Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hete szoptatok, azóta a...

2 hete szoptatok, azóta a mellbimbóm felszíne kemény lett. Már nem sebes, de a tapintata elég durva. Emiatt fájhat még mindig a szoptatás?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen. Két szoptatás között használj rá valamilyen bimbóápoló krémet (Garmastan vagy pl. én a DM Babylove-osat használtam). Néhány nap alatt érezhetően javulni fog.

Illetve érdemes figyelni a babát, hogy rendesen bekapja-e a cicit, mert ha csak a bimbót kapja be és úgy szopik, akkor nem fog elmúlni egykönnyen. A védőnő elvileg tud ebben segíteni, vagy szoptatási tanácsadó. Mármint a helyes mellretételben.

2009. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon kisebesedett, mert első két nap a korházban senki nem segített, hogyan szoptassak. Ez jó sokáig el is húzodott, a végén volt, hogy vérzett is. Hát nem kellemes, de megéri kitartani. Mi 1 éves korig szopiztunk. A nap és a levegő is jót tesz neki. Én a Garmastant használtam az is segít, valamint ha simán megmosod és egy kis anyxatejjel kened, állítólag az is használ.
2009. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szoptatásnál az a lényeg, hogy hüvelyk és mutató ujjal nyomd össze a cicid, ha nyitja a száját, akkor told oda a fejét, hogy jól bekapja. Ha nagyon messze van vagy lóg, nagyon kilóg a bimbó vége, akkor sebesedik.
2009. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat és a segítséget!

2009. júl. 10. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!