Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Három óránként szoptassam?

Három óránként szoptassam?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a babám, eddig 2-2,5 órát bírt ki két szoptatás között. 1 kg-t hízott, hogy hazajöttünk a kórházból. Erős, egészséges. Nagy a szopási ingere, úgyhogy 2 napja cumizik, és így nyugodtabbak a nappalok, jól alszik nap közben (egyébként sokat sírdogált látszólag ok nélkül, csak karban akart lenni - most meg egy órákat szunyókál. Persze foglalkozom vele, ringatom, sétálni viszem). Most három óránként kezdtem el etetni. Sajnos a tejem nem mindig elég neki, nagyétkű (már a kórházban is "túletettem" szerintem) olyan 100 - 110 gr-okat szeret enni, nekem viszont 70-80 gr van csak egy ciciben. Ma volt a gyerekorvos, javasolta, hogy a hiányzó 30-40 gr-ot tápszerrel pótoljam neki minden szopi után, hajnalban pedig adjak neki csak tápszert cumisüvegből (az aventet elfogadja, esténként volt hogy úgy kapott anyatejet az apukájától). Reggelre hátha több termelődik.

A kérdéseim:

Etessem 3 óránként szerintetek, vagy térjek vissza a 2 órás etetésre?

Az esti tápszert (100 ml) ha cumisüvegestől a hűtőbe rakom, és hajnali 4-kor cumisüveg melegítőben melegítem az jó a babának? Nem akarnék frissen kutyulgatni, ha a babám jelez, hogy éhes.

Előre is köszi a válaszokat!

Egyébként jó zsíros a tejem a doki szerint, mert a baba arca tele van tejkiütéssel.


2012. júl. 20. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem etesd úgy amilyen sűrűn a baba kéri, és majd szép lassan beáll a kereslet-kínálat, és akkor nem lesz szükség pótlásra.

Bár ha igényli, akkor mindenképp pótold, a lényeg hogy jól lakjon.

2012. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kiki01 ***** válasza:
100%
Szoptasd igény szerint, amilyen sűrűn csak kéri, így több tejed is lesz és ő is elégedettebb. Javaslom a www.lll.hu oldalt, ott sok okosságot írnak a szoptatásról:)
2012. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
100%

Ójaj, gond szül gondot.... Nagyon nem célszerű, amit csinálsz, persze te tudod.

De én is az igény szerinti szoptatást javaslom, mert simán menne pótlás nélkül is! Nem ijesztgetni akarlak, komolyan, de jópár anyuka van itt, akiknek így indult a lejtő a szopi vége felé...

2012. júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz több tejed, ha 3 órákat kihagysz, hanem ha olyan gyakran szoptatod meg a babád, amilyen gyakran kéri, mert a legtöbb tej a szoptatás alatt (!!) termelődik, ingerlésre. Ha úgy kér enni, akkor szoptasd meg akár óránként is, be fog állni a kereslet-kínálat.
2012. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
én is azt tanácsolom ha kell szoptasd 1,5oránként!hülyeség a 3oránként szoptatás ezt csak régen ajánloták a korházba aztán meg is lett sokaknál az eredménye én a mai napig igény szerint szoptatom a lányomat ha kell fél oránként is rá engedem 15honapos!
2012. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


A gyermek igényének megfelelően szoptass, ha kell óránként, és majd be áll a tejmennyiség és a "kereslet" is. Ha többször teszed cicire akkor jobban fog termelődni a tej. Ha mindjárt tápszert adsz neki akkor nem fog elég tej termelődni, mert nem szopizik annyit. Az orvosok rögtön felírják a tápszert. A védőnök is egyből a tápszert szajkózzák, (tisztelet a kivételnek!)ahelyett, hogy vennék a fáradtságot és megmutatnák, hogyan kell helyesen mellre tenni a babát, vagy mikor, hogyan, hányszor szoptassuk a babát, és megnyugtatnák az anyukát, hogy van elég teje, de legfeljebb nem 3, hanem 2 óránként kell cicire rakni, inkább adjon pótlást. Még egy jó tanács, ha megengeded, én cumit nem adnék a babámnak, mert abban fogja kiélni a szopási ingerét. A cumi nagyon megzavarhatja a babákat akik szopiznak.


Elnézést, ha sértő voltam, de első két gyermekemet nem tudtam szoptatni, a harmadikat is úgy, hogy begyulladt a mellem és így kerültem egy olyan nyugdíjas szülésznőhöz aki megmutatta a szoptatás csinnyát-binnyát, és utánna amit csak lehetett utánna jártam a szoptatásnak.

A két nagyobbik gyermekem tápszeren nőtt fel azzal sincs semmi baj, de ha valaki tud szoptatni akkor ne tömjük cumival és tápszerrel. A mi védőnönk (tápszerpárti)szerint már másfél évesen nem kell szoptatni, és a gyerekorvosnál dolgozó védőnő pedig megdicsért és gratulált, hogy még mindig szopik.


Örülj neki, hogy egészséges és tudod szoptatni. Az anyatejes gyermekem jóval kevesebbet betegeskedett mint a testvérei...

2012. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem kell tápszer sőt én a cumit is elvenném. Sajnos én ott rontottam el ahol most te vagy. ugyanez a szitu volt nálunk is most 4 hónapos szopi sztrájkol az aventos cumisüveg és a játszócumi miatt. Mindkettőt elvettem tőle, ha véletlen pótolni kell akkor kanállal adok neki, cumi helyett van a cici azon alszik el. De nagyon nehéz 2 hét volt ez mire nagyjából kezdünk helyre állni. Folyamatosan sírt meg megfeszítette magát mikor cicire akartam rakni. Aztán kiderült hogy a baj az hogy nem akar már csak cumisüvegből enni, és a szopási ingerét kielégítette a cumival. Ezek után minek is kellene neki a cici? Ne tedd inkább szoptass akkor mikor éhes, ne nézd az órát és a mérleget is dugd el!! Még időben vagy hogy ne rontsd el azt amit én. Sok problémának az elejét veheted! Kitartás!

Egy 3 éves kislány és egy 4 hónapos kisfiú anyukája

2012. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!