Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ebben a melegben adtok a...

Ebben a melegben adtok a babátoknak babvizet? Nem tudom mit csináljak,3 hónapos a babám. Anyatejes.

Figyelt kérdés
Ha már kibontottam , akkor tényleg fel kell forralnom? Nem elég csak hűtőben tárolni?
2012. jún. 17. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Miért kellene felforralni a babavizet? De egyébként elég neki az anyatej is, kínáld gyakrabban
2012. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Csak akkor adnék, ha kezdene besüllyedni a kutacsa. Elég ilyenkor is az anyatej, csak gyakrabban kell kínálni!
2012. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiam 4 hónapos és én adtam neki már korábban is.Ebben a hőségben meg főleg.Semmilyen negatív hatással nincs a szopizására,és látom rajta,hogy jól esik neki ebben a nagy melegben.Én nem szoktam felforralni,ha már felbontottam.Beteszem a hűtőbe.Persze nem 1 hétig tárolom.
2012. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
100%

Nem, hanem gyakrabban szopizik.

Egyébként ha hosszabb útra megyünk, azért én is viszek egy üvegben 20-30 milit, biztos, ami biztos alapon. De csakis végszükség esetén nyúlnék hozzá, ha nem tudnám valahol megszoptatni. Minél kevesebbszer érintkezik az anyatejen kívül mással is, annál jobb.

2012. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:
100%
Ja igen, nekem Humana van itthon, azt 2 napig lehet forralás nélkül adni, de bontás után hűteni kell. 48 óra után ezt is forralni kell már.
2012. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a legtöbb babavizen rajta van, hogy 24 h után forralni,addig is hűtőbe.

én probálom adni 3,5hósomnak ebben a mlegben, de nem hajnandó a cumisüvegre rákani, öklendezik tőle...rányomva egy kicsit spriccelek a szájába, azt lenyeli:)de én is sokszor mellre teszem, ha nem is jelzi h kér akkor is, pár korty erejéig azért szopizik, s az má elég is szerintem.

2012. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valaki itt írta adj baba vizet. Ne,ne.

Semmi másra nincs szüksége a babádnak csak anyatejre.

A teák és egyéb folyadékok lemossák az anyatej által a bélfalakra felépített védő immunanyagokat.

Tavaly nyáron mikor 8-9 hónapos volt a babám, a legnagyobb kánikulában is csak anyatejet kapott. Mikor szomjas volt kapott cicit. Az anyukák felnőtt fejjel gondolkodnak, és azt hiszik csak a víz oltja a szomjat. A víz kiszárító hatással van a nyálkahártyákra és egyre többet szeretnél inni mikor nagy melegben vizet iszol. Az anyatej enyhe zsírosságával a nyálkahártyát nem szárítja és a testből való kipárolgása sem olyan gyors mint a vízé.

Tévedés a baba nem egy kicsinyített felnőtt. Az anyatej tökéletes szomj oltó a legnagyobb kánikulában is.

Egyéves kora után kapott először vizet,és az orvos mondta, hogy sima csapvizet adjunk. Kapott azt is, és semmi baja nincs tőle.

2012. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!