Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatásnál az első mensi...

Szoptatásnál az első mensi után már megszűnik a védettség vagy a gyakori (2-3 óránkénti) szoptatás mellett még nem lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatás nem véd meg a terbeeséstől!Csak kisebb az esély....

En pl 7 hónapig szoptattam.Pedig 6 hetes volt a lányom mikor megjöt a mensim,és onnantól rendszeres is volt!Ezzel csak azt akartam mondani,hogy szoptatás alatt ugyanúgy teherbeeshetsz

2012. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Minden menstruációt megelőz egy peteérés, tehát tulajdonképpen már az első mensi előtt teherbe eshetsz (úgy hogy nem is tudsz róla). Azt meg, hogy mikor jön meg először szülés után nem lehet kiszámolni. Én pl. az első gyermekem 1-1,5 óránként szoptattam és mégis megjött kb. 4 hónappal szülés után. A második meg alig akart szopni, a menstruációm mégis csak egy év után jött meg. Szóval, ha nem akartok gyermeket, akkor muszáj máshogy is védekezni.
2012. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
Az első menzesz után mindenképp megszűnik, de egyébként is kb. fél évig lehet vele számolni. De akkor se 100%, bár elég megbízható lehet, ha minden feltétel fennáll.
2012. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet!nekem 15hos a lányom szoptatom estétöl reggelig ALszik nem cicizik májusban jött meg elöször december ota szeretnénk tesot most pénteken voltam dokinál mondtm neki már meg jött igy tuti volt peteérésem és azt mondta nem feltétlenül van ilyenkor peteérés attol független hogy meg jön!!!Gondolj bele sook nönek meg jön és belölük soknak nins is peteérése!
2012. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem értelek titeket, kérdezzetek már meg egy nőgyógyászt, a szoptatás egyáltalán nem véd meg attól, hogy teherbe ess.Simán teherbe eshetsz bármikor ha nem védekezel.Ezt nem hiszem el.....
2012. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
2012. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szülés után 6. hétre jött meg, majd 3. hónapra. A 6. hónap után néhány nappal megfogant a második baba:)

Szóval 2x jött meg, és utána rögtön kopogtatott is a gólya, pedig majdnem 7 hónapos koráig csak anyatejes volt a nagyobbik gyermekünk (nem ízlett neki semmilyen szilárd étel...). Sűrűn szoptattam, mégis jött a pici :) :) Szóval nálunk nem védett a szoptatás :) de így a jó :) (nálunk :))

2012. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!