Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki tartja be a 3 óránkénti...

Ki tartja be a 3 óránkénti szoptatást?

Figyelt kérdés
8 napos a babám. Most beszéltem a doktornővel, aki azt mondta, mivel nagy sulyú a baba (4240g-al született) ezért be kell tartani a 3 óránkénti szopit! Viszont a babóm többször igényli, tejem is rengeteg van!! Mit csinálnátok a helyembe?
2012. máj. 25. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

4 napos babával tegnap jöttem haza. Akkor cicizik, amikor akar, le van tojva a 3 órás szopi. A nagylányommal is így csináltam, 7 hónapig csak anyatejes volt, gyönyörűen fejlődött.

Egyik gyerek 4300 g-mal, a másik 4000 g-mal született.

Ez az igény szerinti szoptatás egyébként, nekünk ez jött be. És nekem egy orvos, vagy védőnő sem mondott ilyet...

2012. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Adjál neki,amennyit csak akar. De hülyék néha a dokik....
2012. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

ha nem tartod,a tejed nem fog ütemesen termelődni. a baba pocija 2-3 óra alatt emészti meg a tejet. a mell is kb ennyi idő alatt termel újra. valóban nagy a súlya,ez is indokolja ez esetben a 3 órát. megértem h soknak érzd a tejed,de ha jön a fejlődési ugrás-kb 4-6 hetesen,a mostani mennyiségnek a 2x-e kell majd. hallgass az orvosodra


védőnő

2012. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vagyok az igény szerinti szopi ellen, de ha pl sokat fáj a babód hasa(mint az én kislányomnak)akkor úgysem tudod eldönteni, hogy éhes vagy a hasa fáj.Akkor kénytelen vagy kivárni a 3órát, hogy ne hányjon sugárba a gyerek.
2012. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy csináld ahogy neked és a babának jó. Én 14 hónapig szoptattam, eleinte nekem is mindenki mást mondott. Sokan voltak akik a 3 óránkénti etetést javasolták. Én mégis igény szerint szoptattam. Volt hogy óránként tettem mellre. Nem volt hasfájós és soha nem hányt.

Szerintem ne másra hallgass, hanem a saját ösztöneidre.

2012. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej átlag másfél óra alatt emésztődik és "állásban" keletkezik, hanem inger hatására, azaz akkor, amikor a gyerek szopik.

Ha éhes/ szomjas a kicsid, adj neki amikor kér.

2012. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A tejtermelésről:

"Az anya szervezetében nagy mennyiségű prolaktin ("tejelválasztást serkentő") hormon van. Amikor gyermekét mellre helyezi, az agyalapi mirigy nagy mennyiséget szabadít fel ebből a hormonból. "

Az emésztésről:

"Mivel az anyetej nagyon könnyen emészthető táplálék, igen gyorsan - átlagosan másfél óra alatt - kiürül a baba gyomrából. Ezért teljesen természetes, ha egy szopós baba akár 1-2 óránként megéhezik, és enni kér."

2012. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy sok védőnő és orvos tojik a tudományra vagy nem olvassa el a szakmai ajánlásokat:(.
2012. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Akkor adok neki cicit, amikor kér! Kb 2 óránként szokott kérni, éjjel 3x kel,11-kor, 1-kor és 4-kor, a fürdés 7-kor. Remélem hamar belejövünk! Köszi még egyszer!
2012. máj. 25. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!