Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményed a nyilvános...

Mi a véleményed a nyilvános szoptatásról?

Figyelt kérdés

Ezalatt értek minden nyilvános helyet.

Közlekedési eszköz, váróhelyiség, áruház, park, minden..


Nem vitát szeretnék szítani, csak a vélemények érdekelnek..


2012. jún. 11. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Diszkréten félrevonulva és a mellet eltakarva semmi baj nincs vele. Otthon nyilván meghittebb és kényelmesebb, de van az a helyzet, amikor muszáj.
2012. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Te jó isten...van ilyen???Nekem sosem jutott volna eszembe..persze ha valakinek fontos elintéznie valója van, és csak így lehet megoldani akkor oké..Én még sosem láttam senkit szoptatni "nyíltan".

Ez nehéz téma...

2012. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Számomra fura, és én nem tudnám elképzelni, de sajnos szoptatásban nem igazán vagyok otthon, csak egy hétig tudtam anyatejjel ellátni a babámat. :( Lehet, hogy ha tovább ment volna, akkor máshogy látnám.


Mindenesetre számomra az is fura volt, amikor anyukák még a kórházban, a folyosón szoptattak, miközben a látogatókkal beszélgettek. Nekem ez túl intim dolog.


Én inkább azt támogatnám, ha az üzletközpontokban, sétálóutcákon, bankokban stb. szép, tiszta, felszerelt szobákban szoptathatnának az anyukák. :)

2012. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nehéz téma! A szükség nagy úr és akadhatnak olyan helyzetek, mikor elkerülhetetlen. Persze az a legjobb, ha ez az intim tevékenység marad a 4 fal között, (nem azért mer elítélendő vagy visszataszító, hanem egyszerűen mert úgy kényelmesebb) de ha valaki "közterületen" kénytelen szoptatni és diszkréten félrevonul, eltakarja magát, azzal a világon semmi gond nincsen! Nálunk is előfordult, hogy az autóban voltam kénytelen szoptatni. Na és!?

Egyébként pont így kezdeményezhetnénk kérdést a "mi a véleményed a férfiak (vagy akár nők) nyilvános pisiléséről!" Rájuk is a fent leírtak teljesen igazak!

2012. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy van ilyen. A póló alatt, vagy egy pelenkával letakarva nem fog látszani semmi. Nekem volt olyan pólóm, ami erre a célra készült. Persze nem a villamoson szoptattam, de parkban vagy egy étterem eldugott sarkában mindenkinek hátat fordítva megesett. Orvosnál pl. simán megengedték, hogy a nővérkék pihenőjében szoptassak. Ha ügyintézni kellett és számíthattam rá, hogy nem tudok hazaérni az etetés idejére, akkor inkább mellben vittem a tejet nyár derekán és nem cumisüvegben. Sokszor csak pár percet szopott, aztán visszaaludt.
2012. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudtam sajnos szoptatni,viszont semmi gondom a nyílvános szoptatással.Az ország szégyene az (is),hogy ma Magyarországon sehova nem lehet elvonulni szoptatni.Minden nagyobb bevásárlóközpontban kötelezővé tennék egy szoptatós helységet.Egyébként ha a gyerek éhes,akkor enni kell neki adni,ilyen formán engem nem botránkoztat meg egyáltalán akárhol szoptat az anyuka.
2012. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen természetesnek tartom a szoptatást szinte bárhol bármikor. Magam is megtettem mindkét lányommal lehetőség szerint félehúzódva egy textilpelenka alatt: bevásárlóközpontban, parkban, játszótéren, parkoló autóban.

Ennek ellenére miután az első lányomat már nem szoptattam, engem teljesen zavarba hozott, majdnem zavart, ha szoptató nőt láttam. Nem tudom, mi lehetett az oka. A kisebbik lányom óta már nem zavar a látvány.

2012. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg valaki diszkréten csinálja nem zavar.hiszen ha kilépek az utcára olyan nőket is sokat látok akiken aztán alig van ruha, kint van mindenük.én mondjuk nem csinálnám nyilvános helyen mert nagyon szégyellős vagyok.
2012. jún. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igazából nekem saját tapasztalatom nincs a szoptatásról, mert még csak 26hetes vagyok. El képzelni sem tudom, hogy hogy élem majd meg. Természetesnek-e avagy nagyon intimnek.



Amúgy a kérdés ihletője 2 anyuka volt, akikkel ebben a hónapban találkoztam, és mondhatom, nagyon meglepődtem..


Az első eset egy parkban volt, ahol az anyuka felsőrész nélkül szoptatta bármiféle takarás nélkül a kb. 2,5 éves gyerekét.. Nagyon megrökönyödtem, mert szerintem ezt nem csak így lehet..


A második pedig egészen abszurd. A plázában a Cosmos-ban vásárolgattam, nézelődtem. Fel akartam próbálni egy nacit, de kilóméteres sor volt az egyszem próbafülke előtt. Vártunk 8-10 percet, és egy csaj beszólt, hogy nem lehetne-e sietni. Erre egy kisebbségi nő elrántotta a függönyt, és nagyon bunkó stíusban elkezdett üvölteni, hogy ő a gyereket eteti, mi hagyjuk őt békén.


Persze nem ilyen szélsőséges esetekre gondoltam a kérdésben, mondom megosztom ezeket veletek, mert nagyon érdekes volt :/

2012. jún. 11. 22:00
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetes dolognak veszem, ha valaki normális körülmények között teszi, mint ahogy az első is leírta! Viszont volt olyan, hogy a buszon a nő csak előkapta, miután félig kimászott a felsőjéből, és megszoptatta az amúgy sem kis gyerekét!( kisebbségi volt) Az zavart! De ha diszkréten csinálja akkor nem!

36 hkm

2012. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!