Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hete szültem és a két...

Egy hete szültem és a két cicimből kb 50ml-tert tud szopni a kicsi! Kérlek adjatok tanácsot és biztatást. Ugye beindul késöbb a tejcsi? Hogyan lehet a legjobban beinditani?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 30. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szoptass igény szerint, ne csak 2 óránként, mert valaki ezt a tanácsot kapja. Mindkét mellből szoptass. Próbálj teákat (mecsek, kecskeruta) és homeós urtica urenst. 1 hetes gyereknek elég, ha 50-et szopik egyszerre. Ne add fel.
2012. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg:), a stressz nem kedvez a szoptatásnak. Szoptasd a babádat minél többet, amikor csak ébren van tedd mellre, az első éhségjelekre egyből szoptasd meg. Legyetek sokat testközelben(fektesd magadra meztelenül, hordozd mert a bőrkontaktus olyan hormonreakciókat indít el, amik kedveznek a tejtermelődésnek). Ha van időd és energiád fejjél, kézzel(ez nem csak a bimbót ingerli, hanem az egész melledet "átmozgatja".

Igyál sokat, próbálkozhatsz teákkal, de ezekkel óvatosan, sok babának fájhat tőlük a hasa, főleg amíg ilyen picik.

De a legbiztosabb "módszer" a soksok szoptatás:).

2012. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jól állsz. Nekem csak 30 körül volt. S szép lassan egyre több lett. Igyál sok folyadékot, pihenj, s fejj. Én vettem egy kézi fejőt, igaz csak párszor használtam, de a tejem beindult. Így nem sajnáltam rá a "kidobott" 10ezer forintot. Én inkább a homeot ajánlom, mint a teákat.

S nyugi menni fog :-)))

egy 15 hete szoptató anyuka

2012. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ne aggódj!

az én babám 7hetesen is csak 50-max 80akat evett! most 9hetes és már 70-100at. s mégis ugy hízik mintha muszáj volna 250-300g-okat hetente,kis dunda:)! 1hetesen 50 az nagyon jó:) ha a babád sem reklamál s szépen fejlődik mindegy hogy 50et eszik vagy 150et,minden baba más! sok sikert, csak igy tovább!

ja amugy én homeos bogyókat szedek s akkor látványosan megugrik a mennyiség,ill 1pohár citromos sör is csodákra képes:)

2012. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, de nekem sajnos nem indult be pedig szinte egész nap cicin volt a babám. A mai napig van tejem de kevés.
2012. máj. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat.megpróbálok nem izgulni.REMÉNYKEDEM! :)
2012. máj. 1. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd írj hogy hogy alakult! Nagyon drukkolok!
2012. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!