Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van akinek görcsöl a tápszertő...

Van akinek görcsöl a tápszertől a babája?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám és 2 napja estére tápszert adtam neki,mert addigra mindig kevés a tejem. És tegnap is meg ma is napközben folyamatosan pukizgat meg görcsöl szegénykém. Ezek szerint nem bírja a tápszert?
2012. júl. 2. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Az újszülötteknek még nagyon fejletlen az emésztőrendszerük. Igen , nehezebben emészti, mint az anyatejet, számára a legkönnyebben emészthető étel az anyatej. Próbáljatok ki másfélét, de mindenféleképpen HA legyen. Kérd ki a gyerekorvos tanácsát. Mi is nagyon sokfélét próbáltunk ki, de mindegyiktől görcsöltt a kisfiam, nagyon hasfájós baba volt. Van amelyiket jobban, van amelyiktől kevésbé görcsölt. Más megoldás nincs, csak az, h megpróbálod szaporítani a tejed, v ki kell tapasztalni melyik tápi válik be.
2012. júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az egyébként teljesen természetes, h estére kevesebb a tejed. Reggeli szopinál van a legtöbb és estére kevesebb. De a tej minősége is változik a nap folyamán. Az esti tejcsi már sűrűbb, zsírosabb, laktatóbb.
2012. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:
100%
... vagyis inkább a tejszaporításon dolgozz szerintem is, főleg, ha a babád így reagál a tápszerre. Hátha sikerül feltornázni és akkor nem lesz ilyen gondod. Hajrá!
2012. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de hogy tudom szaporítani??
2012. júl. 2. 16:53
 5/10 xStefix ***** válasza:
Minél többször szoptatsz.
2012. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát most olyan 3 óránként szopizik,de 140ml-ket és csak az egyik cicimbe van sok,a másikban csak fele ennyi. :( Lassan nem lesz elég neki. Estére már nincs is mindig elég neki,ezért pótoltam ki 2 napig,de úgy tűnik görcsöl tőle nagyon. :(
2012. júl. 2. 17:08
 7/10 xStefix ***** válasza:
100%

Semmi gond, általában egyikünk mellei sem egyformán termelnek. :) És az se baj, ha estére kevesebb a tej, ez teljesen normális. Nyugodtan kínáld meg őt mindkettővel, ha egy nem elég. Pár napig valószínűleg gyakrabban kell majd szoptatnod, esetleg éjszaka is (ha már átalszik), de ez a plusz stimuláció kell ahhoz, hogy utána több tejed legyen. (Ebben a korban is van egy ún. növekedési ugrás, amikor hirtelen többet esznek, mint előtte. De lesz még ilyen 6 hetesen, 3 és 6 hósan is. Akkor is ugyanezt érdemes majd tenned.)

A táp az utolsó mentsvár legyen inkább, mert attól nem lesz több a tejed, sőt, inkább egyre kevesebb...

Próbáld ki a fentit, sokunknak segít.

2012. júl. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Három hetesen 140ml-szopik egy alkalommal?? Ne viccelj az nem kevés..nekem a három és fél hónapos eszik meg 160ml-egy alkalommal..
2012. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen 140,de pont ma szopizott 160-at! Már nem adok neki tápszert este sem,így nem görcsöl. Most méregetem van e elég tejem neki.
2012. júl. 4. 18:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyit eszik akkor tuti elég a tejed, szerencsés vagy!
2012. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!