami addig volt az se volt túl sok, csak a gyerek tudta kiszívni, a mellszívóval nem jött semmi!!!! Én várnék a helyedben, mert a kórházba amúgy is 3óránként kell szopiztatnod a babát, így akkor még nem lesz rá szükség, max. ha nagyon kell ott, akkor állt. minden kórházban van, amit tudsz használni!!! (egyébként elektromosat vettem)
2012. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én előre vettem, és nem bántam meg.

Kórházban még nem kellett, itthon is csak később, amikor babám jókat aludt, nekem meg majd szétdurrant a cicim közben. Örülök, hogy akkor volt mihez nyúlnom és kicsit lefejnem, mert kézzel nem ment soha a fejés, és így legalább nem fájt annyira a mellem.

Tény, hogy előre nem tudhatod mennyi tejed lesz, de ha mondjuk épp az éjszaka közepén szét akar feszülni a melled, akkor jó, hogy van otthon mellszívó. Nem is tudtam volna érte rohangászni akkor, úgyhogy jó hogy vettem.

Amúgy Aventes kézi volt, a célnak megfelelt.

2012. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én is előre vettem, és fontos is volt, nekem jó volt, hogy tudtam vinni a kórházba. Használtat én ilyesmiből nem vennék. Tommee Tippee kézit vettünk, tökéletes.
2012. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Érdemes előre venni egy kézi mellszívót, sokszor már a kórházban jól jön. Nem kötelező egyébként fejni minden szopi után, de vannak esetek amikor bizony jól jön egy jó mellszívó. Ha valami miatt esetleg szükséges gyakran fejned (nem szopizik a babád, vagy anyatejadó szeretnél lenni pl.) akkor érdemes beruházni egy elektromos mellszívóra is, de ezt előre nem tudhatod.
2012. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%
BE NE DŐLJ A KÉZINEK, hallgass meg inkább: az összes márkájú kézi tíz-tizenötezer forintos mellszívó ugyanazt tudja mint a patikai kézi!!!!! Az meg ezerötszáz! Nekem nagy csalódás volt az Aventes, bár többfajta cucc is volt hozzá, tök felesleges, úristen, ennyi pénz, mind a kisfiamra költhettem volna! A patikában 1500-2000-ért tudsz venni, de én a Brandonban vettem Chicco-t 2700-ért és ugyanaz, mint a márkás 15000-es lényegében. Pár műanyag kacatra meg aki kifizet 10.000- felett pluszban az nem kattos??? Jó babavárást!
2012. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!! Úgy látom azért érdemes már a kórházba bevinni, ez a többség véleménye!

Lehet tényleg beruházok valami kézire, kezdetnek az is jó, ha meg többre lesz szükségem, jön az elektromos! :)

Köszi még egyszer, de azért még várok véleményeket!!

2012. máj. 24. 19:58
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as válaszoló, nem én pontoztalak le, én mindenkinek zöld kezecskét adtam!!!

Aki meg lepontozott szégyellje magát, nem tudhatja, hogy NEKEM mennyire hasznos az a válasz, amit adott, és ügye ez lenne a lényeg!!!!

2012. máj. 24. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!