Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek belevághatok...

Szerintetek belevághatok ebbe? (sport és diéta) mit gondoltok? Részletek lent

Figyelt kérdés
szeretném formába hozni magam személyi edző segitségével, aki komplett edzéstervet és étrendet ir nekem. sajnos cipelek vagy 30kg tulsulyt,s már érzem a negativ hatásait, pl nagyon fájnak a térdeim stb. babám 3,5hónapos és kizárolag szopizik. merjek belevágni? nem árt a tejnek? olvastam többek közt itt is többször, hogy méreganyagok mennek át a tejbe a zsirból, meg hogy elmegy a tej stb.
2012. jún. 1. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Mozogni lehet - izomláz nélkül (!), ésszel. De a séta is jó mozgás, napi 2-3 óra sokat segít.

A fehér kenyeret és sima lisztből készült tésztát váltsd át teljes kiőrlésűre, csökkentsd (de ne hagyd el) a cukrot, kerüld a zsíros húsokat, egyél sok zöldséget-gyümölcsöt, igyál sok folyadékot.. Sokkal többet nem tehetsz egyenlőre.

2012. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ez egy életmódváltás jellegű dolog lesz akkor igen. Szerintem ne drasztikusan kezd előbb szoktasd magad( és a babát) a mozgáshoz így meg tudod figyelni hogy hat a szoptatasra. Nekem sajna nem akart szopizni mikor futottam így most állok neki újra már nincs tejem 8 hósa fiam. A kaja is inkabb életmódváltas legyen ne fogyókúra változatosan sokgyümi zöldség fehérjék. kevés szénhidrát, sok folyadék. Ha pénztárcád engedi próbáld ki a power plate vagy a flabelos edzèst ezek nem időigényes de nagyon hatékony mozgásformák. Kb20 perc alkalmanként. Szedj c-vitamint ez csökkenti az édesség utáni vágyat és magne b 6 ot amitől energiát nyersz. Szerintem a titok, hogy adj időt magadnak, akkor simán meg lehet csinálni mondjuk 1 év alatt és nem lesz jojo efektus meg lógó bőr sem. Hetente max 1kg fogyás az ideális de szopizás alatt sztem elég fél is. Majd 6.hótól amikor a babád mást is kap enni rákapcsolhatsz addig inkabb fokozatosan hangolódj ra szerintem, és sok sikert. Nekem 25kg minusz a cél:)
2012. jún. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Hát ha ezt megcsinálod, a tejednek annyi.
2012. jún. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb diéta, ha elhagyod szép fokozatosan a kenyérféléket és csak friss ételeket eszel, nekem ez nagyon gyorsan bevált. Mellette meg sétálj sokat - a babának jót tesz a friss levegő, napi 2-3 órát, amikor alszik menj el vele valamerre, ahol nincs nagy forgalom és jól lépj ki.

Ha a személyi edző kiír neked mindenféle izzasztó gyakorlatot és éhezést, a tényleg ártani fog a tejnek, ahogy írtad.

2012. jún. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt TILOS diétázni és a tejhez kell a szénhidrát is, ne hagyd el!

Persze lehet egészségesebb formában fogyasztani :)


Én is heti négyszer tornázom, igyekszem egészségesen táplálkozni és már elég sokat fogytam szülés óta, kb. heti fél kilót. Írták előttem is, izomlázad ne nagyon legyen, kifejezetten mellizomerősítő gyakorlatokat ne végezz egyáltalán és szép fokozatosan szoktasd magad az edzéshez (az ízületeknek sem jó a hirtelen nagy terhelés).


Egyébként a "méreganyagok mennek át a tejbe a zsírból" dolog nekem picit azért tűnik butaságnak, mert - úgy tudom - a szervezetünk pont azért raktároz terhesség alatt, hogy legyen mit átalakítani tejecskévé :) És a legtöbben edzés nélkül adják le szoptatási időszak alatt a várandósság alatt felszedett plusz kilókat.

2012. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!