Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattátok babáitokat...

Meddig szoptattátok babáitokat? Miért hagytátok abba (kellett abbahagynotok)?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már 5hónapos kortól nem volt ciciztetés.Fiam már nem fogadta el,pedig mai napig van bőven.Ha lefejem akkor sem kell neki.Most 6hónapos és tápszerezni kell(anyatej kiegészitő).Sajnálom,hogy abbahagyta.
2009. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én nagyon szerencsétlen voltam,mert csak 1 hónapig szoptattam a kislányomat.Egyik napról a másikra nem volt tejem.Pedig előtte még a kórházban is tudtam a többi csecsemőnek is fejni.Én nagyon sajnálom,hogy ilyen rövid ideig tudtam szoptatni:(
2009. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt másfél hónapig tudtam szoptatni, de nagyon nem ment, mert nem gyógyult be a cicimen a seb, és rettenetesen fájt, a tejem pedig amúgy is nagyon lassan jön, a lányomnak pedig nem volt türelme, hanem üvöltött. Így abbahagytuk, és inkább fejtem neki 10 hónapos koráig. Akkor megszűnt a tejleadó reflexem, úgy pedig már nagyon nehéz volt fejni, és fájt is. A második lányomnál sajnos már a 7. héten megjött a menzeszem, és ettől kedzve folyton küzdöttem a tejemért. Ráadásul kórházba is kerültünk egy hétre (fájt a lába, de ezt hosszú lenne leírni), és a sok futkosástól meg a stressztől végül elapadt. Neki csak 4,5 hónapig tudtam anyatejet adni. :(
2009. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első fiamat 8 hétig tudtam szoptatni, hamar elment a tejem, részben a depresszió, részben a tanácstalanság és a szakszerű segítség ( szoptatási taná

csadó ) hiánya miatt. Ettől aztán mégjobban depis lettem.

A második fiamnál már rögtön kerestem szoptatási tanácsadót, és mindent kiolvastam a szoptatásról. 14 és fél hónapos a fiam és még mindig tudom és imádom szoptatni.

2009. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
8 hós és még mindig napi 4szer szopizik. Most kezd egyre többet enni mást is, így lassan elkezdek tornázni mellette. Remélem ez kicsit csökkenti a tej mennyiségét, mert magától nem nagyon akar. 1.5-2 éves koráig szeretném szoptatni. Aztán majd ő eldönti.
2009. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Lassan 20 hónaposak leszünk és még mindig nem akar lecuppanni róla. Pedig én már nagyon szeretném...
2009. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

21 hónapos koráig.

6 hónapos korától már csak reggel éseste, másfél éves korától meg már csak este cicizett.

2009. júl. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2009. júl. 5. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!