Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Hagyjam abba a...

Mit tegyek? Hagyjam abba a szoptatást?

Figyelt kérdés

Nem elég a tejem 4 hónapos babám számára.Kiegészíteném tápszerrel,de max 30-40 ml-t iszik meg belőle,talán a cumi zavarja meg, vagy én nem is tudom.Tápszerezés után is éhes marad, cumisüvegből nem akar enni, ciciből enne, de nincs mit, vagy kevés jön neki és elkezd ordítani.

Többnyire estére fogy el a tej, bár mostanában már többször a reggeli első evés is 2 ciciből történik, mert egy kevés neki.Ami a baj, hogy így esténként akár 3 órán keresztül is cicizik, amit a nagyobb, 2 éves lányom nem tolerál, mert ugye vele így nem tudok foglalkozni, és a nagyobbnál is az este a kritikus időpont, mert akkorra fáradt, hisztisebb már.

A nagyobb gyermekem mellett nem tehetem meg, hogy órákig etetem minden áldott nap.De egyszrre pedig nem megy neki a cumisüveg, és a szopizás is.Mit tegyek?


2012. máj. 15. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Pihenj sokat. Én ha alszok valamennyit, mire felkelek majd szét durran a cicim. Iszom a szoptatós teát is.
2012. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Kérj tanácsot szoptatási tanácsadótól, az lll.hu-n találsz telefonszámokat.
2012. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:
80%

Nem egyszerű. Én a szopizás mellett voksolnék, de nyilván nem ebben a mostani felállásban, mert ez egyikőtöknek sem jó és sokáig nem is fenntartható.

Először is, szerinted miért nem elég neki a tejed? Történt valamilyen változás mostanában? Nem vagy esetlegesen túl fáradt..? Én erre tippelnék elsőre, ettől simán csökkenhet a tejmennyiség.

2012. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első,ha nem tud órákig szoptatni a nagyobb gyerektől, akkor valószínű pihenni, aludni sem tud...

Nekem is két gyerekem van, sajnos a második baba általában többet kell toleráljon mint az első. Nekem már rég elapadt a tejem, nálunk az alvás nem megy, mire a kicsi elaludna, a nagy biztos akkor pörög fel és visítozik, szintén 2 éves.


Próbáld az esti maratoni szopit több részre széthúzni, elaltatni cicin. Biztos, hogy éhes, nem lehet, hogy "csak" szimplán nyűgös?

De ha tényleg a cumi zavarja, esetleg vehetnél egy szoptanítot.

2012. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy kevés neki a tejem, mert olyankor ritkán nyel, ideges lesz és cici helyett az öklét kezdi szopizni.Amikor gyanakszom, hogy nem elég neki elkezdem lefejni, de csak pár ml -t sikerül, illetve nagyon lassan jön.Ha nem etetem sokáig este,hagyom sírva elaludni, akkor éjjel felkel, de ha sírás nélkül sikerül elaludnia, akkor gyönyörűen átalussza az éjszakát.

Ez megy már lassan egy hónapja.

Valóban rettentően fáradt vagyok, éjszak gyakran csak 2 órát sikerül aludnom, de maximum 4 vagy 5 órát, mert a nagyobbik még mindig 3x ébred minden éjszaka.Nappal pedig nem egyszerre alszanak:(

2012. máj. 15. 16:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami a többiek véleménye mellett nekem még feltűnik, hogy azt írod, csak reggel elég neki 1 cici.

Szerintem minden szopi alkalmával mindkét melledet kínáld fel.


Ismerem ezt az időszakot, 23 hónap van az első két gyerekem között. Én a nappali szopikat úgy csináltam, hogy egy nagy kanapén szoptattam. Beültem a közepére, és a nagy lányom hozta a könyveit, én meg olvastam, vagy más játékot hozott, és úgy játszottunk. 4 hónapos már nem cseklik-nyaklik mint egy újszülött, így akár fél kézben tartod, és mész a nagy lányod után. Nálunk is olyan 40 percesek voltak a szopik az első hónapokban, meg tudtuk oldani.


És persze amit írtak, pihenj, amennyit tudsz, és figyelj a folyadék bevitelre.


Én azt vettem észre, ha nem ittam eleget, kevesebb lett a tejem. És épp a nagy lányom miatt sokszor úgy voltam, hogy már szomjas voltam, de azt gondoltam, hogy jó-jó, mindjárt iszom, csak még előtte ezt meg azt megcsinálom, és ez hiba volt. Amikor szomjas voltam, azonnal innom kellett. Így nekem kisebb hullámokkal, de nem lett kevesebb a tejem annyival, hogy pótolni kellett volna.


Persze nem vagyunk egyformák, és lehet, hogy a Te szervezeted még több pihenést igényelne az elegendő tejhez, de lehet, hogy Te is meg tudod oldani, csak picit át kell szervezni dolgokat.


Kitartás én azt mondom! Már 4 hónapos, egy hónap még maximum és lerövidülnek ezek a hosszú szopik, az is biztos.


Amikor meg a pici alszik, próbálj a naggyal intenzíven játszani, akár milyen nehéz is.


Ja, és itt a jó idő! Parkban/kertben is lehet szoptatni egy padon egy kendővel, közben homokozik a nagy. Bár ez a "jó eset", nálunk ez is működött, ezzel biztos szerencsém volt, de hátha.

2012. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
100%

Hogyan alszotok? Nem tudod esetleg úgy megoldani, hogy a kicsi közel legyen hozzád éjszaka, hogy könnyen meg tudd szoptatni, ha kell?

Illetve, a nagy hol alszik? Nem lehet, hogy ő is a közeledben szeretne lenni, azért ébred ilyen gyakran?

Lehet, hogy újra kéne gondolni az éjjeleket.... ?

2012. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is a legjobban egy szoptatási tanácsadó tudna segíteni, mivel ő mindenre kiterjedő belátást kapna, és megtalálná a megfelelő megoldást.

Mivel nem írtad, hogy szedsz-e vagy iszol-e valamit ami tejserkentő, így lehet hogy az is segíthetne. A tejserkentő teákon kívül, a maláta alapú italok (Karamalz sör, Ovomaltine italpor), a homeopátiás szerek (urtica urens, ricinus, meg van másik is csak nem jut eszembe homeopátiás gyógyszertárban tudnak segíteni), édeskömény, szőlőmag segíthetnek.

Szerény véleményem szerint a leghatásosabb mód az igény szerinti szoptatás, nappal és éjszaka is, bár tudom milyen nehéz ez második gyerekkel. Ha a kicsi este melletted alszik, nem olyan megterhelő az esti szoptatás. A nagynál szerintem is közre játszhat az hogy hiányzol neki és ezért kel fel este.

Minden esetre a tejtermelés attól függ hogy mennyit szoptatod, úgyhogy az a legjobb ha minél többet. Kitartást! Remélem sikerül növelned a tej mennyiségét.

2012. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!