Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Begyulladt a mellbimbom....

Begyulladt a mellbimbom. Hogyan tudnam a leghamarabb rendbe hozni, h ne legyen fajdalmas a szoptatas?

Figyelt kérdés
Az ejjel begyulladt a mellbimbom. 3hetes kislanyom valoszinuleg raharapott vagy nemtudom, de alulrol ahol korbe amirigyek vagy dudorok vannak a mellbimbon gyulladas van. illetve az az egyik"dudor"gyulladt dagadt be. szoptatni nagyon fajdalmas. megha nem is szoptatok erzem, hogy nincs ott rendben valami. igy szivatom le abbol a mellbol a tejet, de az se kellemes, mert nagyon erzekeny. mit tanacsolnatok? valami gyors gyogymodra lenne szuksegem....
2010. márc. 9. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
szia. minél gyorsabban tedd cicire!!!! minél többet ha lehet, és lehetőleg más szögből szívja ki. Te is fejheted, de a kicsi tudja olyan erővel megszívni, hogy meginduljon a tejcsatornából a tej. Langyos borogatással fel is lazíthatod, és utána azonnal tedd cicire olyan szögből, hogy abból az irányból szívja, ahol a dudor van. Nagyon fog fájni, de csak míg megindul, viszont muszáj, mert ha nem az komoly gondokat okozhat, antibiotikumig sőt nem riogatlak de sebészig is elmehet a dolog. Piros foltok nincsenek rajta??? Mert ha vannak arra meg éppen a jég a megoldás de csakis kizárólag a piros részen, és 3-4 másodpercig. Ha nem piros csak dudoros, akkor kinszenvedve is próbáld maszírozni, de csak aközben ahogy a pici szopcsizik, és óvatosan, nehogy még nagyobb dugulást okozz, ezért írtam, hogy csak szoptatás közben maszírozd a cicid felől a baba irányába. A sebes mellbimbónak igazából a kicsi nyála a legjobb, meg ha minél többet levegőn tudna lenni. Remélem segítettem.
2010. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy most olvasom alul van begyulladva, nekem is mindig ott volt, fejjel lefelé szoptass. Mármint fekve úgy, hogy a lába legyen a fejeden túl.
2010. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagyis a talpa a fejed irányába na. csak kinyögöm.... :)
2010. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia ha van kéznél bepanthen vagy neogranormon kenőcs nyugodtan kend be.És lehet kapni bimbóvédőt ,amely szilikon akárcsak a baba cumija a mellbimbóra helyezve azon keresztül is szopizhat a baba .Remélem segítettem.
2010. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia,nekem sokat volt begyulladva és a Garmastan kenőcs segített!Kamillás vattával is mosogathatod,gyulladáscsökkentő!
2010. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kb 2-3 hetes lehetett az én babám is, mikor elkezdődött az iszonyat. Már sírtam, annyira fájt a mellem. Én is Bepanthennel kentem, és használtam bimbóvédőt. Bár azt egy hétnél tovább nem, mert felhívták a figyelmemet, hogy elszokhat a baba a cicitől. De addigra normalizálódott is a helyzet. És nem szokott el tőle, most 13 hónapos, és még mindig szíjjjjjja! :-)

Jobbulást!

2010. márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam mindenféle krémet, de nem segített. Maj itt olvastam, hogy vkinek a körömvirág krém hozta rendbe. Nekem is.
2010. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!