Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babam 5honapos. Anyatejes, de...

Babam 5honapos. Anyatejes, de pici kora ota nem szopik 120ml-nel tobbet. Ezert 2orankent eszik eleg reg ota. Felemeszt. Cumisuvegbol nem adhatom mert konnyen cumizavaros lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát sajnos sok mindent nem tudsz csinálni, csak kitartani...
2011. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 TKI Ibolya ***** válasza:

5 hónapos babának már adhatsz gyümölcsöt is és gabona pépet hát ha tovább bírja.Én is így teszem a harmadik babámmal sőt a másodikkal is így csináltam.Attól még szopizik és szopizott egy éves koráig a másik babám is.Hát ha így tovább bírja a babád.


3 gyerekes anyuka

2011. szept. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Minden cici utan?
2011. szept. 18. 13:28
 4/15 TKI Ibolya ***** válasza:
Nem. Lassan kell bevezetni és mindig szopi után.Én az ebédnél kezdtem majd a vacsival folytattam pár nap után.Nem kell sok először neki csak egy két evőkanálnyi utána majd emeled az adagját ahogy látod.Utána lehet délelőtt is adni neki bár nekem délelőtt jobban bírja csak cicivel.
2011. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 xStefix ***** válasza:
Én nem javaslom a korai hozzátáplálást.
2011. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5honaposan korai?Miert is?Akkor mit javasolsz?
2011. szept. 18. 20:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Fiam is 2-óránként szopott fél éves koráig. Vannak ilyen gyerekek. Mások meg pici koruktól fogva 4 órára állnak be.


Még tarts ki pár hetet, és akkor elkezdhetsz neki adogatni más kaját is, akkor majd kicsit borul a rendszer és ritkulnak a cicizések. Javaslom az igény szerinti hozzátáplálást, nekünk nagyon bevált, keress rá a gugliban!

2011. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Fiam 4 és fél hónapos, többnyire ő is két óránként szopik még mindig, ritkán bír ki 3 órát két evés között. Valószínű ő sem eszik többet 100-120 ml-nél. A védőnőm 5 hónapos kortól ajánlotta a hozzátáplálást, mert nagy baba, hamarosan el is kezdem bevezetni.
2011. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xStefix ***** válasza:

Úgy tűnik, hogy most megint a hozzátáp az egyik "sláger kérdés", de azért ide is belinkelem, ha valaki nem nagyon olvassa a többit:

[link]

2011. szept. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 TKI Ibolya ***** válasza:
Én is szoptatás párti vagyok de nem hiszem hogy 5 hónaposan korai lenne a hozzá táplálás.Nem szabad ennyire elvakultan étel ellenes lenni.Nem azt mondtam hogy ne szoptasson csak azt hogy ezzel talán megkönnyítheti az életét.Ugye azt mondjuk hogy a gyerek nem úgy működik mint egy óra nem lehet tőle elvárni,hogy pontosan 3 óránként szopizzon.Akkor miért várjuk el tőle hogy pontosan csak a hatodik hónap után legyen szüksége más táplálékra is mint az anyatej?!Tapasztalatból tudom hogy nem mindig jön be az hogy tegyük a babát többször mellre majd több lesz a tej és mindig igény szerint szoptassunk.A minap olvastam egy 12 gyermekes családról ahol az anyuka mondta hogy nem tud igény szerint szoptatni mert akkor nem tudja ellátni a többi gyermekét, és még is minden gyermeke sokáig szopott.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy mindannyian mások vagyunk és nem mindig történnek úgy a dogok ahogy a nagy könyvben meg van írva. Az ll ligáról meg csak annyit hogy szép dolog a szoptatási tanácsaik és jó is hogy így pártolják a sokáig csak anyatejjel táplálást de az élet néha másként írja a forgatókönyvet.Még egyszer én is szoptatás párti vagyok a harmadik gyermekemet szoptatom és remélem még sokáig de nem szabad ennyire merevnek lenni,mert kilehet próbálni dolgokat,legfeljebb az anyuka úgy dönt hogy még sem táplálja hozzá a babáját majd csak később.
2011. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!