Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek. Tapasztalat...

Mi a véleményetek. Tapasztalatotok a bibó védővel való szoptatásról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Az első hetekben azt használtam,utána szépen fokozatosan szoktattam le róla, egy éves és még mindig szopizik. Szóval nálunk semmi gondot nem okozott. Ahogy a cumi sem.
2012. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk is nagyon bevált, extra érzékeny volt a mellem, nem bírta a szoptatást, Nem volt gond, sokkal jobb, mintha nem menne a szoptatás, és fejné az anyuka.

A rossz része a macera, az állandó mosogatás, fertőtlenítese a védőnek. De ez a legkevesebb...

2012. júl. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem használnám. Ha fáj, vagy kisebesedik a mellbimbó, az attól van, hogy rossz technikával szopja a baba. A bimbóvédő az esetek többségében csak véglegesíti a rossz technikát, ezért nem segít. Ilyenkor addig kell pózt/szöget váltani a kicsivel, ameddig már nem fáj.
2012. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Sokkal jobb volt, mert védő nélkül mindig sebes voltam. Nagyon bevált.
2012. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

A 3. válaszolónak nincs igaza, az elején a rosz póz miatt lett sebes az igaz, de annk idő kell míg meggyógyul. És védővel jobban tud gyógyulni.

Első voltam

2012. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha nincs, nem tudtam volna szoptatni, mert a mellbimbóm befelé fordul. A lányom kis súllyal született, enni is meg kellett tanulnia, besárgult, stb. Szóval bevált, amikor nagyobb volt, már ment volna nélküle is, de a lányom ragaszkodott hozzá. :-)
2012. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is baromságot ír a harmadik.:)

Vannak, akinek ennél érzékenyebb a melle.

És igen, jól tettem mellre, de már annyira sebes volt, hogy már hatalmas seb volt rajta, és vérzett is.

A bimbóvédővel meggyógyult.:)

2012. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
6. vagyok: úgy látszik, itt egyesek szerint jobb lett volna, ha nem használom a bimbóvédőt, mert így lepontozás jár... Igaz, nélküle tényleg esélyem sem lett volna szoptatni, fejtem volna éjjel-nappal, hogy üvegből adjam a tejet, de ez ezek szerint nem számít... Ráadásul véleményt, saját tapasztalatot kértek. Gratulálok a lepontozóknak.
2012. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem van itthon és már több mint egy hónapja szoptatok viszont nagyon érzékeny már szinte a szélre is a bimbóm ezért szeretném használni, csakhogy a kis asszony nem akarja bekapni és azért kérdeztem hogy nektek bevált e hogy próbálkozzak e.
2012. júl. 9. 12:49
 10/10 xStefix ***** válasza:
100%

Kockázatos, de segíthet, ha indokolt a használata.

Nekünk izom-hipotónia miatt kellett, szopimentőnek bizonyult.

De fájó, sebes mellbimbóra nem ezt szokták először javasolni, mert további gondokat okozhat (bepálik a bőr, tovább sebesedik, nehezen gyógyul, cumizavart okozhat, csökkentheti a tejmennyiséget, hozzászokást okozhat stb.). Szóval nem tilos használni, de előtte a többi lehetőséget is érdemes végiggondolni, nehogy csak további problémát okozzon.

2012. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!