Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok, hogy nem...

Rossz anya vagyok, hogy nem erőltetem tovább a szoptatást? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg. Császárral szültem, nagyon nehezen indult be a tejem (csütörtökön este szültem, és hétfőn indult el valami). Amikor végre lett, akkor nagyon kevés, illetve hiába próbáltam fejni, nyomkodni, nem jött semmi, pedig akkor már volt benne, ez kedden volt. Ez idő alatt tápszert kapott már a kislányom. Aztán úgy éreztem, hogy alakul a dolog, elkezdtem csak szoptatni, órákig cicizett és állandóan sírt. Rájöttem, hogy nincs elég tejem, így maradt a tápszer, illetve fejtem, meg mellre is tettem. Viszont mivel állandóan sírt és fenn volt a lányom, napi 1 max 2 alkalomnál többet nem tudtam fejni. Szedtem bogyót és ittam a laktoherbet. Így is nagyon keveset sikerült fejni, a "rekord" 210ml egy nap. Az utóbbi időben, viszont kínkeserves 1-1,5 órás fejéssel sikerült 40ml-ket fejnem, elegem lett és feladtam. Még mindig van valamennyi tejem, cicire szoktam rakni a kislányomat, de már nem fejek. Most 2 hónapos. A dologhoz hozzátartozik, hogy tejbelövellést vagy ilyesmit soha nem éreztem, mondják, hogy van bizsergés, hát nekem semmi ilyen nem volt. Volt, hogy megindult a tej a mellemből, de akkor se tudtam lefejni csak 40-60ml. A vicc az egészben, hogy 3 évig vártunk a kislányomra, és magas prolaktin szintet találtak, amire gyógyszert kellett szednem! (Amennyire tudom, se anyukámnak, se nagymamámnak nem volt túl sok teje) Szerintetek helyesen cselekszem?
2012. júl. 11. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy rossz anya! Nem mindenkinek van sok teje. Ez a sűrűn szoptass,majd akkor lesz egy ostobaság. Sok gyerek nőtt fel eddig is anyatej nélkül. Sőt,az előző generációk tehéntejen,mert nem volt még akkor tápszer.

Mégis egészséges felnőttek lettek.

A jó anyaság nem függ attól,hogy szoptatsz-e? Csak mostanában ezzel akarnak lelkiismeretfurdalást ébreszteni az anyákban.

2012. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 2 hós a pici, és este már muszáj neki tápszert adnom, mert egyszerűen nincs. Nappal 4 órákat kibír evés nélkül, akkor fel tud telítődni de este 9kor fürdés van, 7kor eszik, aztán 9kor is akar, persze akkor már nincs normálisan tejem. Igaz én csak pótlásnak adok neki, éjjel megint van, és reggelre is és ez így megy :-)

Ne aggódj, ha nincs, nincs. Nem olyan nagy gond mint beállítják. Nem a Te hibád, én is mindennel próbálkozom h legyen több, de ha nem, hát nem, örülök h ennyi is van... :-)

2012. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lennél rossz anya, ha a szoptatást erőltetnéd kizárólagosan, akkor is, ha nem elég, csak azért hogy magadat nyugtasd. Te nem ezt teszed, hanem ami a legjobb a babádnak, és ezért igenis jó anya van. Ne a szoptatáson áll vagy bukik a kérdés. nagyon ügyes vagy, és hidd el, attól függetlenül, hogy nem erőlteted a szoptatást, imádni fog egész életében. Jó egészséget nektek.
2012. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást. Eddig nem is aggódtam ezen, csak eleinte, aztán úgy voltam vele, hogy kap amennyi van, ameddig van, a semminél mindenképp több. Csak a mamám valamelyik nap sopánkodott a telefonba, hogy mi lesz így vele, meg nem tudnak az orvosok segíteni vagy vegyek anyatejet. Aztán meg voltam a munkahelyemen és ott is az egyik kolléganőm mondta, hogy mindenképp fejjek, meg próbálkozzak. Ezért bizonytalanodtam el.
2012. júl. 11. 15:43
 5/5 xStefix ***** válasza:
20%

Szakembert kerestél már meg a gondoddal? Mert ha kapnál pár tippet, lehet, hogy új erőre kapnál és tennél még egy próbát.

Persze te tudod, érzed, hogy mit akarsz igazán.

2012. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!