Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos a kislányom,...

11 hónapos a kislányom, gondban vagyok az etetéssel.6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt. Ti miket főztök ilyen korú babátoknak?

Figyelt kérdés
Nem nagyon akarok bébi ételre költeni, egyrészt drága, másfelől jobban bízom a "sajátban". Tápszert sosem ivott. Szoktam neki főzni husilevest: krumplival, répával kis darabb husival összeturmixszolva - nem nagyon szereti a darabosat. Szoktam neki csinálni kompótokat baba kekszszel édesítem, vacsira néha tejbegrízt adok - szintén babakekszel édesítem (habár ezt bolti 1.5-ös tejjel csinálom lehet átállok a tejitalra), veszek neki babapudingot, és hogy ne legyen olyan monoton pótolom néha bébiétellel. Adok neki gyümiket, almát, banánt... még mindig szopizik. Sőt mostanában még többet, mint kb 1 hónapja. Sztem a fogacskája okozhatta. Kb 2 napig szinte nem is bírtam semmivel megetetni csak a szopi volt neki. Azóta is keveset eszik, inkább szopizik. A másik problémám, hogy nem igazán tudok nála bevezetni egy egészséges napirendet az evést illetően. Vagyis csak délelőtt. Délutántól már nagyjából minden rendben. Sokszor csak délben eszik először, nem éhes, dobálja magát, tolja el a kezem és egyértelműen ki sem nyitja a száját. :( Jelzem ez nem mindig van így. Ez a szopizása miatt lehet? Annyi félét olvasni, hogy mit adjak neki és mit ne, hogy teljesen elbionytalanodtam. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2012. jún. 3. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
10 hónapos a babám és nagyon sokféle zöldséget-gyümölcsöt eszik, pl zöldborsó, zöldbab, répa, krumpli, cékla, karalábé, zeller, spenót, sóska, alma, körte, banán stb. Szerintem próbálj ki többféle kombinációt mit mivel enne meg. Adhatsz neki rizst vagy tejtermékeket joghurtot, túrót, sajtot stb
2012. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom is 11 hónapos bár ő tápszeres! Lehet nem nagy segítség amiket írni fogok de hátha! Lányom már nem is eszik bébiételt itt maradt 12 üveg de nem kell neki a saját főztömön kívül semmi! Ezzel nincs is gond! Csak hogy ezek nem is baba kaják hanem felnőttesek azok amit mi eszünk.... (nem fűszerezek nagyon bors ki van iktatva) Szóval ő már szinte mindent eszik! Kivéve a tej és méz ja és a magvasok! Nyugodtan szépen lassan adagolva ti is kipróbálhattok mindent! Nekünk most van egy kedvenc ebből csináltam is sokat ment a fagyasztóba :) csirkemellet ledaráltatom, ezt lepiritom pici vörös hagymával és erre öntök sűritett paradicsomot... olyan lesz mint egy spagetti szósz! Ebbe aztán lehet mindent keverni, rizs, burgonya, tarhonya, tészta stb stb...... :) Ha babád reggel későn kell akkor nem kell aggódni ha csak ebédet kér a reggeli szopi után a későn kelő babáknál ugyanis kimarad a tízórai, nálunk is ez van lányom 9ig alszik! Nos reélem valamit hasznosnak vélsz ebből a sok blablából :D
2012. jún. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Biztos bagatel a kérdés, de ezeket hogy készíted el? :( Csak azért kérdezem, mert én igazán nem vagyok otthon a konyhában. Szégyen vagy sem, eddig nem nagyon főztem,( max rizs rántotthússal, esetleg egy pörkölt) :( mert nem kellett, mindig megcsinálta más; utoljára anyósom. Most nemrég mentünk külön és be kell valljam nekem ez nagyon új. Sokszor úgy érzem képtelen vagyok rá, nekem ez nem megy.. :( pedig biztos csak túlbonyolítom. De a kismazsolám "kárára" nem szeretnék kísérletezni.
2012. jún. 3. 23:00
 4/5 A kérdező kommentje:
22:59 Köszönöm a válaszod, valami hasonlót majd én is kipróbálok. Megvettem a csemetéink csemegéi könyvet, hátha abban lesznek jó kis receptek, de nem igazán vált be. :( Kicsit olyan mint a Stahl receptek.... avokádó, consomé mártás -ez tényleg benne van.... Pont ilyen van minden háztartásban.... A fayasztást hogy oldod meg? Gondolom adagonként teszed el rögtön kihülés után, de mennyi a max idő amíg fagyasztod, és még odaadod neki? Utána simán mikróban engeded ki? Nem veszi át a fagasztó illatát, ízét?
2012. jún. 3. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok :) Figyi tegnap pl. rakott karfiolt csináltam és úgy láttam ízlik neki... hát fogtam szépen 3 AVENT-es poharat és tele pakoltam, kupak rá és ment is a fagyasztóba.... kb 1 hónapon belül használom fel és mivel ezek a poharak jól zárnak se szaga se fagyasztó íze sincs (megkóstoltam) :D Képzeld amúgy első babám nekem is hát... sosem voltam konyhatündér de időközben szépen lassan rá álltam..... amúgy annyi egyszerű dolog van amit ehetnek és szeretnek is egy kis krumplis tészta, spagetti, ilyesmi és ezeket kiadagolva lehet fagyasztani :) De gondolom azért néha anyós küld ezt azt.... nah azokból ha úgy látod ízlik valami mond meg apának, hogy megy a fagyasztóba a baby-nek mert te ilyet max 20 év múlva fogsz tudni megvalósítani :D :D (nekem volt ilyen de, pszt :D)
2012. jún. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!