Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? El vagyok kenődve....

Mit tegyek? El vagyok kenődve. Hány óránként etessem 2 hetes babámat, ha ő simán aludna 4 órákat, de csak 40-50-eket szopizik? És mennyi ideig szoptassam? Bővebben lent

Figyelt kérdés
3900 gramm, szóval szerintem több tejci kellene neki, de nem szívja ki mind, ami a cicimben van. Szerintem kicsit lusti, mert az elején szopizik, aztán a zsíros tejcit már nem szívja ki, azt mindig le kell fejnem. Szopizás közben rendszeresen elalszik. Van aki azt mondja igény szerint szopiztassam, de akkor semmi rendszer nincs. Van aki szerint meg, ha törik, ha szakad keltsem 3 óránként, hogy szokja, hogy nem akkor van cici, ha sír, hanem rendszer szerint és max 40 percig szoptassak, ha utána üvölt, akkor se vegyem cicire, mert akkor sosem szívja majd ki a zsíros tejet.
2010. dec. 14. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen igazodj a gyerekhez. Rendszert ráértek kialakítani később, most még nagyon pici. Figyeld a gyarapodását, ha gyarapszik, akkor nincs gond. A 40-50 ml nem kevés, az én babám kevesebbeket eszik két hetesen, de már több mint fél kilót hízott, vagyis nem törvényszerű, hogy óriási mennyiség kell a babának.
2010. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sír és ö elégedett a súlyával akkor ne keltegesd. mérd hetente és ha hízik akkor nincs baj. persze ha nem hízik akkor kell keltegetni. még nem kell rendszer. nekem tápos volt de ilyenkor még semmi rendszer nem volt. föleg éjszaka ne keltegesd. 4 óra nem nagy gond. 6 óránál ne aludjon nappal többet. de éjszaka hagyjad.szerintem.
2010. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
ne idegesítsd magad semmin, ha van 3-4 kakis és több pisis pelusa, akkor szard le hogy ki mit mond, a babádnak így jó és csak az érdekeljen. Az első babánál én is majd belebolondultam a sok "okos" tanácsba, most a 2. már tudom hogy csak az ő igényei számítanak. Csak rá figyelj, senki másra. Itt sem fogsz ennél jobb tanácsot kapni. Vannak ez elborult agyú szoptatás mániákusok, akik birtokolják a bölcsek kövét, rájuk egyáltalán nem kell hallgatni, mert csak a hülyeséget szajkózza az összes.
2010. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rendszermánia szerintem nem jó dolog. Egy ilyen pici babára szívtelenség ráerőltetni a felnőttek által kitalált előírásokat.

Ilyen fiatal babuci persze hogy elalszik szopi közben, hiszen az komoly munka, elfárad. :) Ha ő ennyit igényel, akkor ennyit igényel. Ha nagyon aggódsz a gyarapodása miatt, akkor nap közben keltsd fel esetleg, amikor látod hogy éberebben alszik, vagy csak simán feküdj mellé és adj neki cicit olyankor, lehet hogy félálomban is nekiáll enni. Annak meg hogy éjjel hosszan alszik, örülj! :)


Én soha nem hagyom üvölteni az enyémet (fél éves múlt). Egy kisbaba nem üvölt ok nélkül, mindig akar vele valamit közölni.

Nagyon ajánlom ezt a könyvet: Jean Liedloff: Az elveszett boldogság nyomában. ;)

2010. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És akkor is hagynátok, ha csak 20-at eszik, vagy 30-at??? Mert ilyen is van.
2010. dec. 14. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én hagynám. Részemről elfogadtam, hogy nincs rendszer, vagyis az a rendszer, amit a baba kialakított, és ha neki az összevissza volt, akkor az volt a rendszerünk. Én nem mérem itthon a babát, a tanácsadáson mérik, egyébként meg látom, hogy szép pufi, van kakis és pisis pelus elég, így nem idegeskedtem, ha időnként keveset szopizott. Esetleg kínálgasd cicivel, pl amikor alvás közben félálomszerűségbe kerül. Ha nem is kelted fel, de mondjuk érzékeli, hogy ott a cici, lehet, hogy szopizik kicsit, és alszik is tovább.

2 hetes babánál szerintem is korai még rendszert kialakítani, még ha később szeretnél is, ő még nagyon pici és a szopizás is kifárasztja. Én mindenképpen az ő igényeihez igazodnék.

2010. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

1: Ha sárga a babád és emiatt aluszékonyabb, akkor van szükség a keltegetésre, egyébként általában nincs.

2: Igény szerint szoptass: akkor és addig, amíg a babád szeretne. Ha időhöz kötötten csinálod (pl. 3 óránként), nagy az esély rá, hogy idő előtt elapadhat a tejed... Ez kezdetben káosz és egész napos szoptatás szokott lenni, de idővel, ahogy rutinosabbak lesztek, be fog állni a rendszer. Szerintem se ajánlott ezt idő előtt forszírozni!

3: Az előző miatt az is normális most még, hogy gyakran bealszik a szopiba. Ahogy nagyobb és erősebb lesz, egyre jobban fogja bírni a strapát. :) Tipp: szoptasd hordozókendőben (ha menned kell valahova), vagy otthon az ágyon fekve. Utóbbinál előny, hogy észrevétlenül el tudsz menni a dolgodra, ha a babád bealszik, és gyorsan vissza tudsz mellé feküdni szoptatni, ha újra jelez.

4: Hogy ne csak az első tejet szívja ki a babád, ezt javaslom: Gondolom, egyszerre egy mellből szoptatsz, ez most még elegendő szokott lenni (később majd lehet, hogy kettőből is kell egyszerre). Szoptatás után ne fejd ki a maradékot (pláne úgy ne, hogy később üvegből adod neki oda..), hanem inkább az érintetlenből fejj egy keveset, hogy meglegyen a szükséges stimulálás (az első hetekben ez a kis plusz munka jól szokott jönni a tejtermelés stabilizálása érdekében). Legközelebb viszont ugyanarra a mellre tedd vissza a picit, amelyikből előzőleg evett. Így biztosan hozzá fog jutni a zsíros hátsó részhez és ezekkel a kisebb mennyiségekkel is meg fogja hízni, amit "kell". (Ez a módszer egyébként a túl sok elsőtej miatti hasfájást is meg tudja előzni.)

2010. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!