Daganat? Csomó?

Figyelt kérdés

Van az elzáródott tejcsatorna, azt tudom, az lehet csomós. De úgy tudom, azt ki lehet masszírozni, vagy kifejni, vagy a baba kiszívja...

Nekem van csomó a mellemben, és nem tűnik el!

3 hónapja szültem, az azóta ott van.

Valakinek volt ilyen, hogy nem elzáródott tejcsomó volt, hanem daganat, vagy egyéb??

Szerdán megyek dokihoz, de érdekelne a tapasztalat..



2012. máj. 28. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6 és fél hónapra született a lányom. 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, rengeteget fejtem. A melleim olyan csomósak, hogy a szűrővizsgálatokon hülyét kapnak tőlem az orvosok, én pedig egy frászban vagyok, hogy mi lesz a végeredmény. Eddig szerencsére nem minősítették daganatnak ezeket a mirigyes csomókat. Szerintem nem egyedi eset, csak ezekről valahogy nem szoktunk beszélni.
2012. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan csomó, amit hiába masszíroztam, szoptattam, egyszerűen nem tűnt el. Aztán már nem foglalkoztam vele, mert szoptatás előtt sem volt és ráfogtam a tejtermelésre, tejcsat.elzáródásra. Ma már nem szoptatok, nincs csomó. Nagy valószínűséggel azzal függ össze, de ha nagyon nyugtalan vagy, keress fel egy szakorvost!
2012. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: és Neked mit mondanak, mitől lett a csomó?

Másodiknak: és csak úgy magától elmúlt??

2012. máj. 28. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok: igen, magától. Pedig én is elég parás vagyok ilyen téren, de aztán reálisan átgondoltam: előtte nem volt, most pedig ezerrel szoptatok, az amúgy is érzékeny mell tele van járatokkal, elzáródhatott, de máshol is volt csomó, csak nem akkora. Már a végén meguntam az örökös önvizsgálatot. Össze sem lehet egy szoptató női mellett has.egy nem szopt. Most semmi nincs benne, teljesen más az összetétele. Szóval magától elmúlt. DE: én egyszer megkérdeztem a nőgyógyászomat, azt mondta, hogyha daganat, csomó van a mellben, akkor ott ún. a bőr "fixál", tehát nem lehet felcsippenteni. Érted, ugye, hogy gondolom, tehát ott olyan merev marad. Ne aggódj, de ha igen, akkor még1szer csak azt tudom javasolni: orvos!
2012. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mivel mindig máshova hívtak be szűrővizsgálatra, így több orvostól hallottam véleményt. Jóformán mindegyik azt mondta, hogy a hosszan tartó, erőteljes fejéstől lehet. De azért felhívták a figyelmemet a rendszeres szűrés fontosságára. Nem is hagyok ki egyet sem! De mivel hivatalosan 2 évenként hívnak, a kieső évben elmegyek a helyi onkológiára és ott kérek soron kívüli kontrollt.
2012. máj. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!