Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell ennie egy 6...

Mennyit kell ennie egy 6 napos újszülött babának?

Figyelt kérdés

Elég sokat alszik és nem lehet felkelteni (a csecsemős nővérnek sem sikerült)ezért 24 órán belül max 5x eszik. Az etetések között van hogy 5 óra is eltelik.

És amikor végre szopizik, akkor nagyon keveset eszik, mert tejem az még nincs sok. 10-10 ml-t tudok lefejni cicinként és pótlásként kb. 30 ml amit megeszik.


2009. júl. 10. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajaj, sárgaság gyanus. Nem sárgult be? Mindenképpen kell, hogy folyadékot igyon. Ha nem szopizik, akkor egy kevés vizet adj neki, de jobb lenne, ha inkább szopizna és felkeltenéd.

Van egy jó pár lehetőség arra, hogy felkeltsd. Pl.: Meztelenre vetkőzteted és úgy szopiztasd, hogy érezze a bőröd.


Tényleg ne hagyd enny ideig aludni. Amennyit ennie kell, az a testsúlyaX150 nel és elosztva az etetések számával. Van ahol 10-12x eszik egy újszülött. Tényleg ne hagyd ilyen sokat aludni! Mármint két etetés között.


Üdv és sok sikert

2009. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az öt óra alvás az tényleg sok. Gyakrabban kell etetni, nekem a kórházban azt mondták, hogy csak éjszaka ne ébresszem fel. Napközben ha három órát aludt, és nem érbredt fel, egyszerűen fogtam, a szájába tettem a cicimet, és egyből elkezdett szopizni. Kérj segítséget a védőnődtől, ha nem jól alakulnak a dolgok.
2009. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Az én picikém is sárga volt és aluszékony. Én azt csináltam hogy pucéran feküdtünk a nagyágyban, betakarózva,és felváltva adogattam a cicit a szájába,2óránként. Jót tesz a termelésnek,a szívednek-lelkednek, a babáról már nem is beszélve... Ha alszik akkor is be lehet neki adni a cicit,csak próbálgassad.Neki most még nagyon fontos a közelséged, illatod és a megfelelő mennyiségű tej az egészséges fejlődéshez. Csak enni és a mosdóba jártam ki több mint egy hétig. A látogatók maradjanak otthon,hacsak nem takarítani és főzni mennek!!! Majd írj hogyan alakult a helyzet.
2009. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!