Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt napi 1 szál...

Szoptatás alatt napi 1 szál cigi mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés
Este miután lefektetjük a kislányom, elszívok egy szál cigit,mert segít levezetni a napi feszültséget (tudom,hogy hülyén hangzik,de így van) Napközben eszembe se jut rágyújtani,de nehezen mondok le az esti egy szálról. Most 5 hós a kislányom, és ezt kb 1 hete kezdtem csinálni! Nagyon ártok vele?! Elég sok családi gond van mostanában és így próbálom oldani a feszültséget:-(
2012. jún. 3. 08:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, eléggé, a nikotin ugyanis átjut az anyatejjel, és nem tesz éppen jót...


Próbálj találni valami olyat, ami kevésbé károsítja a gyereket... Nem hiszem el, hogy nincs semmi, de semmi más nyugtató tevékenységed, csak ez.

2012. jún. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%
Próbáld meg másképp oldani a feszültséget!
2012. jún. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
24%
Egy szál gyenge cigi nem árt.
2012. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
38%
A nikotin 2-3 óra múlva ürül a szervezetből. Ha addig nem szoptatsz, annyit nem árthat.
2012. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%
Ártalmas, mivel bekerülnek a káros anyagok a tejedbe, amit majd megiszik a kisbabád. Ráadásul büdös leszel tőle, ami ugyan önmagában nem árt, de nem túl kellemes dolog. A feszültséget nem cigivel kell oldani. Tele van a youtube relaxálós zenével, csak leülsz egy fejhallgatóval és meghallgatsz egy ilyet, miközben lazítasz. Vagy ráguglizol, hogy milyen más módszerek vannak, amik nem károsak, pl. torna, jógázás, hobbi stb. Nagyon gyenge mentség arra fogni a cigizést, hogy ezzel oldod a feszültséget.
2012. jún. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
37%
Ha mindenképpen szükséges, akkor szoptatás után, mikor üres a melled. Szerintem ha maradsz az esti 1 szálnál, akkor az nem olyan nagy katasztrófa. Inkább, mint a gyógyszerek, nyugtatók. Kívánom, hogy mihamarabb megoldódjanak a problémák és arra az 1 szálra se legyen szükség.
2012. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
37%
Családi gondok...pff.. kinek nincsenek? Erre hivatkozva eteted a babádat nikotinos tejjel. De hát mindenki azzal eteti a babáját, amivel akarja. Az enyém nikotinmentes tejet fog kapni, ez biztos!
2012. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem ártasz többet, mint ha napközben mondjuk egy belvárosban kell vinned magaddal... sőt...


Amúgy 1 szál cigitől senki sem lesz büdös. Az ilyen relax zenék és társaik sem eredményesek mindenkinél. Engem kifejezetten idegesítenek :).


Én csak azt tudom mondani, hogy ha már egyszer leszoktál, akkor próbáld magad tartani. Bár én már nem szoptatok, de ugyanezzel küzdök, mikor "kinyír" estére a két ördögfióka.

2012. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
29%

Normális esetben rendes, kiegyensúlyozott életvitellel megoldható a stressz levezetése. Akinél csak az ilyen kémiai anyagok bevitele (nikotin, nyugtató stb.) oldja a feszültséget, annál valami komoly gond van, pszichológust kellene inkább megkeresni, mint hogy magadat és a kisbabádat mérgezed.


Aki pedig dohányzik, az nyilván nem veszi észre magán, hogy büdös, de ettől még más emberek megérezhetik azt a napi egy szálat is.

2012. jún. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
48%
Arról nem is beszélve, hogy hiába mondod, hogy napközben nem kívánod, az a mostani egy szál később már nem lesz elég, két szál lesz belőle, aztán három és így tovább, és ha nem teszed le még most az elején, akkor később, mikor már napi 1 doboznál vagy még többnél fogsz tartani, sokkal nehezebb lesz leszokni.
2012. jún. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!