Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon fáj a mellem, kérlek,...

Nagyon fáj a mellem, kérlek, ha eszetekbe jut, adjatok valami tippet, hogy lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám, már a legelső szoptatás óta borzasztóan fáj szoptatni. Olyan, mintha a bimbóudvar alatt a tejcsatornák be lennének gyulladva. Éles fájdalmat érzek ott. Amikor már több órája nem szoptatok, akkor már jobb, több tejem van, és szoptatni is sokkal könnyebb, de szerintem csak azért, mert nagyobb a fájdalom küszöböm, és a babáért mindent megtennék. A szülés után 6. napon ért egy nagyobb stressz, a 7-9. napokon fejtem, és cumisüvegből adtam neki a tejet, mert már annyira fájt, hogy beleőrültem, akkor többek között azért is, mert a kórházban kisebesedett a mellbimbóm. Ez a probléma már megszűnt, azóta folyamatosan kenem motherlove-os mellbimbókrémmel, nagyon jó. 9. naptól folyamatosan szoptatok, de estére mintha nem lenne elég a tej, ezért az aznap lefejt tejet melegítem, és adom neki cumisüvegből. Brutálisan fájnak a melleim, pontosabban a bimbóudvar rész belülről. Nekem eddig kb. 2 alkalom volt, amire azt mondom, hogy jó volt szoptatni, de akkor is jórészt azért, mert tűrhető kategóriába tartozott a fájdalom.

Van valami javaslatotok?

A védőnő a mellbimbó védőt javasolta, erről van valakinek tapasztalata? Szerintetek megéri?

Nagyon szeretnék szoptatni, ez volt bennem végig a terhesség alatt, viccesen könnyű, gyors szülésem volt, szinte holnap visszamennék, ha úgy lenne, de ez a szoptatás számomra sajnos horror, és eddig elképzelhetetlennek tartom, hogy ez valakinek jó érzés.

Kérlek, adjatok valami jó tippet!

És, kérlek, kizárólag NORMÁLIS, NEM PROVOKATÍV válaszokat írjon a kedves válaszadó. Számomra ez egy végső elkeseredés, nem hiszti, vagy egyéb. Nagyon szeretném szoptatni a kisbabámat, és Laktoherb teával is próbálkoztam, de nem láttam javulást.

Napi 4-5 liter folyadékot iszok, ennek fele víz. Nem tudom, mivel lehetne több tejem.



2012. jún. 24. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,


mindenkepp erdemes kiprobalni a mellbimbovedot,nagyon hasznos tud lenni ha a baba is elfogadja.Legkozelebb ha jon hozzatok a vedono,mutasd meg neki hogyan szoptatsz,lehet nem jo a taktika?Nem nagyon tudok mast mondani,mindenki maskepp eli meg.Remelem minden rendben lesz,es elmulik a fajdalom.Kitartas

2012. jún. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

igen,valószínű,hogy begyulladt. Vagy masszírozd ki,vagy meleg vizes borogatást tegyél rá,de mindneféleképpen mutasd meg a védőnőnekd hogy szoptatsz,mert lehet nem jól csinálod.

Fejned kell szopi után?

2012. jún. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!