Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kicsit félek a szoptatástól,...

Kicsit félek a szoptatástól, megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Nem tudom megmagyarázni, de tartok is tőle és idegenkedem is. Megnéztem pár youtube-os videot, de valahogy semmi érzelmileg felemelőt nem látok benne, nem lábad könnybe a szemem egy szopizó babától, egyszerűen látom magam, amint majd csak túl akarok esni rajta.

Fog ez változni? Nincs valami jó könyv/video tippetek, ami segíthet? Nem maga a szoptatás élettana vagy a tejelválasztás stb. érdekel, hanem hogy hogyan tudnék megbarátkozni a dologgal és természetesnek tekinteni.

Az is zavar, hogy mindenki ezzel macerál, hogy meddig és hogy akarok szoptatni, hogy ő hogy szoptatott, anyósomék jönnének nézni az első szopizást, szóval egyszerűen fursztál már ez az egész, hogy mindenki tanácsot ad meg számon is kér, de nem érti senki, hogy nekem ez nem olyan szívrepestető téma, csak egy muszáj.

Fog ez változni, mit tegyek?

Légyszi a fikázós szaranyavagy hozzászólásokat mellőzzétek, meg a bezzegénkétévigszoptattam hszeket. Tippeket kérnék, hogy hogyan tudnék ezen változtatni, kell-e egyáltalán, eröltessem-e vagy fejjem le és cumisüveg stb.


2012. júl. 5. 18:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy változni fog, ha már megszületik a babád.

Akkor annyira átértékelődik minden.


Amúgy ez még számomra is gusztustalan: "anyósomék jönnének nézni az első szopizást".

Nem vagyok prűd, szégyenlős, de ez már nekem nagy fokú tolakodás, én biztos nem engedném.

Teljesen természetes dolog a szoptatás, minek akkor szájtátva bámulni a menyünk melleit?

2012. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is tökre idegenkedem tőle. Nagyon érzékenyek a mellbimbóim amióta babát várok és ha párom csak ránéz már fájnak. Szóval fogalmam sincs, hogyan fogom "tűrni", hogy a pöttöm ott cuppogjon rajta, de mondok valamit! Ha ott lesz a karunkban és megvan az első kontakt, olyan hihetetlenül természetes lesz, mint az állat! Sőt! Még vicces is lesz, mert pl olyan hangokat fog kiadni, amilyenről még álmodni se álmodtál. Én így állok hozzá.

Az viszont tök gáz, hogy anyósodék meg akarják nézni az első szoptatást! Ez tökre beteges! Mondjuk az első szoptatás a kórházban lesz, és valószínűleg egyedül leszel, vagy max a párod. De azért közölheted velük finoman, hogy ez neked esetleg kellemetlen lenne, ha néznék, amúgy is tök furcsa lesz, hagyják, hogy előbb hozzászokj a témához, és utána ha akarják annyit nézik, ameddig meg nem unják. Vagy párod csinál róla fotót azt nézzek azt. :D

Biztosan fog változni a hozzáállásod, csak gondolkozz pozitívan! Ez a babádnak kelleni fog, hogy erős és egészséges legyen, neked meg csak annyi, hogy odateszed őt és nézed, ahogy eszik. Tök cuki lesz, majd meglátod!

Ne aggódj! Jó anya leszel! Ahogy minden anya jó! :D


20 h km 1. baba

2012. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Szegénykém!!! Mennek nézni az első szoptatást?! Még ilyen hülyeséget! Nem csoda, hogy össze vagy zavarodva... Ez ennél azért intimebb dolog, szerintem udvariasan kérd meg őket, hogy ezt tartsák tiszteletben. Van aki alapból elutasítja, sosem "szokja" meg egyébként, van akinek maga a csoda... Majd kialakul benned. Én elég ösztönlény vagyok, de az első napokban igencsak forgattam a szemem, hogy ezt 6 hónapig??? Aztán pár nap után tiszta szerelem volt:)Édes csoda ez, majd meglátod, mert annyira, de annyira örül a baba a szopinak, hogy el sem tudod képzelni:):)
2012. júl. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

akkor ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel, hogy furcsa az egész.

Anyósomékat majd valahogy lebeszélem, szerintem ha megkérem a férjem ő szól nekik, ez is csak egy csepp a pohárban, hogy majd folyotn próbálkoznak a nézegetéssel, de majd úgy szervezem, hogy pont mikor mindig jönnek látogatni, éppen túl legyünk rajta.

2012. júl. 5. 18:43
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Majd kialakul, ne aggódj! Nekem nagyon érzékeny volt mindig is a mellem, el is döntöttem, hogy nem szeretném szoptatni. Aztán a kezembe adták. És sírt, nagyon nagyon. De amint megtalálta a mellem, azonnal rácuppant és olyan nyugodt lett hirtelen. Szopi után pedig elaludt. Békésen szunyókált. Ez olyan hatással volt rám, hogy el sem hittem!! És legnagyobb meglepetésemre nem is fájt. Most 3 hónapos, és úgy imádom amikor szopizik
2012. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

egy barátnőm szerint az is lehet az oka, hogy sose voltam elégedett a melleimmel és most nagy szerep jut nekik és ez zavar tudat alatt...de őszintén: Ki elégedett teljesen a mellével? Senki. Én sem utálom őket, csak hát lehetnének formásabbak, nagyobbak, de amúgy annyira nem zavar, pl push upot sem hordok, mert kényelmetlen, műttetni soha nem fogom, tehát annyira nem gyötör a mell-téma.

valószínűleg csak túl realista vagyok, ez meg egy tök új dolog, amit sose próbáltam és félek tőle. vagy nem?

2012. júl. 5. 18:47
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi ez normális érzés,és nem is lehet elképzelni,milyen valójában.Ez nem közhely,meg nem nyugtatgatás,hanem tényleg így van:ahogy megszületik-természetessé válik az egész,ebben segítenek a hormonok és az anyai ösztönöd,és a baba ösztönei is!Azt viszont hogy,mások nézni akarják a szoptatást(ami szerintem kizárólag az anya az apa és a baba intim szférája,)és ez téged zavar,határozottan ragaszkodj hozzá,hogy NEM szeretnéd!Ez nem vita-téma,nem sértődési "faktor",ez a te szuverén döntésed és kész!Azt hogy hogy és meddig,majd érzed,vagy alakítja az élet,ezen még ráérsz gondolkodni,főleg hogy még úgysem reálisan gondolsz rá! :) Ne gondold túl,pont azért mert természetesebb dolog ez annál,minthogy túlmisztifikáljuk,vagy alapból elutasítsuk! :) Hasonló félelmekkel(kivéve hogy nekem nem akarták direktbe nézni,ami engem is frusztrált volna)mindkét fiamat sikerült 19 hónapig,gondok nélkül szoptatni.Egyszóval nem kell egyenlőre neked semmi igazi tipp,azonkívül hogy előre,szépen de határozottan elutasítsd az első szopi mozizást! :)További szép babavárást!
2012. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Hát én épp szoptatás alatt vagyok elégedett a melleimmel. :o)

Nekem is nagyon kicsik, viszont szoptatás alatt pont akkorák, mint amekkorákat szeretnék.

(Bár a férjemnek mindenhogy tetszenek, itt rólam van szó. :o)

Ami anyóst illeti, szépen átmész másik szobába, amikor szoptatsz, addig majd a férjed szórakoztatja őket. (Ami a szopik időzítését illeti, eleinte még nem annyira könnyű egy újszülöttel...)

Egyébként ez is hozzászokás kérdése. Harmadik gyerekkel már eléggé lelazultam, családi körben legalábbis nem vonulok el szoptatni. Anyósom nekem is néha megnézi. De nem hinném, hogy a mellemre kíváncsi, a babában gyönyörködik. Amúgy amikor szopik a baba, akkor a mellemből nem is látszik szinte semmi. A bimbó és az udvar is a bab szájában van, közvetlenül fölötte meg már a pólóm. Meg vagyok győződve róla, hogy sok lány/nő többet "kitesz a kirakatba" egy-egy nyári pólóban/ruhában.

Apósomék meg diszkrétek, nem néznek oda, elforgatják a széküket.

De ha nem tetszik valami, ne hagyd szó nélkül, és kérd a férjedet is, hogy támogasson!

Minden jót!

2012. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, megnyigtattatok, hogy nem én vagyok csodabogár :)

Szerintem egy időre most lekattanok a témáról, mert csak őrlöm magam rajta, anyóst szépen leállíttatom a férjemmel és majd ha itt a baba, akkor úgyis alakul valahogy, nem parázok rá előre.

köszi

2012. júl. 5. 20:57
 10/23 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Az elsőnél én is nagyon idegenkedtem attól,hogy majd bekapja a baba a mellemet és azt szívogatja. El se tudtam képzelni milyen lesz, nagyon fura volt. Aztán mikor hozták szoptatni, elfogadtam hogy ez van és tök természetessé vált,hogy én táplálom. Aztán már imádtam szoptatni. A másodiknál nem éreztem ilyet. Most újra kismama vagyok és most megint csak ezen gondolkodtam,pont a napokban. Hogy megint nem az enyém lesz a cicim, cuppogni fog rajta egy baba. Fura lesz újra.. De szeretném szoptatni amíg lehet. Szerintem Te is máshogy fogsz erre gondolni,ha már a kezedben lesz a babád! Próbáld meg és ha nagyon nem megy,akkor lefejed és megissza üvegből. Ezzel még nem leszel rossz anya!! Sok sikert! 35hkm.
2012. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!