Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit válasszak, a szoptatást,...

Mit válasszak, a szoptatást, vagy a hízást?

Figyelt kérdés
Sajnos nehéz helyzetben vagyok.4 hónapos babámat szoptatom, de vannak időszakok, mikor tápszerre is szükség van.És ezek az időszakok a táplálkozásommal vannak összefüggésben.A kezdetektől rendesen ettem, nem koplaltam,és megittam a 2-3 liter folyadékot.Az elején nem is volt gond, aztán egyre kevesebb tejem lett, és tápszerrel kellett pótolnom.Minden módszert kipróbáltam, de semmi nem segített, nem volt elég.Elkezdtem zsírosabb, energiadúsabb kajákat enni, és a minimum 4 liter folyadék is megvan naponta.Azóta semmi gond a szoptatással, elég a tejcim a babámnak, a gond az, hogy rohamosan hízok.Eredetileg is volt 20 kg felesleg rajtam, de a szoptatás alatt már feljött 6 kiló.Megilyedtem, visszavettem az evésből,inkább főzelékeket, leveseket ettem megint, és a tejem ismét kevés lett.Igaz, nem híztam.Megint elkezdtem többet enni, és másfél hete van rendesen tejcim, de a másfél hét alatt 2 kg feljött.A közérzetem nagyon rossz, érzem a túlsúlyom hátrányait.Nagyon szeretném, ha tudnám még sokáig szoptatni babámat, de így nem mehet tovább.Mit tegyek?
2012. máj. 25. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Tuti le lesz pontozva a válaszom, de nem bánom. Én azt az elvet követem, hogy legyen jó a babának is meg a mamának is.

Kapott a babád anyatejet, és ezután is kaphat, még ha ki is kell pótolnod. De arra is kell gondolni szerintem, hogy ha ekkora súlyfelesleggel vagy, az kihat a szívedre, a keringésedre, a hangulatodra minimum (ízületeket meg cukorbetegséget ne is említsük). A férjedet nem ismerem, de könnyen lehet, hogy neki sem mindegy, bár minden normális apuka ilyenkor megértő és elfogadó kellene, hogy legyen.

Oké, hogy mindent a babáért, de neki 20 év múlva is szüksége lesz az egészséges anyukájára meg a szülei jó kapcsolatára.

Szerintem nem dől össze a világ, ha tápszert is kap a kicsi, ha másképp nem megy.

Nem tudom mennyire tudod megtenni, hogy mondjuk hosszabb sétákat tegyetek, hogy segítsen a mozgás a hízásod ellen, hátha a kecske is jóllakik meg a káposzta is megmarad.

Én a saját egészségemet már nem áldoznám fel, de csak azért, mert a bébinek nem csak az anyatej fontos, hanem az egészséges anyukája is, ahogy már írtam az előbb.

2012. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Norbizz! Lehet enni, csak az idopontokat kell betartani. A termekeit sem kell megvenni. En szepen lefogytam tole, nem eheztem es a lanyomat is tudtam sokaig szoptatni.

+ nagy setak babakocsival!

Ahhoz hogy szoptatni tudj, nem kell zsirban csopogo kajakat enni habos sutemennyel.

Sok sikert!

2012. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Szia akkor egy kis biztatás tölem!!!!94kg-val mentem szülni 91el jöttem haza és most vagyok 105 de nem érdekel amig szoptatom a lányomat aki most 13honapos fiam 3évig szopot vele is volt tulsuly aztán mikor 2éves lett 2honap alatt 30kg-t fogytam csak ugy!!
2012. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszolóval értek egyet. Persze fontos az anyatej, de így is kap a babád. A túlsúly pedig nem csak esztétikai szempontból rossz, de súlyos következményei lehetnek az egészségedre, ezeket biztosan Te is tudod, ráadásul azt írod rosszul érzed így magad, akkor meg szerintem ilyen szinten pláne nem kéne feláldoznod a saját egészséged. Mert a zsíros kaják nem egészségesek. A babának pedig szerintem nagyobb szüksége van egy egészséges, kiegyensúlyozott anyukára. Ez az én véleményem.
2012. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz semmi baja babánka ha pótolod a tejet. ráadásul ennyi idősen nyugodtan kezdheted a hozzátáplálást. sokakl fontosabb h egészséges legyél és jól érezd magad. te már megtetted a magadét,kezd el a hamik bevezetését. régen már 2 hósan adtak gyümiket a babáknak,az h csakis anyatejet igyon,nem állja meg a helyét. a kizárólagosság 2 hós korig nagyon fontos.ez alatt az idő alatt alakul ki a jó immunrendszer amit támogat a tej. ne izguléj,semmit sem ártasz neki ha megtalálod az egyensúlyt. nem baj ha pótolod pl este tápszerrel,vagy ebédre tejpéppel. sőt mehet a gyümipüré uzsira majd,szépen fokozatosan.
2012. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
off,de:3 évesen szoptattad?? ez már beteges.. el nem tudnám képzelni h mellre tegyem a 3 évesemet.. max 1 évig,addigra álljon át a gyerek.
2012. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az anyatej egészséges,de ha jelentős túlsúlyt szedsz fel az neked kifejezetten káros,gondolom nem kell magyaráznom milyen eü következménye lehet a túlsúlynak.Engem is le fognak pontozni,de nem vállalnám be így a további szoptatást.Én a terhességem alatt híztam 30kg-ot szóval nem vagyok elvakult,de ha a szoptatás alatt még híztam volna,akkor tuti nem szoptattam volna huzamos ideig!
2012. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fiamat 1 éves koráig szoptattam,nagyon sokat ettem,rengeteget híztam.Utána lefogytam,nem kevés energiával.Terhes lettem a lányommal,kb.ugyanannyi voltam terhesség végére,mint a fiamnál.Eszek,de oda figyelek,hogy mit,kerülöm a fehér kenyeret,cukrot stb.5 hónapos a lányom,szopizik,most kezdem a hozzá táplálást.Laktoherb teát iszom.Szerintem csak oda kell figyelni,hogy mit eszik az ember
2012. máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:

Nu, én ugyan dietetikát hallgatok, de perpill nem tudom neked megmondani erre a tutit. :)

Ha valóban van ilyen jellegű összefüggés az étkezésed és a tejmennyiséged között (én ezt azért szakmai szempontok alapján még egyszer végiggörgetném...), akkor ennek fényében kellene elgondolkodni a folytatáson. Nyilván az sem működik hosszabb távon, ha te ütemesen hízol mellette, de a babádnak még azért szüksége lenne az anyatejre is, és lehetőleg még egy ideig csak arra...

Szerintem első lépésként azt kéne kideríteni, hogy pontosan miért van ez az ingadozás. Ha tényleg az elfogyasztott ételek-italok a kulcs, akkor lehet, hogy van valami olyan problémád, (átmeneti) anyagcserezavarod, ami miatt így reagálsz a szoptatásra. Ha ezt sikerülne kideríteni, talán a legjobb megoldáshoz is közelebb juthatnál. De ez mindenképp szakmai kompetenciát igényel!

Épp ezért én a helyedben hamar keresnék egy laktációs szaktanácsadót (ibclc), hogy ő mit javasol. Ha gondolod, szívesen ajánlok neked privátban.

2012. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, mint te. 7 hónap alatt feljött rám 20 kg. Eleve volt nagyon nagy túlsúlyom. Most lesz 8 hónapos a lányom és kb. 2 hete diétázom és mennek le a kilók. Úgyhogy szerintem akkor kezdj bele, ha már téged is idegesít a túlsúly. Még reggel-este szoptatok és ezt még pótolom táppal, a többi étkezése gyümölcs és zöldség. Nem hinném hogy haragszik rám azért, mert már nem szoptatom egész nap, hanem az egészségemmel is foglalkozom.:)
2012. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!