Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3,5hónapos babámnak ma először...

3,5hónapos babámnak ma először kellett adnom pótlást (igaz lefejt tejet), innentől kezdhetek aggódni?

Figyelt kérdés

mindig váltott mellből szoptatok, általában igy eszik meg 70-110milit egyszerre...nagy 7kg-os baba,szerintem 1hét és megdupláztuk a születési sulyt...örülök, mert csak anyatejes. de ma este...hisztit rendezett, nagyon sirt és harapott közben, pont mértem, 80at evett. nem tudtam letenni aludni mert csak sirt és sirt, kézben még elvolt valahogy de ahogy letettem...s keresett folyamat, de ha mellre tettem egyett rácuppantott és már engedte is el és visitás...elővettem fagyasztott tejet, abból még benyakalt 50milit, és szépen el is aludt.

ittam már laktoherbet, ettem már homeos bogyót...nem vagyok fáradtabb mint általában stb...

remélem csak átmeneti...:((eléggé elkeseredtem...


2012. jún. 5. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrása van, szoptasd igény szerint, pár nap és újra a régi lesz!
2012. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

bocsánat, elirtam, nem váltott, hanem mindig 2 mellből szoptatok egy alkalommal mindkettőből eszik.

eddig egy növekedési ugrást sem vettünk észre ugy igazán(3 és 6hetes volt még ugy tudom)...ugy olvastam 3 hónaposan van egy, az csuszhatott volna ki?mindig igény szerint etetem, annak ellenére h már 3,5hós még mindig 2-2,5oránként eszik azért van h kibirja a 3at is néha, s éjjel is még 2-3x eszik...:(

2012. jún. 5. 22:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Növekedési ugrás 6 hetesen, 3 hósan és 6 hósan van. Lehet hogy az van nálatok is. Az én kisfiam 6 hónapos koráig 1,5-2 óránként evett. Ne aggódj!

[link]

2012. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy egy nap kb. mennyit eszik összesen? Mert én most hasonló cipőben járok, csak nekem 7 hetes a kisfiam.

Amúgy ne keseredj el, nekem második babám, az első is csinált ilyeneket, valószínű növekedési ugrás, tényleg pár nap és helyreáll a rend. Plusz még kipróbálhatod az ún. horror fejést is.

2012. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, kitartunk természetesen:)

összesen olyan 700-750mili körül eszik, bár már 1-2hete volt hogy csináltam egy teljes nap mérést...lehet ma fogok:)

2012. jún. 6. 06:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is 3 hónapos és 1 hetes, ő eddig minden este 9től reggel 7-ig aludt, most egy hete fél5-kor kel, sőt tegnap, fél4-kor, hogy egyen. Amikor napközben leteszem aludni sír, alig bir elaludni, és délelőttönként 2,5 óránként eszik, eddig 3-3és fél óránként evett. Ez is fejlődési ugrás lehet? Meddig tart egy ilyen?
2012. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 moniquelime ***** válasza:
Nálam is volt ilyen. Ne nyúlj pótláshoz, még anyatejeshez sem szerintem. Csak szoptasd, szoptasd, szoptasd, ha kell, akkor egész nap. Az bejön, hidd el. Sok-sok tejed lesz. A mérést meg el kell szerintem felejteni. Az én gyerekem 3-4 hósan 500-600-akat evett...az az átlaghoz kevés, de neki elég. Én is tiszta ideg voltam, Aztán eltettem a mérleget, igény szerint szoptatok (én is két mellből), most, hogy meleg van, szonte 1-2 óránként, és minden rendben. Nálad is ez lesz. Jó babázást és jó egészséget kívánok!!!!
2012. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!